Baterijske lampe (opšta diskusija)

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
odiseys
muzičar
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 4:33 pm

Re: Baterijske lampe (opšta diskusija)

Postod odiseys » Ned Avg 20, 2017 10:02 pm

..... ja pitao Sloba, on mi savetovao ovu prvu, ja narucio, koristio, i prezadovoljan !!!
Pre toga sam bio vatreni pobornik LedLensera, ali ova mala stvar radi savrseno.....
Zadnjih dana sam po tavanima i podrumima, i bas je guslam...... praznim, punim.....
Uzimam jos par komada ......
Tako je glasao ziri s'Yuga
A little flesh, a little breath, and a reason to rule all – that is myself

Korisnikov avatar
Knife
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:10 pm

Postod Knife » Pon Avg 28, 2017 7:35 pm

Stvarno je bespotrebno davati velike pare za lampu. Takođe sam po savetima drugara sa foruma kupio jeftinu ED10 lumintop lampicu, a na sopstveni rizik i hl01 iste firme. Sa obe sam oduševljen. Neko reče da je bitan emiter i tačno je treba voditi računa o tome bolji su obi koji obuhvataju RGB spektar toplijih boja, imaju realniji prikaz okoline takav neki je na HL01. Ja sam je ove sezone intenzivno koristio na noćnim vožnjama i prezadovoljan sam. Par spusteva po potpunom mraku u najačem modu 610lum su prošla kao da sam imao far upaljen bez usporavanja kao da sam ih vozio po danu. Malu ED10, retko kad koristim jače od drugog moda tj 60 lum. Obe lampe nisu skupe obe ih možeš imati po ceni jedne skupe, kod koje plaćaš ime i možda malo bolji kvalitet ali ne toliko da joj cena bude 10x veća.
:angelic-blueglow:
Fly on your way like an eagle

deki68
Pridružio se: Uto Apr 03, 2012 11:46 am

Postod deki68 » Uto Avg 29, 2017 9:53 am

Ja sam kupio neku malu kinesku za 5-6eura pre 3-4godine od veselogbajkera i sta je sve nisam radio a evo i dalje je u funkciji kao i prvog dana,kao sto kaze knife nema pravila.

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Sub Sep 30, 2017 7:00 pm

Недавно ми је стигла црвена лампа Convoy S2+. Чекам сопствену одлуку око тога која иде даље, а која остаје.
Дужина 120 mm, пречник кућишта 24 mm, маса 128 g са батеријом 18650.
На најслабијем од три фиксна мода сачека се 10 секунди и када лампа први пут трепне треба је угасити. Тако се мења из 3 мода у 5 модова и назад. Додатни модови рада су строб и SOS (мени непотребни).

Slika

Тзв. наранџина кора на унутрашњости главе, испред диоде.

Slika

Метални прекидач. Користим гумене рукавице да ме не убије струја.

Slika

Плава лампа се већ дуго стиска у Jetbeam футроли намењеној мало краћој лампи. Недавно се појавила робна марка Jaxman која се изгледом својих производа не разликује од претходне. Сада ће моја лампа имати више простора.

Slika

Сама лампа представља мало улагање, али уз њу иду батерија 18650 (прихватљиве цене од 5.5 до 10 евра) и пуњач (због вишеструке примене, купио сам Nitecore D2 који пуни разне величине, типове и количине батерија).
Батерије Triax купујем по цени од 650 динара и немам примедби после две године коришћења. Лампа се углавном носи у ранцу за потребе шумарења па се користи једном месечно. Капацитет држи довољно дуго да немам појма кад сам је напунио прошли пут. Не сећам се да сам је пунио више од три пута током једне године.
Купио сам и бели пластични дифузор који служи у затвореним просторијама - лампа глуми свећу.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Sub Sep 30, 2017 9:54 pm

Najbolje su :)
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Sub Sep 30, 2017 10:33 pm

Ja skoro narucih novu lampu, koja bi trebala da stigne svakog dana. Posle vise godina koriscenja 18650, morao sam da odustanem od njih, i da se za punjive baterije vratim na NiMH.

Razlog je prost, sve vise ograniocenja koja se namecu za nosenje Litijumskih punjivih baterija na pojedinim letovima. NiMH prolaze bez ikakvih problema.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Postod Nietzsche » Ned Okt 01, 2017 12:10 am

Odlicne slike, zanimljiva lampa. S obzirom da ima slicnu konstrukciju kao i ova moja, pretpostavljam da je snop svjetlosti fokusiran. Imas li mozda sliku kako to izgleda kada je upalis?
Ja sam vec nekoliko puta koristio Fenix PD35 u mrklom mraku i svjetlost se uopste ne rasipa. Valjda su reflektor osmislili tako da osvijetli samo jednu tacku, sto mi se nikako nije dopalo. Za ono sto meni treba - mnogo sam zadovoljniji sa ceonom HL50.

Korisnikov avatar
veselibajker

Postod veselibajker » Ned Okt 01, 2017 12:36 am

Можда ће се десити фамозно најављивано и никад реализовано ноћно окупљање на Авали. Идеја је била да лампарамо и тестирамо, упоређујемо и закључујемо, а на крају трошимо паре за одговорајуће справе.
Ова лампа има фиксни сноп, али не могу рећи да је фокусиран. Кад се занемаре глупирања и претеривања, скоро сви користимо најслабије модове светлости на својим лампама јер нам више не треба.
Мени треба чеона лампа, али никако да нађем одговарајући модел. Прихватам погон на 1хАА, 2хАА или 1х18650.

Korisnikov avatar
banebeograd
Pridružio se: Uto Nov 23, 2010 6:21 pm

Postod banebeograd » Ned Okt 01, 2017 11:12 pm

veselibajker napisao:Можда ће се десити фамозно најављивано и никад реализовано ноћно окупљање на Авали.

javite ako bude to nocno okupljanje da donesem neke igracke na testiranje ....
"Dođe tako vreme kad pametan zaćuti, budala progovori...." Ivo Andrić

Korisnikov avatar
veselibajker

Postod veselibajker » Čet Okt 05, 2017 9:45 am

Lumintop SD4A. Lampa koju sam nazvao gica. Orebreno kućište, jedna jupica za provlačenje kanapa, dva prekidača za pali/gasi i izbor modova. Dugačka 112 mm, debela 42 mm.

Slika

Unutrašnjost glave ima glatku reflektujuću površinu.

Slika

Kućište je od aluminijuma, čvrsto, izbrazdano da ne beži iz ruke. Izrada na visokom nivou.

Slika

Pogled na drugu stranu.

Slika

Odvijanjem donjeg dela oslobađa se nosač baterija. Pogonsko gorivo je 4 x AA. Nosač je simetričan i nije bitno koja strana ulazi prva.

Slika

I nosač je urađen vrlo kvalitetno.

Slika

Kontakt na gornjoj polovini.

Slika

Snop svetla sa udaljenosti 1 metar.

Slika

Kasnije smo lamparali po parkićima i shvatili da na najjačem modu dobacuje preko 100 metara. Čačkanjem dugmića našli smo i tajne modove koji nisu dostupni na osnovnom prekidaču sa slovom M. Dugo držanje prekidača u upaljenom i ugašenom modu aktivira još 4 načina rada (moonlight, aviation mode, strobe, beacon). Osnovni su low, mid, hi, turbo.

Povratak na “Baterijske lampe”