Moja nova baterijska lampa

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
druid
moderator
Pridružio se: Sre Dec 22, 2010 4:05 pm

Moja nova baterijska lampa

Postod druid » Uto Jul 24, 2012 6:26 pm

Dugo se premišljah da uzmem jednu pojaku baterijsku. Sve koje sam sretao su bile i ovako i onako do famozne ekspedicije na planinu sa Odiseyem gde sam video šta može njegova baterijska... :bow-yellow:
Ova ima oznaku Police 3200w kao što može i da se vidi na njoj. Povelika u ruci ali je jačina svetlosti koju daje (bar za mene laika) enormno velika!!!!! Oni koji su bili u našoj kolibi znaju da se od nje vidi Staro Brdo tačno iznad, prema zapadu. Mislim da bez preterivanja može lepo da se vidi dešavanje na livadi na nekih 500m odatle. Sa kraja na kraj placa se vidi bolje nego po danu, nekih 70 metara. (Napominjem da ja nisam stručan za baterijske i da je ovo možda oduševljenje jednog laika, mada sumnjam da je tako). Ima tri moda: strob, jačinu koja blješti koliko je jaka i normalnu jačinu, za nijansu jaču od običnih baterijskih lampi, kao i zum snopa. U kutiji se nalaze običan punjač za njenu bateriju (tipa baterije mobilnog), punjač za auto kao i kontejner koji prihvata tri male baterije kao za daljinski i šljaka na taj način i bez svoje originalne monoblok baterije. Šta da kažem, sem da sam baaaaš oduševljen.
Neke od narednih večeri kad budem pri svom fotoaparatu probaću da napravim verne slike kako to šljaka u mraku, na terenu.
Drugar od koga sam je pazario kaže da su na 2,5 km koristili strob kao signalizaciju na terenu, između patrola, da radi ekstra.
Videćemo dalje šta kaže....
Slika
Slika

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Re: Moja nova baterijska lampa

Postod Hobo » Sre Jul 25, 2012 2:22 am

Kada dospes napisi dimenzije, masu, cenu, mesto nabavke, koliko izdrzi do ponovnog punjenja/zamene baterija...

Korisnikov avatar
odiseys
muzičar
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 4:33 pm

Postod odiseys » Sre Jul 25, 2012 7:23 am

Iskreno, hteo sam da je ispraznim da bih je punio, ali kad nije htela da umre ni posle 24 sata, pobedila je moje ionako tanko strpljenje za "testiranje"
Danas je palim i ostavljam da svetli, "na pola", i javljam se kad umre
Druide Tzare,
sta ce tebi lampa kad vidis u mraku, i kad sve znas napamet!?
Sto so ove tice - neces se pokajati :)
A little flesh, a little breath, and a reason to rule all – that is myself

Korisnikov avatar
zex66
Pridružio se: Sub Nov 19, 2011 8:28 am

Postod zex66 » Sre Jul 25, 2012 9:08 am

E pa kad ste tako zadovoljni ( a mi verujemo Vasem sudu) dajte uputstva gde i po kojoj ceni i mi da ih nabavimo. Zasto bi googlali kad imamo Vas. ;)

Ipak sam googlao, jel to ovo?
http://www.kupujemprodajem.com/Lampa-Po ... id=5772393
Ploviti se mora

Korisnikov avatar
Hogar
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 9:27 pm

Postod Hogar » Sre Jul 25, 2012 10:18 am

Ја ипак мислим да је приближнија овоме (разлика је само у томе што на овој пише 3500W а на Жељковој 3200W :) ) ==> http://www.kupujemprodajem.com/SWAT-Pol ... -oglas.htm

Додатак.
Ево је (по најнижој цени на КП): http://www.kupujemprodajem.com/POLICE-L ... d=13041872
° ° °
vlay napisao:Kad neko zameni plazni hedonizam i toples za mukotrpno veranje po planini to znaci da je u pitanju posebna vrsta budale. :handgestures-thumbupleft:

zlatar
Pridružio se: Pet Jun 17, 2011 1:05 pm

Postod zlatar » Sre Jul 25, 2012 4:05 pm

imam je godinu i po,osim prekidača koji nije pouzdan nemam zamerki.
nosam je u kolima,otvaram flaše,punim možda jednom mesečno pola sata i to je to.
Za te pare vrh,nije za ozbiljniju upotrebu na pušci zbog lošeg prekidača i malog dometa za karabin,ali za za svakodnevnu upotrebu odlična.

Korisnikov avatar
odiseys
muzičar
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 4:33 pm

Postod odiseys » Sre Jul 25, 2012 5:02 pm

zex66 napisao:E pa kad ste tako zadovoljni ( a mi verujemo Vasem sudu) dajte uputstva gde i po kojoj ceni i mi da ih nabavimo.....

Ja sam nabavio dva komada za neke smesne pare (sto se kaze: cirka manje od 5 jevreja, a shiping free!!!!) negde na eBay, .... sad gledam da vidim sellera, ali kako duuuuuuuuuuuugo nisam pazario, izbrisan mi je purchase history :(
Upravo sam ukljucio jednu pored druge ledlenser i Druidovu Novu BaKteriju, pa ako imate volje i strpljenja, aj' sacekajte dok ja isfotkam, i okacim umiranje obe bakterije
A little flesh, a little breath, and a reason to rule all – that is myself

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Postod SlobaBG » Sre Jul 25, 2012 5:39 pm

I ja imam jednu takvu. Doduše, na mojoj s jedne strane piše 280W a s druge ima CREE logo. Kupljena prilično davno, ali čini mi se da je bila 1500 dinara, s dve baterije i dva punjača, na pijaci u Bubanj potoku. Radi za sve pare pa i daleko više od toga. :)
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Korisnikov avatar
druid
moderator
Pridružio se: Sre Dec 22, 2010 4:05 pm

Postod druid » Sre Jul 25, 2012 5:56 pm

Probah je malo sinoć na poslu. Na 250 m jako smeta čoveku u koga usmerim snop, ometa ga u radu, znači da je jača od obične sijalice na tu daljinu. Ništa drugo nisam stigao da isprobam ni da slikam ni da uljudno napišem, udarila neka gužva. Oko 2 crvene sa poštarinom me ispala me ova.

Korisnikov avatar
sumarvl
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 3:06 pm

Postod sumarvl » Sre Jul 25, 2012 11:10 pm

ja sam je na kratko uporedjivao sa LD10 i duplo je jaca, ali oko pouzdanosti nemogu mnogo da kazem, deluje dosta solidno a punjiva bakterija mi je malo bila sumnjiva da ce da drzi . uzdravlje da svitkas!

Povratak na “Baterijske lampe”