JET Beam BC25

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

JET Beam BC25

Postod Hobo » Čet Dec 06, 2012 11:46 pm

Pre nedelju dana dobio sam JET Beam BC25. Iskreno, vise bi mi odgovarala neka kompaktnija svetiljka ali poklonu se u zube ne gleda. :mrgreen:
Opsti utisak je da lampa predstavlja korektno uradjen instrument. Stigla je sa jednom baterijom 18650 i punjacem (alternativa je 2xCR123), futrola za nosenje sa poklopcem koji se zakopcava velcro komadom pristojne velicine, tzv, "takticki" cetvorostranicni prsten i uzica za nosenje sa podesivom duzinom. Odrekao sam se montaze za oruzje u korist drugara - lovca. Za mene ima logike lampa na pistolju/automatu kod oruzja za upad a BC25 je prevelika za to. Duzina 143mm, precnik tela 25,4mm glava od 34mm i masa 130 gr bez baterije. Dioda je Cree X-ML T6 smestena u dubok, konusni reflektor od poliranog aluminijuma. U odnosu na moju staru, ksenonsku Surefire 6P za nijansu je veca ali ima daleko nadmocnije performanse.
Novi JET Beam radi u dva rezima: 100 lumena u "low" modu i citavih 650 lumena u "high" rezimu. Cifre su impresivne ali...
Nekako mi ovaj snazniji rezim ipak ne deluje toliko bljestavo, utisak mi je da neki Nextorch modeli sa dvostruko manjom svetlosnom jacinom daju uporediv rezultat. Uz to, snaga na maximumu primetno opada nakon pola sata (deklarisano vreme je 1,5sati) ali dobra strana je sto se lampa vrlo malo greje. Mozda tome doprinose veliki prstenovi za hladjenje? Sa druge strane, na daljini od oko 200 metara bez problema cete razlikovati boju zelene jakne i braon pantalona na coveku u potpunom mraku (probao sam).
Za mene, najveci nedostatak lampe je nacin na koji se vrsi izbor rezima rada. Za okretanje glave od nekih 5-6 stepeni ipak morate upotrebiti obe ruke (ili vezbati klavir zarad pokretljivih prstiju). Taster zasticen obodom profilisanim u plitko "U" mogao bi da bude bolje definisan tj. precizniji. Uz ovoliku snagu bio bi koristan neki mod sa 20-ak lumena kao mera stednje. Svetlost je inace cista, bela i bez potrebe za dodatnim fokusiranjem sve do maksimalne daljine tako da je BC25 dobar izbor za lovce.
Toliko za sada, u planu mi je nekakav uporedni test pa kada se steknu uslovi...

Povratak na “Baterijske lampe”