Nož za "specijalce" , istine i zablude

Moderator: benz

Korisnikov avatar
ninoslavt
Nožar
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 7:00 pm

Nož za "specijalce" , istine i zablude

Postod ninoslavt » Pet Jan 07, 2011 2:43 pm

Ahote napisao:POŠTO SU MOJA ISKUSTVA RAVNA NULI U VEZI NARUČIVANJA PREKO INTERNETA A KONAČNO SAM NAŠAO NOŽ KOJI ME JE ODUŠEVIO, TRAŽIM POMOĆ OD LJUDI NA FORUMU KAKO DA GA NARUČIM I SA KOG SAJTA.
RADI SE O TOPS BLACK RHINO

Ahote, mislim da bi mogao da napravis mnogo bolji izbor od ovog TOPS-a. U stvari, od bilo kojeg noza koji oni prave. Jedina stvar koja im je dobra je izbor celika, odnosno sto koriste 1095. Sve ostalo, a pogotovo cijena je pod znakom "Boze sacuvaj". Zao mi je sto ti rusim snove ali mislim da je bolje da pare preusmjeris u neki bolji noz. Inace, TOPS, Black Ops, Surefire i slicni deru kozu sa ledja za ono sto daju. ALi na kraju, uvijek je u pitanju licni izbor...

Korisnikov avatar
goranns
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:10 pm

Re: Nož za "specijalce" , istine i zablude

Postod goranns » Pet Jan 07, 2011 3:08 pm

mozda bi bolji izbor bio neki ontario rat ili esse rc,isti celik a pristupacniji i po meni na oko lepsi

Korisnikov avatar
ahote
Pridružio se: Ned Jan 02, 2011 5:54 pm

Postod ahote » Pet Jan 07, 2011 3:36 pm

:D

Korisnikov avatar
ahote

Postod ahote » Pet Jan 07, 2011 3:42 pm

ajde, da cujem pedloge

Kodžo

Postod Kodžo » Pet Jan 07, 2011 4:10 pm

ninoslavt napisao:Ahote, mislim da bi mogao da napravis mnogo bolji izbor od ovog TOPS-a. U stvari, od bilo kojeg noza koji oni prave. Jedina stvar koja im je dobra je izbor celika, odnosno sto koriste 1095. Sve ostalo, a pogotovo cijena je pod znakom "Boze sacuvaj". Zao mi je sto ti rusim snove ali mislim da je bolje da pare preusmjeris u neki bolji noz. Inace, TOPS, Black Ops, Surefire i slicni deru kozu sa ledja za ono sto daju. ALi na kraju, uvijek je u pitanju licni izbor...

Ja sam razmišljao dali i kako da ti isto ovo kažem :think: :naughty:

Korisnikov avatar
ahote

Postod ahote » Pet Jan 07, 2011 6:05 pm

A jeste li nekad koristili TOPS nozeve? Ja iskreno nisam ali imam jednu jaku preporuku. OK uvažavam misljenja ali ajmo malo objektivno:
-Na 90% TOPS noževa debljina je preko 6mm sto slazete se malo koji noz poseduje, sem naravno neprevaziđenih busee nozeva, provlaci se tu i CS naravno, ESEE ima samo esee 5, ka bar ima BK 2, Ontario ni jedan, Buck samo nighthawk seriju, fallkniven a1 i a2, bark river bravo 1 i da nenabrajam više.
-Meni profesionalna upotreba noževa jako znači kad pričamo o markama gde u oružanim jedinicama US najveći primat imaju CS, TOPS, KA BAR.

CS pravi ekstra nozeve i svako ko to osporava nema pojma o cemu prica i bolje neka kupi muelu i okaci je o zid, a recon scauta bi stavio na crtu sa bilo kojim nozem bilo kog proizvođača sem naravno busee.

KA BAR se dokazao na svim poljima u istoriji, moj BK7 je prosao i doziveo svasta od mene i jos je tu i jako je raspolozen.

A TOPS to je prica za sebe. 70% nozeva prave po narudžbini određenih jedinica vojske i policije a i ostalih službi. Pogledajte po netu ko koristi BLECK RHINO, sto važi i za sve nozeve ovog proizvođača.

Da ne ispadne da se ljutim ima puno noževa i sve je stvar izbora........ :shhh:

Korisnikov avatar
stefan
Global moderator
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:02 am

Postod stefan » Pet Jan 07, 2011 6:37 pm

ahote napisao: Pogledajte po netu ko koristi BLECK RHINO, sto važi i za sve nozeve ovog proizvođača.

Zasto je bitno ko ga sve koristi?Bitno je za sta tebi treba i u kakvim uslovima bi ga koristio.Iako noz nabavljas za sebe,meni licno bi bio mnogo upotrebljiviji noz koji nema ovoliko spiceva i oslonaca za palac koji najverovatnije samo doprinose "WOW" izgledu.Ma koliko maltretirao noz,na ovu duzinu seciva je,opet po mom misljenju,5mm sasvim dovoljno.
Ako hoces,bilo bi dobro da nam kazes za sta bi ti ovako nesto trebalo,pa da dalje razmotrimo o mogucim izborima, i eventualno pomognemo da za te pare izvuces sto bolji noz.
Mora da se voli,ne moz' mehanicki!

