Fenix TK45 i jos ponesto

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Fenix TK45 i jos ponesto

Postod Nietzsche » Uto Dec 08, 2015 1:57 pm

Fenix TK45 (ova najveca) - 8AA baterija
Fenix HL50 (ceona lampa) - 1AA baterija ili 1 CR123A
Fenix BT10 (za bajs, nedostaje samo kuciste za baterije koje je ostalo na bajsu) - 4AA baterije
Fenix CL20 (zelena za okaciti u sator, ali ima i jak magnet na dnu) - 2AA baterije ili 1 CR123A
Fenix E01 (sluzi kao privjesak) - 1AAA baterija

Slika
Slika
Slika
Slika

Sa gore navedenim lampama koristim samo Eneloop NiMH baterije, i namjerno sam trazio samo one koje podrzavaju standardne AA ili AAA baterije. Prezadovoljan sam sa svakom... nisam imao jos ni jedan problem.

Korisnikov avatar
Knife
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:10 pm

Re: Fenix TK45 i jos ponesto

Postod Knife » Čet Feb 11, 2016 6:53 pm

Malo kasnim sa uključivanjem u temu. Ja za bajk koristim ld20 uzeo sam nosač i to završava sve potrebe bar za sad. Meni je jako interesantna hl50 i razmišljao sam da je uzmem za EDC lampu za po džep. Jedino zbog čega se tu dvoumim je dugme koje je otvoreno. Čini mi se da nošenje po džepu može brzo da ga pohaba pa se tu dvoumim sa novom varijanto e15 2016.
:angelic-blueglow:
Fly on your way like an eagle

Korisnikov avatar
Nietzsche

Postod Nietzsche » Čet Jul 13, 2017 10:31 am

Da ne otvaram novu temu, postavicu samo par slika u ovu vec postojecu koja je posvecena Fenix lampama... u slucaju da nekoga interesuje. ;) Doduse, ovo je prva sa Li-Ion baterijama, do sad sam koristio samo one sa NiMH. Kamera na telefonu nije bas najbolja tako da ne mogu da napravim slike kako bih je uporedio sa ostalim lampama dok je upaljena, ne vidi se neka bitna razlika. Na internetu svakako ima vec previse informacija, pa nema potrebe da ja bilo sta dodajem i mudrujem.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Nietzsche

Postod Nietzsche » Uto Jul 18, 2017 10:11 am

Sinoc sam se malo igrao sa ovom Fenix PD35 Tac lampom. Zelio sam da testiram koliko moze izdrzati na 1000 lumena (turbo) sto joj je ujedno i plafon mogucnosti. Radila je nesto vise od 5 minuta, a zatim se automatski "spustila" na 500 lumena (high) i tu je ostala. Ne 500 lumena je radila jos priblizno 2 sata, ali nisam docekao da se baterija dovoljno istrosi i da pocne "blinkanje" na svakih 5 minuta. Citao sam da pocinje da blinka kada je baterija ispod 2,95V, dok je moja nakon ~ 2 sata na high i pa puta na turbo spala na 3,07V (tako bar kaze Nitecore D2). Da sam jos malo sacekao vjerovatno bi pocela da signalizira da je vrijeme da se baterija zamijeni kako se ne bi ostetila.

Zanimljivo je da se nakon tih 5 minuta, kada lampa automatski promijeni rezim rada sa turbo na high, moze jednostavno ugasiti i ponovo upaliti na turbo koji opet traje nesto malo vise od 5 minuta. Vjerujem da nema nikakve senzore za pregrijavanje nego da je tako "programirana". Zasto su to napravili... ne big mogao da kazem.

1000 lumena po mrklom mraku, udaljenost od zvucnika je oko 4m:

Slika

Cim budem imao malo vise vremena nosim je u prirodu na detaljno testiranje. ;)

P.S. Kamera na telefonu i nije bas mjerodavna.

