Kupujem ozbiljniji fotoaparat

Moderator: rista

Korisnikov avatar
odiseys
muzičar
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 4:33 pm

Re: Kupujem ozbiljniji fotoaparat

Postod odiseys » Pet Jan 27, 2017 6:37 am

.... opet ista stvar kao sa nozevima, sekirama, ..... duh Kauch Warrior-a ne umire !!!!!

momci mnogo ga "predrvljujete" !?!?!?
Za pocetak:
Hobo napisao: Kod mene u firmi je jedan ovakav placen "suvim zlatom" a obzirom sta se zaista slika sa njime mogli su komotno da kupe neki od 200 evra.

Ne znam ostale "novije" forumase, ali ti je ovo rekao jedini koji je profesionalno eksponiran desktop publishingu i stalnim fotkanjem....

Drugo: Druid sta moze da napravi Ruskim Sekircetom, ostalima ne mogu ni sa celom godisnjom proizvodnjom BarkRivera. U njegovom slucaju je najbolja kamera: ona koju ima kod sebe!

Trece: ... gde su te vase fotke sa Haselbladovima i profesionalnim full format Nikonima ?!?!?!? Ja ovde vidim Oxotnika da se igra u photoshopu, i vidim njegovu fotku u zaglavlju stranice,..... ostale fotke su tek dokumenti, i amaterski, osrednji sniimci.....

Cetvrto: Nikon D5300. Odnos cene i kvaliteta.... gotovo! Nema vise!
A little flesh, a little breath, and a reason to rule all – that is myself

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Pet Jan 27, 2017 8:13 am

D7000 mi je bio prvi aparat posle duge pauze (prethodni je bio D50), i vrlo brzo sam ga zamenio sa D7100. Za ono sto sam tada probao (zzao sam se sa raznim ruskim varijantama i adapterima, i prepravljao fokuse objektiva na Nikon) potvrda fokusa je radila daleko bolje na 7100. Kada se pojavio 7200 imao sam ponudu da promenim moj, relativno novi 7100 za 7200, probao sam, i nekako nisam mogao da nadjem opravdanje za trosenje para na ono sto radim, i kolicinu slika koje pravim.

Inace, i dalje mi se desava da nosim D50, samo telo je jako lako, a kada namontiram neki teleobjektiv na D7100, onda D50 lepo dodje za 35 1.8G, i koristim ga za okolinu, za slike koje necu da povecavam. Da budem iskren, sledeci aparat cu uzeti tek kada D7100 dodje u istu kategoriju kao i D50, u trenutku kada sam poceo da razmisljam o njegovoj zemeni, znaci za jos jedno dve generacije Nikona.

Nisam dzabe naveo neki od Canona iz G serije bez X. Meni je to bila jos jedna zelja, da ne vucem torbekanju sa priborom na decije rodjendane i slicne gluposti na koje ne idem da primarno slikam. A onda sam ukapirao da ni D7100, sa 35 F 1.8 nije mnogo veci (al kada dodas blic, onda...) . No bolje ovako.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Pet Jan 27, 2017 8:49 am

odiseys napisao:.... opet ista stvar kao sa nozevima, sekirama, ..... duh Kauch Warrior-a ne umire !!!!!

momci mnogo ga "predrvljujete" !?!?!?
Za pocetak:
Hobo napisao: Kod mene u firmi je jedan ovakav placen "suvim zlatom" a obzirom sta se zaista slika sa njime mogli su komotno da kupe neki od 200 evra.

Ne znam ostale "novije" forumase, ali ti je ovo rekao jedini koji je profesionalno eksponiran desktop publishingu i stalnim fotkanjem....

Drugo: Druid sta moze da napravi Ruskim Sekircetom, ostalima ne mogu ni sa celom godisnjom proizvodnjom BarkRivera. U njegovom slucaju je najbolja kamera: ona koju ima kod sebe!

Trece: ... gde su te vase fotke sa Haselbladovima i profesionalnim full format Nikonima ?!?!?!? Ja ovde vidim Oxotnika da se igra u photoshopu, i vidim njegovu fotku u zaglavlju stranice,..... ostale fotke su tek dokumenti, i amaterski, osrednji sniimci.....

Cetvrto: Nikon D5300. Odnos cene i kvaliteta.... gotovo! Nema vise!

Tako je govorio moj pra-pradeda vrač !!! :character-oldtimer:
:bow-yellow:

Pirke
Pridružio se: Pet Jun 17, 2016 3:15 pm

Postod Pirke » Pet Jan 27, 2017 10:35 am

odiseys napisao:Trece: ... gde su te vase fotke sa Haselbladovima i profesionalnim full format Nikonima ?!?!?!? Ja ovde vidim Oxotnika da se igra u photoshopu, i vidim njegovu fotku u zaglavlju stranice,..... ostale fotke su tek dokumenti, i amaterski, osrednji sniimci.....

Bez zelje da nekog uvredim ali sa ovim cu da se slozim i da dodam da je Ohotnik jedan od retkih koji hvata momenat :obscene-drinkingcheers:
Jer sam vidjao mnogo bolje fotke sa pisljivog telefona,izgleda da nije do aparata vec do onoga ko okida.
Perfekcionizam je dijagnoza!

Korisnikov avatar
Pan
Pridružio se: Uto Mar 01, 2011 12:29 am

Postod Pan » Pet Jan 27, 2017 11:28 am

Uuuu, nije ovo nista.
na specijalizovanim forumima prica obicno ode na u smeru Nikon vs Canon.
Stvarno, zasto iskljuciste Canon, obzirom da imaju boLje objektive :teasing-poke: :banana-wrench:

Korisnikov avatar
Knife
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:10 pm

Postod Knife » Pet Jan 27, 2017 1:03 pm

Pa zato što su se uključili samo Nikondžije :D

Nego nije ni tačno da samo Ohotnik neštu tu radi i da jedino Hobu realno treba mašina :)

Moj drugar Odisej je malo zaboravio čime mu se drugari bave pa čisto da ga podsetim evo par strana :)

https://www.shutterstock.com/g/Radule?s ... &safe=true

https://www.viewbug.com/member/raduleperii

http://www.photojournale.com/search.php ... le+Perisic

Samo nešto malo od mojih radova koliko da podsetim Odiseja :D
:angelic-blueglow:
Fly on your way like an eagle

Mark
Pridružio se: Uto Jan 10, 2017 11:13 pm

Postod Mark » Pet Jan 27, 2017 1:24 pm

Rasho mene si potsetio na bivsu!! (odo u off i u sumu da se smirim ako me ne smiri cura sa sukaljku(oklagija)) :D

Korisnikov avatar
Knife
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:10 pm

Postod Knife » Pet Jan 27, 2017 1:27 pm

Mark napisao:Rasho mene si potsetio na bivsu!! (odo u off i u sumu da se smirim ako me ne smiri cura sa sukaljku(oklagija)) :D

Mark s' ovolku bradu ne ličim baš na žensko :D
:angelic-blueglow:
Fly on your way like an eagle

Mark
Pridružio se: Uto Jan 10, 2017 11:13 pm

Postod Mark » Pet Jan 27, 2017 1:29 pm

Cura sa tvojih slika ;)

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Pet Jan 27, 2017 1:51 pm

Sve sve... al otkud ova tema u: Pravila , Obaveštenja , Pitanja i Odgovori ?
Jes da je pitanje, a ima i dosta odgovora, al... nekako mi se ne uklapa.
Modulatori... radite bre nesto :)

Povratak na “Pravila , Obaveštenja , Pitanja i Odgovori”