MoraKniv koji??

Moderator: benz

Korisnikov avatar
ludibes
Pridružio se: Čet Nov 21, 2013 10:05 pm
Kontakt:

Re: MoraKniv koji??

Postod ludibes » Uto Nov 18, 2014 9:21 pm

kamen o kamen je samo za frku varijanta, nije preporucljivo da to bude stalna praksa. postoji kamen koji sluzi samo za ravnanje. ako redovno odrzavas kamen, nece ti se udubiti. ja pre svakog ostrenja malo poravnam sa DC4 ili smirglom preko njega i nema problema.

Iceman napisao:Ima strucnjaka pa bi ga mogli i sa tom vodenicom...vodilicom...kako god konveksirati a opet ko malo zna nesto u ruke da radi trebalo bi da moze da isprati scandi

upravo tako.
i don't know half of you half as well as i should like, and i like less than half of you half as well as you deserve.

Korisnikov avatar
Iceman
Pridružio se: Pet Nov 15, 2013 7:10 am

Postod Iceman » Uto Nov 18, 2014 9:23 pm

Kazu i u Cacku tako :D.

Ma "jok" radi to sasvim lepo veruj mi. I generalno to se tako koristi ja gledao debelog Engleza daaavno pa nisam verovao jebavo ale sa smirglama podlogama za miseve . A sad i ja deljem kamenje i ovo pisem strogo iz iskustva. :handgestures-thumbupleft:

Korisnikov avatar
ludibes
Kontakt:

Postod ludibes » Uto Nov 18, 2014 9:31 pm

sta zna englez o ostrenju :teasing-poke:

em su oba kamena neravna pa "ravnanje" nije ravnanje uopste, em ili je razlicit grit dva kamena pa se jedan od ta dva kontaminira, ili su istog grita ali sa razlicitom tvrdocom pa opet ne valja. za prvu ruku to je ok ali na duze staze samo unistavas kamenje.

flattener jedan je razumna investicija ako planiras da dugo koristis kamenje.

Slika

a kad vec kupujes, uzmes i nagura stone pa da vidis miline :D
i don't know half of you half as well as i should like, and i like less than half of you half as well as you deserve.

Korisnikov avatar
Iceman
Pridružio se: Pet Nov 15, 2013 7:10 am

Postod Iceman » Uto Nov 18, 2014 9:34 pm

Ja bih smeo da se opkladim sa tobom da postoji i skuplje i komplikovanije resenje ali meni ovo vrsi pos'o pa ga ne bi menjao. A sve to sto ti kazes postujem i ima smisla ali samo je pitanje u kojoj meri...

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Postod Gurman » Uto Nov 18, 2014 9:45 pm

ludi a kako znas da si ga doterao na sto kazu zero skandi a nije sa mikro konveks :? ja drljam te skandinavce kao u skandi a nisam nesto siguran da mi ne ulaze u mikro. Doduse znas da ja nisam neki eksperat za ostrenje :teasing-poke:
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
ludibes
Kontakt:

Postod ludibes » Uto Nov 18, 2014 9:54 pm

a moze i ovako ;)

@ gurman: vidi se to cim prislonis na kamen i povuces jednom, ako nije zero skandi ne bude citava ostrica u kontaktu sa kamenom i ostavi linije brusenja samo na jdenom delu, stomaku ostrice. tako nekako, ako si me razumeo. naravno nemam mikroskop pa je nezahvalno govoriti u bukvalnom smislu o "mikro" konveksu ;)

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Postod Gurman » Uto Nov 18, 2014 9:55 pm

e fala na savet :handgestures-thumbupleft: ce da probam :obscene-drinkingcheers:
Let There Be Rock!

bogavac
Pridružio se: Čet Jan 02, 2014 1:15 pm

Postod bogavac » Pet Nov 17, 2017 2:46 pm

Na sajtu Capriolo hunting imaju ponudu Mora nozeva u nerdjajucoj verziji za male pare.cene cu mnogooo manje nego u Canona Leskovac.u cemu je fora nemam pojma.kome treba neka baci pogled.

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Pet Nov 17, 2017 3:10 pm

20+ evra tesko da je povoljna cena kada se prakticno isti noz (markiran kao Bahco) prodaje za 3 x manju svotu.

Milosh
Pridružio se: Uto Nov 08, 2011 6:25 pm

Postod Milosh » Pet Nov 09, 2018 2:07 am

Veliki pozdrav forumašima.

Interesuje me koji oštrač da kupim i kako da naoštrim "Moru Light my fire" noz.
Skoro ga kupih pa čisto da pokupim info, da budem spreman kao za roštilj. :D

Povratak na “Noževi”