Kako postaviti slike - Tinypic tutorijal

Moderator: rista

Korisnikov avatar
MWDP
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 1:42 pm
Kontakt:

Kako postaviti slike - Tinypic tutorijal

Postod MWDP » Sre Avg 17, 2011 4:58 pm

Mislim da je Tinypic malo jednostavniji od Photobucket-a, samim tim što za njega ne treba nalog, tako da predstavljam jednostavniji način za kačenje slika.

1. Odaberemo sliku za kačenje.
Po mogućstvu poznatijeg formata tipa .jpg, .bmp, .gif i tako dalje ali većina slika sa fotoaparata i telefona je .jpg tako da nema problema.

Slika

Dakle tu je slika i njena rezolucija od 2592x1944, i sledeća stvar je da se ta slika smanji na prihvatljivu veličinu.

2. Smanjivanje rezolucije slike

Ja imam Windows 7, gde automatski sa programom Paint ide opcija Resize, ali ako imate Vistu, XP, ili nešto starije, ovo se lako uradi u Fotošopu, ACDSee-ju, Irfanview-u i drugim programima za sređivanje slika. Dakle, idemo desnim klikom miša na sliku, i biramo Open with ----> Paint

Slika

Kada smo sliku otvorili u programu Paint, idemo na dugme Resize u gornjem levom uglu:

Slika

Nakon toga se otvara novi prozor, gde treba izabrati Pixels, i nakon toga uneti sledeće vrednosti:

Slika

Horizontal: 520
Vertical: 390

Kada je ovo završeno, idemo levim klikom na OK i prozor se zatvara. Kada je slika dobila novu veličinu, idemo na plavo dugme u gornjem levom ćošku i biramo Save As, i nakon toga format .jpeg

Slika

Sliku sačuvajte na željenom mestu sa imenom po vašoj želji. Sada je spremna za kačenje...

3. Upload

Otvorite web sajt http://tinypic.com/ i idite na dugme Browse. Tu nađite folder gde je smeštena slika i izaberite taj fajl.

Slika

Nakon toga, opcije ispod Browse ne dirajte i idite na dugme UPLOAD NOW. Odmah nakon ovoga izaći će sistem zaštite koji zahteva od vas da unesete kod na ekranu:

Slika

Unesite kod i opet kliknite na UPLOAD NOW. Za par sekundi slika će biti postavljena na sajt. Tu se javlja novi prozor koji vam daje sledeće opcije:

Slika

Kliknite JEDNOM levim klikom na IMG Code for forums and message boards i sajt će sam izabrati ceo link i slova će pocrneti. Kada je ceo tekst odabran, idite desni klik pa 'Copy' i u okvir gde pišete poruku na forumu desni klik pa 'Paste'

Slika

Slika

I rezulate vidite u ovoj temi:

viewtopic.php?f=37&t=575&p=9771#p9771

To je to od mene.
www.edcnozevi.com

https://www.facebook.com/EDCNozevi

Povratak na “Pravila , Obaveštenja , Pitanja i Odgovori”