Kupujem ozbiljniji fotoaparat

Moderator: rista

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Re: Kupujem ozbiljniji fotoaparat

Postod veselibajker » Pet Jan 27, 2017 9:46 pm

Knife napisao::D :D :D Čija je prva ?

Kruletova.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Pet Jan 27, 2017 10:58 pm

Pathfinder napisao:I zato svi u podešavanja i "select format - JPG" :p

Jpg :handgestures-thumbupleft:
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
odiseys
muzičar
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 4:33 pm

Postod odiseys » Sub Jan 28, 2017 5:40 am

druid napisao:Sunce ti... :/ Gde odosmo. Pa D300 polovan sad vredi do 350€ ako je u full stanju. To je neki budzet koji bih mogao da odvojim. Gde ode ovo sa iljadama eura, zdravo vam zavidim.. :D <3

... ja dodam za nov D5300 (sa dva objektiva: 18-55 i 55-200)
imas PM

Ako ti je to OK, zatvaraj temu...... Nema kraja.... kao i sa ostalim gadgetima i igrackama za velike decake.... u medjuvremenu pravi mangupi se zayebavaju, proizvode, i uzivaju......

Odavno nisam bio na forumu, i zaboravio sam da ipak ima dobrih fotki ostalih forumasa..... za Rasine znam odavno.....
Ovo je ipak samo moj licni stav, ne treba ga poistovetiti sa Mnom, i ne mora da bude ni ispravan, ni tacan, ...... skroz licno!
MerakCraft izmedju ostalog podrazumeva i apsolutnu slobodu, sto znaci: koriscenje i uzivanje onog sto je oko tebe, sad i samo sad! Fiksacija i fokus na materijalizaciji prema opremi, skupoj ili jeftinoj, dobroj ili losoj, bas uvek te odvoji od trekutka u kome jesi. Na kraju: kakve veze ima i noz, i aparat, i auto, i puska...... ?!?! Bitno je iskustvo i lekcija koju naucis tad i samo tad kad se zivot desava... (zalazak, upadanje u reku, promrzline, vatra, ..... kobasica,.... miris baruta.....whatever.... )

Ja sam promenio bar deset nikona, i dva canona. Kad sam se vratio iz Afrike, prodao sam SVE za jednu kafansku veceru! Torbe, filtere, objektive ful frame kamere, .... sveeeeee ! Te godine sam shvatio da su slike tek "Golden Cage" i nista vise! Bas kao i japanski turisti: fotkaju, fotkaju, a kad odu kuci, gledaju gde su bili !

Onaj ko zivi od fotografije mnogo je kompetentinij da prica o tome kao alatu koji ga 'lebom 'rani.
Ono sto nikako ne moze da se zaobidje je postprodukcija, i apsolutno ni jedna jedina dobra i objavljena fotka nije prosla kroz neki od procesora, .... zato je RAW u prednosti u ondnosu na JPEG.... jer: "....reality is overrated"

Your Camera Doesn't Matter

http://www.kenrockwell.com/tech/notcamera.htm
A little flesh, a little breath, and a reason to rule all – that is myself

Korisnikov avatar
odiseys
muzičar
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 4:33 pm

Postod odiseys » Sub Jan 28, 2017 5:53 am

mbole napisao:.....Modulatori... radite bre nesto :)

Nista ne rade, a ja uplacujem od kad su registrovali forum. ... svakih par meseci, redovno....
Nego da pitam nesto javno:
cuo sam da ima forumasa koji ne placaju mesecnu (ili godisnju clanarinu) ?!?!
Ako je to istina, ili da i ja zaye.... da uplacujem modovima, ili da oni izmire obaveze.... 100 evra svaki mesec,.... nakupi se !!!

Pobuna protiv modova !!!!
Vratite nama pare !!!!
A little flesh, a little breath, and a reason to rule all – that is myself

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Sub Jan 28, 2017 8:46 am

odiseys napisao: Te godine sam shvatio da su slike tek "Golden Cage" i nista vise! Bas kao i japanski turisti: fotkaju, fotkaju, a kad odu kuci, gledaju gde su bili !

:bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow:

O mud(r)ače, nije ni čudo što se otimaju razni pasoši za tvoje ime i prezime :text-bravo:
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
Knife
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:10 pm

Postod Knife » Sub Jan 28, 2017 10:37 am

Ima mnogo istine u Odisejevim rečima!

Što se tiče 5300 to je zaista dobra mašina pa i za neke ozbiljnije stvari.

Danas je tehnologija otišla daleko u po tom pitanju, fotografija je od retkosti postala masovna pojava. Fotografiju ili umeš da snimiš ili ne. Danas je masa tutorijala na youtubetu šta i kako. Tako da se i znanje brže stiče. Ostalo su ločne preference koliko si spreman da eksperimentišeš.

RAWhide :D
:angelic-blueglow:
Fly on your way like an eagle

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Sub Jan 28, 2017 10:47 am

odiseys napisao:... Pobuna protiv modova !!!!
Vratite nama pare !!!!

Uh, uh...

Radim slican posao na drugom forumu, takodje za dz. Ako sam se toga prihvatio, pod poznatim uslovima, onda ga i odradjujem pod tim uslovima.
Kad mi ti uslovi ne budu odgovarali, prestacu da to radim, al dok ne prestanem, radicu ga kako najbolje umem.

Korisnikov avatar
canis lupus
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 9:11 pm

Postod canis lupus » Sub Jan 28, 2017 3:26 pm

Knife napisao:Čija je prva ?

Охотник
I'm gonna make him an offer he can't refuse

Korisnikov avatar
rista
Site Admin
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 9:56 pm

Postod rista » Sub Jan 28, 2017 3:50 pm

Jeste otislo u offtopic ali mislim da ce tudja iskustva i opredeljenja pomoci u izboru.

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Sub Jan 28, 2017 3:54 pm

odiseys napisao:MerakCraft izmedju ostalog podrazumeva i apsolutnu slobodu, sto znaci: koriscenje i uzivanje onog sto je oko tebe, sad i samo sad! Fiksacija i fokus na materijalizaciji prema opremi, skupoj ili jeftinoj, dobroj ili losoj, bas uvek te odvoji od trekutka u kome jesi. Na kraju: kakve veze ima i noz, i aparat, i auto, i puska...... ?!?! Bitno je iskustvo i lekcija koju naucis tad i samo tad kad se zivot desava... (zalazak, upadanje u reku, promrzline, vatra, ..... kobasica,.... miris baruta.....whatever.... )

Baš tako i nikako drugačije. Nema Merakcrafta sa fotoaparatom u prirodi. Samo jurcaš okolo da bi kao napravio što bolju fotografiju. Odavno sam izgazio fotoaparat iz opreme, dovoljan je i telefon i par slika (čisto ženi da pokažem gde sam bio da ne misli da sam u kafani sa dve moldavke k'o onomad).
Radije nosim šerpu i tiganj nego DSLR, bar ima neke koristi od njih. Onaj D7000 služi za dečije rodjendane :)
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Povratak na “Pravila , Obaveštenja , Pitanja i Odgovori”