Baterijske lampe (opšta diskusija)

Moderator: Hobo

deki68
Pridružio se: Uto Apr 03, 2012 11:46 am

Re: Baterijske lampe (opšta diskusija)

Postod deki68 » Sub Feb 25, 2017 10:28 am

Ja posedujem lampu fenix tk 11 jedno 7-8 god, i sa njom sam prosao sito i reseto,upadala u blato,vodu smrzavala se i jos radi kao prvog dana.A sto se tice baterija 123 duracel - nepunjive i traju mi otprilike jednu sezonu bez neke preterane upotrebe i nisam imao potrebu za punjivim baterijama a posedujem i fenix tk 20 isto je odlicna trajna a kupio sam od veselog bajkera nekog kineza pre par godina i jos traje i radi bez problema.Nema pravila i kineske jeftine baterijske lampe mogu da budu odlicne.

Korisnikov avatar
Knife
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:10 pm

Postod Knife » Sre Mar 15, 2017 2:25 pm

evo napokon posle dugovremenskog razmišljanja i savetovanja sa vama i dosađivanja ljudima napokon sam uzeo nove lampe. Izbor je pao na Lumintop HL01 i ED10. prvo ću nešto reći na osnovu prvih utisaka. tehnološki sam oduševljen sa HL01 ima nekoliko nivoa funkcija dva odvojena tastera jedan za on-off drugi za izbor modova. pri zadržavanju on-off sekund duže on pali 0.4LUM što me je oduševilo koliko može da bude korisno za noćno tumaranje po kući a da ne budi ostale. odatle može da se krene u izbor drugih nivoa jačine 8, 95, 610 LUM, kada se zadrži malo duže mod taster onda se pale trepćuće funkcije prvo spori trepćući, pa SOS i onda strob. Kada je isključena a pritisnete MOD taster onda se uključi na 610LUM dok držite taster. Dioda koju koristi je cree LED XM L2-U2 koja daje prirodno belo svetlo što čini mi se deluje kao da je malo slabija od 610, tj. da je ova mala ED10 na 100% podjednake snage. Za nju koristim 18650 bateriju. ED10 je oduševljenje od lampe. Ne oseća se u džepu jako lagana počinje od 4, pa 35 pa 180 LUM ima takođe srobe i SOS.

Slika
:angelic-blueglow:
Fly on your way like an eagle

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Postod Nietzsche » Čet Jul 06, 2017 12:15 pm

Narucio sam Fenix PD35 Tac koja stize u ponedeljak (ranije nisam koristio ni jednu lampu sa 18650 baterijom), pa me interesuje da li da kupim 18650 sa zastitom ili da koristim ove bez zastite koje vec imam. Ima li neko iskustva s 18650 bez zastite u lampama? Za elektronsku cigaretu imam 6 Sony VTC6 baterija, a pored toga jos 2 Sanyo NCR18650GA 3500mAh koje sam greskom narucio prije dva mjeseca (idu samo do 10A, dok Sony ide do 30A). "Maximal discharge current" kod ove lampe je 3A, tako da ne vjerujem da ce biti problema, ali ja nemam nikakvog iskustva pa ne skodi da priupitam.
Lampa ima reverse polarity protection, undercharge protection (blinka svakih 5 minuta cim se baterija spusti ispod 2,95V) i neki thermal protection... Cemu onda i sluzi ta zastita u 18650 baterijama kad lampa vec sve ima...
Inace, cijena za jednu solidnu 18650 sa zastitom je oko 15 evra, dok ove bez zastite kostaju oko 12 evra i to dva komada. :?

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Čet Jul 06, 2017 1:29 pm

Lampa ti rešava posao. Nemaš brige.
Kupovao sam baterije sa zaštitom jer su punjene u jeftinim punjačima bez kontrolora.
Ove Triax baterije koje sam kupio i preporučio drugima rade odlično, a cena je ispod 6 evra za komad.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
Nietzsche

Postod Nietzsche » Čet Jul 06, 2017 2:10 pm

Hvala na odgovoru, imam jednu brigu manje. Glupo mi je bilo da kupujem nove baterije kad vec imam one koje ne koristim, a za pocetak su mi 2 sasvim dovoljne. Kad i ako odlucim da potpuno predjem na lampe sa 18650 baterijama onda ce to biti sasvim druga prica. Ove "stare" sa NiMH me jos uvijek dobro sluze.

