Slike svih vasih nozeva

Moderator: benz

Korisnikov avatar
Dane
Pridružio se: Sub Dec 18, 2010 3:23 pm

Re: Slike svih vasih nozeva

Postod Dane » Čet Okt 03, 2019 10:02 am

Juce stigao, Real steel bushcraft 2. D2 celik. G10 i kydex.
Imam previse nozeva ali ovaj sam morao uzeti, 50 evra nije previse.
105mm, 3.5mm u ledja.

Slika

Slika
.

Korisnikov avatar
gravesen
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 10:25 pm

Postod gravesen » Uto Okt 15, 2019 3:09 pm

Gurman napisao:Slika

Dobro...čime ste izvukli ovu boju sečiva ,tražim i ne mogu naći rešenjeeee!? :sad-roulette:
'' И ратне му товаре злочине,што је кости бранио очиње, бранио је Српство од дивљака и чувао гробове предака.''
"Nema boja sa Turcima dok ja malo nozem ne proradim"-Zeka Buljubasa

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Postod Gurman » Uto Okt 15, 2019 6:44 pm

Ovo je klasican saten finis (ako se tako kaze). Mozda tako senka pada da ti izgleda drugacije. Ne znam kakvu boju zelis da dobijes ? Mozda tamniju ? To se potapa u kiselinu, a koja je to kiselina pitaj Miroljuba ili nekog drugog majstora. :obscene-drinkingcheers:
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
gravesen

Postod gravesen » Sre Okt 16, 2019 7:41 am

Ma eksperimentisao sam sa ferihloridom.U suštini kod karbonaca je to ''go **ac'',tj.nije ozbiljno kao neki premaz. ...Mislio sam da ste otkrili tajnu nekog dobrog premaza,brunira,nečega što ozbiljno sprečava patinu i rdju.Učinilo mi se....Hvala u svakom slučaju
'' И ратне му товаре злочине,што је кости бранио очиње, бранио је Српство од дивљака и чувао гробове предака.''

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Postod gray_wolf » Sub Nov 09, 2019 2:51 pm

Мени успешно функционише мешавина црног чаја и јабуковог или винског сирћета,скуваш црни чај,јачи,и у врео чај сипам незагрејано поменуто сирће,таман га мало расхлади,и потапам сечиво,које је претходно очишћено и одмашћено. Можеш добити нијансе од светло сивог,до скоро скроз црног,зависи од времена држања,боље тј. брже "ради" кад је мешавина течности топла/млака,а кад је хладнија процес је много спорији. За равномерну боју без флека,потребно је мало више обратити пажњу кад се се припрема,тј. чисти и одмашћује. Кад га извадим из течности не бришем одмах,него прво под воду,али не јак млаз,него полако да тече,јер јак млаз неравномеро скине,а ако бришеш одмах добијеш неуједначену боју/патину. После воде га "отресем" и пустим да се мало осуши,онда пређем најфинијом челичном вуном коју имам,па тек онда крпа. Гледаћу да ових дана сликам неки нож,који сам тако третирао,па да покажем.

Korisnikov avatar
gray_wolf

Postod gray_wolf » Sub Nov 09, 2019 3:17 pm

Slika

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Sub Nov 09, 2019 7:11 pm

U zavisnosti kako koristis ferihlorid, moze da bude od gk, to jest malo boje, pa do vise nego kvalitetnog hladnog bruna (ako je dobar za Purdey, dobar je i za mene :)).
Sad... da bi dobio iz njega (ili bilo koje kiseline) hladan brun, ima prilicno da se pomucis i nema rezultata za pola sata, vec za nedelju-dve.

Naravno, ne reaguju svi celici isto, ali cisti karbonci reaguju najbolje.

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Postod sAx » Sub Nov 09, 2019 8:48 pm

gray_wolf napisao:Мени успешно функционише мешавина црног чаја и јабуковог или винског сирћета,скуваш црни чај,јачи,и у врео чај сипам незагрејано поменуто сирће,таман га мало расхлади,и потапам сечиво,које је претходно очишћено и одмашћено. Можеш добити нијансе од светло сивог,до скоро скроз црног,зависи од времена држања,боље тј. брже "ради" кад је мешавина течности топла/млака,а кад је хладнија процес је много спорији. За равномерну боју без флека,потребно је мало више обратити пажњу кад се се припрема,тј. чисти и одмашћује. Кад га извадим из течности не бришем одмах,него прво под воду,али не јак млаз,него полако да тече,јер јак млаз неравномеро скине,а ако бришеш одмах добијеш неуједначену боју/патину. После воде га "отресем" и пустим да се мало осуши,онда пређем најфинијом челичном вуном коју имам,па тек онда крпа. Гледаћу да ових дана сликам неки нож,који сам тако третирао,па да покажем.

Baš dobar recept! :text-bravo:
Moram da probam prvom prilikom.
:obscene-drinkingcheers:

Korisnikov avatar
gray_wolf

Postod gray_wolf » Ned Nov 10, 2019 11:02 am

Овај горе нож није био иллустрација,шта горе поменута мешавина ради,већ се само ку..им што га имам :mrgreen:
Ево један који сам третирао у томе,ови резултати добијени за сат и по времена,АЛИ нисам припрему најбоље одрадио,мрзило ме,а ионако је радни нож,а не за приказивање,па има мало неуједначену патину

Slika

Slika

Болстер сам изгребао кад сам матирао Г10 на дршци,још га нисам исполирао,а и мрзи ме :auf:

Korisnikov avatar
gravesen

Postod gravesen » Ned Nov 10, 2019 11:16 am

Mora se probati ;-)

Povratak na “Noževi”