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Uto Jul 18, 2017 10:26 am

Automatsko smanjivanje snage je opcija koja se sve cesce vidja na lampama. Delimicno zbog zastite od pregrevanja ali pre svega zbog ustede baterija. Realno, ekstremno snazno svetlo potrebno je samo izuzetno i u ogranicenom vremenskom intervalu pa je ova opcija dobra za one koji imaju "tesku nogu na gasu". U zatvorenim prostorijama cija je velicina uporediva sa prosecnim stanovima/kucama ovog naseg podneblja, svetlost jacine 70-ak lumena dovoljna je da skoro svaki posao bude obavljen u komfornim uslovima, ukljucujuci citanje stampe cak i kada je takva svetlost indirektna ili difuzna. U redu je imati rezervu od nekih par stotina lumena za nepredvidive slucajeve ali za klasicnu dzepnu lampu velika snaga nije imperativ. Mislim da je pouzdan rad i dug vek baterija bitniji. A ako se ikaze potreba za pretagom terena obicno se nadju i jaci izvori svetlosti.

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Uto Jul 18, 2017 11:49 am

I dalje mrzim "idot proof" sisteme.
Nemo bre da me stitite od mene.

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Uto Jul 18, 2017 12:08 pm

Користићемо фине изразе.
Произвођач се хвали својим могућностима, али не наглашава чињеницу да на максималној снази има временско ограничење рада лампе. Кад би кориснику оставио могућност да користи лампу на максимуму, велике су шансе да би имао много рекламација или да би добио изузетно негативну рекламу. Има много доконих људи који би је спржили, а онда би се по форумима размењивале фотографије које би им уништиле продају у року од нула дана.
За ...урчење се користе неке друге справе.
Овај Феникс је веома добар, а могли су да му додатно упусте дугме за паљење.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Uto Jul 18, 2017 1:30 pm

Zato se ne stavlja vremensko vec temperaturno ogranicenje.
Pa oni ne mogu da je spale, a ja mogu da teram lampu dokle god ja to hocu i ona moze da izdrzi.
E, al to kosta pola evra vise.
Ovako, taj dokoni talenat ce da je pali 10 puta u max rezimu, pa dodje na isto ko da je drzao sve vreme, tj. opet ce je spaliti.

Korisnikov avatar
Nietzsche

Postod Nietzsche » Uto Jul 18, 2017 2:01 pm

Pije vodu ovo sto je Hobo konstatovao. Zaista nema potrebe za tih 1000 lumena, osim u ekstremnim situacijama. Problem je sto to nigdje nije bilo naglaseno (osim na forumima). Ako pise da radi 1h i 10m na 1000 lumena, zasto ja moram da je gasim i ponovo palim svakih 5 minuta? Tog "ogranicenja" kod TK45 nema - radi na 750-760 lumena dok se baterije ne istrose, a obje se ekstremno griju na "glavi" lampe... ako izgore k'o licna sta ja da im radim. Ima neka dozivotna garancija, pa cemo vidjeti kako to funkcionise u slucaju nuzde.
Dugme za paljenje jeste nekako istureno i lampa ne moze da stoji poput svijece, ali to meni licno ne smeta. CL20 i HL50 mi zavrsavaju taj posao.

Korisnikov avatar
Knife
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:10 pm

Postod Knife » Uto Jul 25, 2017 9:26 am

Pazi ako su oni rekli 1h i 10 min, to može da bude i sračunato a ne realno mereno. Ili ako je mereno mereno je bez kontrolora na opitnom stolu. MAda sam razmišljao da nije do baterije da ona samo po sebi ne može da drži duže od 5 min već lampa registruje da nema dovoljno snage i dolazi do smanjivanja snage. Inače sam nedavno uzeo Lumintop HL01, naglavnu lampu koja se opslužuje jednom Li-jon baterijom 18650. Imao sam tri noćne vožnje gde je ona radila na najačem modu po 20tak minuta inače je radila ostatak oko 1h u srednjem modu i nije pokazala gubitak snage baterije. Baterija je navodno Samsung.
:angelic-blueglow:
Fly on your way like an eagle

Povratak na “Baterijske lampe”