jet bim bc-40

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
tisler
Nožar
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 12:05 am

jet bim bc-40

Postod tisler » Čet Okt 02, 2014 3:45 pm

U nedavnom lovu sam koristio lampu koju sam dobio kao nagradu na takmicenju nozara u Leskovcu Jet Bim BC-40,i blago receno je da sam odusevljen.Nosio sam je kao ''obicnu" lampu i bi mi krivo sto je nisam montirao na pusku za nocno cekanje DS.Obavezno nameravam da nabavim nosac za pusku i mikroprekidac.Ne mogu reci da radi za sve pare jer je nisam platio :mrgreen: ali sam stvarno zadovoljan.Posebno mi se svidja sto radi u dva rezima :Prvi gde ima maksimalnu snagu (moze da radi 1,5 h) i drugi slabiji kada moze da radi 11h neprekidno.Pun rezim hocu da koristim kada je na pusci a redukovani rezim za "obicnu"upotrebu.Voleo bih da ako neko ima iskustva sa ovom lampom napise svoje utiske.

Korisnikov avatar
ninoslavt
Nožar
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 7:00 pm

Re: jet bim bc-40

Postod ninoslavt » Pon Okt 13, 2014 2:46 pm

Ne znam kako mi je promakla ova tema. :think:
Posto sam istu dobio na isti nain kao i ti, ni ja nisam u stanju da kazem da radi za sve pare! :D Ali da je lampa odlicna, to je ocito na prvi pogled, odnosno koriscenje. Prijatelj (lovac kao i ti) je bio skeptican prema mogucnostima baterijske lampe dok ga jednom prilikom nisam razuvjerio na najbolji moguci nacin. Covjek se toliko odusevio da je odmah trazio da mu narucim isti model sa dodatnim baterijama. U stvari, prvo je pokusao da "otme" moj primjerak... :mrgreen: Poslije su i ostali lovci iz njegove sekcije trazili da im narucujem lampu, toliko im se dopala. Kao sto si i sam primjetio, najbolja stvar je sto je lampa "operisana" od nepotrebnih gluposti kao sto je 1938498293042492 razlicita moda rada. Jako svjetlo i stedni mod su i jedini potrebni u stvarnom zivotu. E da, prijatelj je lampu montirao pomocu komada pikatini sine (pricvrsene na donji dio prednjeg dijela kundaka) i nosaca za opticki nisan (1 inc). A to sve mozes da kupis za sitne pare na e-bay.

Korisnikov avatar
tisler
Nožar

Postod tisler » Pon Okt 13, 2014 4:15 pm

Vec sam uradio nesto slicno,naime ,napravio sam drzac sa prizmom od aluminijuma koji se montira na cev karabina na koji se lampa kaci pomocu nosaca za optiku od jednog incha.Sad samo jos mikro prekidac i gotovo.

Korisnikov avatar
ninoslavt
Nožar
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 7:00 pm

Postod ninoslavt » Pon Okt 13, 2014 4:20 pm

Izbjegavaj bilo kakvo montiranje na cijev jer drasticno povecava rasturanje pogodaka a i mijenja polozaj srednjeg pogotka. Zato je bolje da to sve montiras na prednjem dijelu kundaka.

Korisnikov avatar
tisler
Nožar

Postod tisler » Pon Okt 13, 2014 7:17 pm

Znam za to,zato sam i nameravao da isprobam uticaj montaze na sliku pogodaka na strelistu,ako bude lose moracu da je nekako montiram na kundak.Usvakom slucaju javljam rezultate,pozdrav.

Povratak na “Baterijske lampe”