Eneloop baterije

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Eneloop baterije

Postod StepenWolf » Uto Feb 22, 2011 8:20 pm

Može li koja reč više o tim Eneloop baterijama ???
Razlike, tehnologija i sl.
Da ne goooglam bez veze ako je to već neko sažvakao...

Korisnikov avatar
    BR_
    Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
    Kontakt:

Re: Eneloop baterije

Postod BR_ » Uto Feb 22, 2011 9:00 pm

Eneloop su LSD, tj Low Self Discharge NIMH baterije. Razlika je u tome sto ne gube kapacitet ni priblizno brzo kao klasicne NiMH. Eneloop po nekim testovima zadrzavaju i 80% punjenja posle godinu dana, dok klaiscne NiMH gube nekih 0.7-10% kapaciteta dnevno.. Razlika nije mala, Enelpo sadrze energije posle godinu dana, koliko standardne posle mesec dana.

Sa druge strane, ne podnose stajanje u praznom stanju. Znaci, moraju da se pune odmah, ili brzo gube kapacitet. POsle svakog stajanja u praznom stanju, kako rece jedan prijatelj preko -3 dana, zahtevaju nekoliko ciklusa punjenja praznjenja da vrate kap[acitet.

Sa obzirom da im je vek oko 1000 punjenja, lepo mogu na punjac kada se iole koriste.
    Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
    Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
    Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
    StepenWolf
    moderator
    Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Uto Feb 22, 2011 10:45 pm

Dobro zvuči.
    Ne znam kako mi promakla ta tehnologija, ali mi je dosta zezanja sa Ni-Mh po fotoaparatima i uopšte stvarima koje se ne korista svakodnevno.

Korisnikov avatar
    EDCgear
    Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 9:06 am

Postod EDCgear » Sre Feb 23, 2011 7:18 am

StepenWolf napisao:Dobro zvuči.
    Ne znam kako mi promakla ta tehnologija, ali mi je dosta zezanja sa Ni-Mh po fotoaparatima i uopšte stvarima koje se ne korista svakodnevno.

+1 za ovo
    Rule #9: Never go anywhere without a knife.
    http://svakodnevnesitnice.blogspot.com/
    http://www.youtube.com/user/edcgear1?feature=mhee
    Molon labe...

Kodžo

Postod Kodžo » Sre Feb 23, 2011 10:02 am

Ovo stvarno deluje kao jako dobro rešenje. Evo celo jutro nešto čitam o ovim baterijama i sudeći po iskustvima mnogih korisnika izgleda da stvarno rade onako kako se pripoveda.
    Nameravam da kupim ove eneloop baterije pa me interesuje mogu li da iskoristim punjač koji već imam. Radi se o ovom Hama punjaču
    Slika
    Sa sledećim karakteristikama
    Slika

Kodžo

Postod Kodžo » Sre Feb 23, 2011 12:41 pm

Videh da nisu eneloop jedine baterije kod kojih je primenjena ova tehnologija i da slične proizvode imaju svi ozbiljni proizvođači.
    Evo i linka:
    http://www.elitesecurity.org/t53061-64-Baterije-punjaci

Korisnikov avatar
    mishonnium
    Pridružio se: Pon Maj 09, 2011 10:51 am

Postod mishonnium » Sub Maj 28, 2011 12:53 am

Licno sam se uverio u kvalitet enelop baterija. Zaista nemam reci koliko su dobre. Hajde sto mogu da stoje napunjene dugo a da se ne isprazne, vec im je i eksploatacija produzena. Npr, ove obicne u mom aparatu naprave oko 250 fotki, dok enelop uvek izvlaci oko 400. Cak i kada aparat prijavi praznu bateriju, ona radi jos dosta vremena.
    Kada covek posece poslednje drvo, zatruje poslednju reku i ubije poslednju zivotinju, tada ce da shvati da novac ne moze da jede.

Korisnikov avatar
    vlado1988
    Pridružio se: Pet Jan 27, 2012 12:59 am

Postod vlado1988 » Ned Mar 11, 2012 9:07 pm

E ovako tek sad videh ovu temu o eneloop baterijama,ja sam za foto aparat dugo eksperimntisao inace aparat koristi 4 baterije (polu profesionalni),koristio sam sve moguce poznate marke i preko 140 slika nisam prelazio na optimalnim uslovima na 3mp,ali kad uzeh eneloop na preporuku prodavca,sad idu i do preko 350 fotki.stvarno odlicne baterije,preporuja svima.

Korisnikov avatar
    Traveler
    Pridružio se: Pet Apr 06, 2012 4:05 pm

Postod Traveler » Sub Apr 07, 2012 11:47 am

Evi i ja da kažem par reči o FENOMENALNOM Sanyo programu .
    Za razliku od 99,9% proizvođača Sanyo i dalje sve svoje proizvode radi u Japanu :handgestures-thumbupleft:
    Što se konkretno punjivih baterija tiče lično koristim 2 tipa njihovih bat.
    Mod HR-3U 1.2 V 2700 mAh
    Slika
    By travelerm at 2012-04-07
    Slika
    Odlične baterije za prva tri dana "izvučem iz njih 500-550 fotografija uz umereno korišćenje blica i maltretiranje zuma :D

i Fenomenalni ENELOOP HR6 1.2v 2000 mAh
    Slika
    Slika
    Kapacitivnost ovih baterija je neverovatna -skoro da se ne oseća gubljenje kapaciteta ni posle dužeg stajanja , najduži period koji sam lično probao je 5 meseca i izvukao iz aparata 380 fotografija (sveže napunjene 400-420)
    Vidim da je neko gore pitao za punjač .Probao sam Varta, Hama i GP punjače nije to to . Koristim njigov originalni , ima mogućnost punjenja 2 ili 4 bat AA ili AAA ,2 led indikatora i prekid punjenja posle 16 h .
    Slika
    Komplet sa 4 eneloopa i punjačem je oko 2200-2500 RDS a mogu da se nabave i po 2 kom oko 800 RDS.
    PREPORUKA za sve kojima treba pouzdana i dugotrajna punjiva bat.
    Take only photos,kill only time ,leave only footprints.

Korisnikov avatar
    vlada035
    Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 7:53 pm

Postod vlada035 » Sub Apr 07, 2012 12:12 pm

Ovaj njihov tajmerski punjac MQN04 nije najbolje resenje.
    Ako moze kod nas da se nadje, najbolje je uzeti Sanyo MQN09.
    On ima delta V detekciju napunjenosti baterije, i kad se baterija napuni on prekine punjenje a ne kao kod modela sa tajmerom koji radi 16h bez obzira da li je za to vreme napunio bateriju ili ne.
    Ja licno koristim trenutno najbolji punjac za AAA i AA baterije, Maha Powerex MH-C9000.
    Sad sam malo guglao, ima i kod nas da se nadje ovaj bolji Sanyo model MQN09, malo je skuplji ali i bolji od onog klasicnog.

Povratak na “Baterijske lampe”