njofra
Pridružio se: Ned Avg 20, 2017 2:52 pm

Postod njofra » Ned Avg 20, 2017 3:18 pm

pozdrav ljudi... dok ne potrošim predviđeni novac želio sam kupiti neku pravu led lampu(kad se propada .....)nisam nikakav znalac i ne kontam previše o tim lumenima i drugim čudima ali bih želio neku lampu za sve prilike .. ako već ne znam šta valja znam šta je skupo..led lenser M7R,led lenser P7R (koja ima 1000 lumena a jeftinija od ove prve, ne kontam zašto),fenixRC10....šta kažete na jetbeam warrior, nešto jeftinija,...ne bih gledao na nešto para više ako je top topova, ali ipak ne bih da se zeznem...led lenser je tu car sa 7 god. garancije... bitno je da je punjiva na struju i da ima jako svjetlo kad mi treba...ne znam kako lampa od 400 lumena može imati istu snagu kao ova od 1000 pa ako netko ima koju od navedenih nek se javi...nisam na domaćim sajtovima vidio nikakvu recenziju za bilo koju, sigurno jer su preskupe i ne kupuju se često... nije mi toliko presudan novac koliko sigurna kupovina i da je manjih dimenzija, uvrh glave 15-16 cm...pomagajte ...

njofra
Pridružio se: Ned Avg 20, 2017 2:52 pm

Postod njofra » Ned Avg 20, 2017 5:03 pm

uh, pogubio sam se ...ne postoji jet beam warrior nego jet beam 3m pro, na nju sam mislio...

Korisnikov avatar
Nietzsche

Postod Nietzsche » Ned Avg 20, 2017 5:23 pm

Led Lenser M7R je prilicno "stara" lampa. Pretstavljena je 2011. godine, dok je P7R noviji model (2016. godina; samim tim ima savremeniji emiter i vecu jacinu svjetlosti). Cijena u ovom slucaju nista ne znaci i nemoj da te zbunjuje to sto je jedna skuplja, a druga jeftinija.
Procitaj malo i ostale postove... ima dosta dobrih lampi koje su spomenute na forumu, ali racunaj da uz lampu moras kupiti jos baterije i punjac.

ThruNite TN12 2016
Olight S2 Baton
Fenix P35 Tac...

Sve ovo su odlicne lampe (koje sam imao priliku da isprobam) i neces pogrijesiti sa bilo kojom od njih... za ostale koje si naveo ne mogu nista da kazem.

Punjac koji npr. ja koristim je NiteCore D2 i toplo ga preporucujem (malo je spor, ali pouzdan). Ukoliko ti treba punjac za vise baterija mozes pogledati D4 ili nesto slicno.

18650 baterije: I o tome je bilo rijeci na forumu, samo procitaj prethodne postove i bice ti dosta jasnije sta treba da kupis.
Npr. Panasonic NCR18650B 3350mAh ili nesto slicno.

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Postod gray_wolf » Ned Avg 20, 2017 5:25 pm

Добaр дaн,помоз' Бог и томе слично,бaр у мом селу је ред предстaвити се кaд се негде појaвиш,овaко ко инфо сервис,дођеш постaвиш питaње,добијеш одговор и ћaо...
Универзaлне лaмпе немa,прво зa чегa ти требa?
Друго,мaните се фрљaњa сa луменимa,код добре рaдне лaмпе,битније ти је коју нијaнсу светлости имa,колико бaтерије трaју и колико ти зaистa модовa требa,и колико су лaко достпни.
1000 луменa? Чему? Ономaд сa двa човекa којa су овде присутнa видесмо дa сa 80 луменa можеш опуштено пуцaти срндћa нa 120 метери,a сa 250 луменa нa истој рaздaљини можеш дa бирaш где ћеш пуцaти.

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Postod SlobaBG » Ned Avg 20, 2017 7:22 pm

njofra napisao:pozdrav ljudi... dok ne potrošim predviđeni novac želio sam kupiti neku pravu led lampu(kad se propada .....)nisam nikakav znalac i ne kontam previše o tim lumenima i drugim čudima ali bih želio neku lampu za sve prilike .. ako već ne znam šta valja znam šta je skupo..led lenser M7R,led lenser P7R (koja ima 1000 lumena a jeftinija od ove prve, ne kontam zašto),fenixRC10....šta kažete na jetbeam warrior, nešto jeftinija,...ne bih gledao na nešto para više ako je top topova, ali ipak ne bih da se zeznem...led lenser je tu car sa 7 god. garancije... bitno je da je punjiva na struju i da ima jako svjetlo kad mi treba...ne znam kako lampa od 400 lumena može imati istu snagu kao ova od 1000 pa ako netko ima koju od navedenih nek se javi...nisam na domaćim sajtovima vidio nikakvu recenziju za bilo koju, sigurno jer su preskupe i ne kupuju se često... nije mi toliko presudan novac koliko sigurna kupovina i da je manjih dimenzija, uvrh glave 15-16 cm...pomagajte ...

Evo naruči ovu:

https://www.aliexpress.com/store/produc ... e5c0WOfm5W

Ili ovu:

https://www.aliexpress.com/item/LUMINTO ... 0a09a240d5

(vidi koja ti se više sviđa ili odgovara)

pa kad ti stigne i kad je isprobaš, napiši jedan review ovde na forumu, ok?
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Povratak na “Baterijske lampe”