Kodžo

Postod Kodžo » Pet Jan 07, 2011 6:56 pm

ahote napisao:A jeste li nekad koristili TOPS nozeve? Ja iskreno nisam ali imam jednu jaku preporuku. OK uvažavam misljenja ali ajmo malo objektivno:
-Na 90% TOPS noževa debljina je preko 6mm sto slazete se malo koji noz poseduje, sem naravno neprevaziđenih busee nozeva, provlaci se tu i CS naravno, ESEE ima samo esee 5, ka bar ima BK 2, Ontario ni jedan, Buck samo nighthawk seriju, fallkniven a1 i a2, bark river bravo 1 i da nenabrajam više.
-Meni profesionalna upotreba noževa jako znači kad pričamo o markama gde u oružanim jedinicama US najveći primat imaju CS, TOPS, KA BAR.

CS pravi ekstra nozeve i svako ko to osporava nema pojma o cemu prica i bolje neka kupi muelu i okaci je o zid, a recon scauta bi stavio na crtu sa bilo kojim nozem bilo kog proizvođača sem naravno busee.

KA BAR se dokazao na svim poljima u istoriji, moj BK7 je prosao i doziveo svasta od mene i jos je tu i jako je raspolozen.

A TOPS to je prica za sebe. 70% nozeva prave po narudžbini određenih jedinica vojske i policije a i ostalih službi. Pogledajte po netu ko koristi BLECK RHINO, sto važi i za sve nozeve ovog proizvođača.

Da ne ispadne da se ljutim ima puno noževa i sve je stvar izbora........ :shhh:

Eee... pa kad je već takva situacija onda samo napred. :handgestures-thumbupright: :teasing-poke:
Šalu na stranu. Ako tebi treba za nešto nema razloga da ga ne kupiš. Ja lično nisam specijalac pa meni ovo čudo baš ni za šta ne treba i nemam pojma šta bih sa njim mogao da uradim(bilo šta :think: ). Odatle mi sloboda da nekom preporučim da ga ne kupuje.

Opet da ponovim mrtav sam ozbiljan(nebih voleo da zvučim cinično). Ne znam ko koristi ovaj nož ali me stvarno interesuje ti što ga koriste za šta ga koriste, konkretno.

outdoorsman
Pridružio se: Pon Nov 01, 2010 7:57 pm

Postod outdoorsman » Pet Jan 07, 2011 7:26 pm

Meni licno iz te klase nozeva CS Recon Scout izgleda kao mnogo bolji i upotrebljiviji noz a njega vec imas. E sad znam i sam da coveku dodje da kupi nesto malo drugacije s toga razumem tvoju zelju a posebno sto ti se svidjaju takvi nozevi. Meni se ne svidja ni jedan TOPS noz. CS Recon Scout, ESEE RC3,RC4, i RC6 bi rado posedovao. Svakako mislim da je manji noz i sekirce bolja kombinacija ali bez obzira na to i ja volim ponekad veci noz cisto iz nekog gusta. Busse je ZA MENE previse skup noz mada ruku na srce lep na oko. Bark River Bravo 1 sam par puta dosao u iskusenje da kupim ali svaki put kada sam imao priliku da ga drzim u ruci, nekako mi nije legao, njegov odnos duzine i debljine seciva mada mi deluje da je za specijalne jedinice on dosta dobro resenje jer nije previse tezak a ni velik tako da ne smeta a opet dovoljno robustan da se vojnik na njega osloni ukoliko do toga dodje (osim za specijalce po tropskim dzunglama gde je ipak pozeljnije nesto duze). Ako je poenta ovih nozeva pre svega dobre "chopping" mogucnosti onda ce verovatno jos duzi CS Trail Master da bude bolji od svih gore pomenutih a za neke finije radove, vecina manjih nozeva ce bolje posluziti.

Korisnikov avatar
ahote

Postod ahote » Pet Jan 07, 2011 8:11 pm

Slažem se sa vama, da su sekirče i nož u kombinaciji strava. Kombinacija za sve situacije sem džungle..koje i nema nigde u blizini tako da nemoramo da se sekiramo :D
-Sam dizajn TOPS nozeva je namenski, svaki je kreiran za odrđene namene, ali nećemo više o njima.
-CS Recon Scout ima samo jednu manu, e sad ovo je neprovereno jer se meni nije desilo, kažu da mu na niskim temperaturama tang postaje britalan u delu gde se pod pravim uglovima suzava i ulazi u dršku. E sad nesto mi je nelogicno, ako se pucanje desava ko skauta, zato se nedesi i kod Trail Mastera, jer su konstrukcijski identicni a i Trail trpi vece opterecenje zbog veličine?

Povratak na “Noževi”