Maglite

Moderator: Hobo

Ogi90
Pridružio se: Ned Mar 03, 2013 8:20 pm

Re: Maglite

Postod Ogi90 » Pon Mar 04, 2013 8:54 pm

ok,u pravu si. Hvala ti. ;)

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Postod SlobaBG » Pon Mar 04, 2013 9:42 pm

Ogi90 napisao:Probacu naci da kupim ovu sijalicu,ja sam iz Republike Srpske pa je vamo to malo teze naci. Svraticu u krcmu.:)

Probaj ovde:

http://armyshoponline.com/prodavnica/in ... uct_id=421
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Pon Mar 04, 2013 11:16 pm

Ogi
Ne znam koliko si iskusan i ozbiljan speleolog. Iz tvojih postova deluje kao da ti je to usputni hobi. To je sasvim OK dok se drzis sigurnosnih pravila i U PECINU NE ULAZIS SAM!!! Cak i ako je prilicno dobro poznajes.
Kada je o opremi rec, moras shvatiti da su lampe (mnozina) esencijalni deo oprem za speleologiju. Pritom, osim ceone treba ti rezervna rucna kao i jedna "back up" lampa za nepredvidjene situacije. Par "light stick" hemijskih izvora svetlosti sa trajanjem od 8 i 24 sata ne kostaju puno, laki su i pouzdani a ne smeta im voda i mehanicki udarac.
Kada je o tehnickim karakteristikama rec, nemoj se zaleteti samo na broj lumena. Cak i ako je vrednost realna (a najcesce nije) prednost izmedju svetlosti od 100 i 200 lumena nije 2x veca. Obrati paznju na autonomiju, potrosnju baterija i pouzdanost/kvalitet. U mraku pecine, cak i svetlost od 20-ak lumena bude jako upotrebljiva. Sa druge strane, trocifrene vrednosti gutaju baterije a zauzvrat najcesce daju samo vise refleksije sa blatnjave podloge. Ako imas mogucnosti, isprobaj par modela pa onda odluci. I budi oprezan. Sunjanje po pecinama nije bezazlena rabota.

hogar34
Pridružio se: Pon Maj 28, 2012 11:04 pm

Postod hogar34 » Pon Mar 04, 2013 11:35 pm

SlobaBG napisao:
Ogi90 napisao:Probacu naci da kupim ovu sijalicu,ja sam iz Republike Srpske pa je vamo to malo teze naci. Svraticu u krcmu.:)

Probaj ovde:

http://armyshoponline.com/prodavnica/in ... uct_id=421

a možeš i ovde, mislim da ti ovo lakša varijanta.

http://www.pik.ba/artikal/5719474/sijal ... 2cell-c-d/

Ogi90
Pridružio se: Ned Mar 03, 2013 8:20 pm

Postod Ogi90 » Pon Mar 04, 2013 11:47 pm

Ove na sajtu Pik.ba mi najvise odgovaraju. Ovim se bavimo nas oko 10-ak,sto se tice ostale opreme imamo svu opremu na osnovu donacija,novu,a slabi smo sa lampama.Hvala vam puno na trudu,pomogli ste mi puno. Ako mi bude sta zatrebalo javljam vam se. ;)

Korisnikov avatar
banebeograd
Pridružio se: Uto Nov 23, 2010 6:21 pm

Postod banebeograd » Pon Sep 02, 2019 10:04 am

da ne otvaram novu temu,
jel ima neko ideju kako da izvadim baterije koje su zapekle iz jedne velike maglite led lampe cini mi se kao ova sa fotki gore,
probao sam udaranjem i cimanjem ali se baterija ona prva koju mogu da dohvatim samo krivi nikako da popusti a ne smem bas previse da idem sa udaranjem da ne ostetim prekidac ili onaj donji deo sa grlom sijalice,
da li bi pomoglo nesto od sprejeva tipa wd ili slicno .
"Dođe tako vreme kad pametan zaćuti, budala progovori...." Ivo Andrić

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Postod SlobaBG » Pon Sep 02, 2019 1:08 pm

Tu nema neki univerzalni recept, pogotovo ne neki za koji se može reći da će da radi svaki put... Ali meni je par puta pomogao kontakt sprej. Lampu uspraviš, naprskaš kontakt sprej onako izdašno i gledaš da li je krenuo da ulazi u prostor između kućišta i samih baterija. Ako je krenuo da ulazi to je dobar znak. Sačekaš jedno 10tak min, pa prsneš još malo. Pa opet sačekaš 10tak min pa opet prsneš. Ostaviš tako sat ili dva... Onda probaš da promućkaš baterije da vidiš da li se slučajno oslobodila neka... Pa po potrebi ponoviš postupak...

Ako ništa od toga ne upali (ili upali delimično) dobro je imati i jedan onaj dugačak vijak za drvo. Malo ga nakucaš u bateriju i onda kreneš da ga zavijaš dokle proceniš da je prošao kroz celu prvu bateriju. Onda ga polako povlačiš napolje i nadaš se da će sa njim da izađe i ostatak baterije. Ako ne izađe sve trebaće ti jedne uske špic-cange i puno strpljenja...
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Povratak na “Baterijske lampe”