Nitecore T5s

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Nitecore T5s

Postod Hobo » Ned Apr 08, 2012 12:16 am

Vec cetiri nedelje koristim (ne narocito intenzivno) kompaktnu lampu Nitecore T5s. Nisam siguran da nakon ovog perioda moze da se dodje do objektivnog zakljucka o kvalitetu lampe ali sta me kosta da probam? :mrgreen:
Model T5s je nova generacija Nitecore lampica male snage (65 lumena) namenjenih svakodnevnoj upotrebi. Telo je izradjeno od nerdjajuceg celika sto je sa moje tacke gledista OK jer lampu nosim zajedno sa kljucevima pa aluminijumsko telo relativno brzo bude "izudarano". Masa (ispod 20g bez baterije) nije problem. Koristi jednu AAA bateriju sa deklarisanim zivotom od 28 sati na minimalnoj snazi. Ja svoju lampu drzim na maximumu i po mojoj evidenciji do sada je pregurala 8 sati rada iako u prospektu pise da izdrzava 1,5 sati na maximumu (ostavicu je ukljucenu tokom noci, ne bih se iznenadio da u najsnaznijem modu predje deklarisanu satnicu).
Dimenzije su na nivou Maglite Solitare sa nesto manjom duzinom (73x12,5mm) a svetlost daje jedna CREE XP-G LED dioda. Jasno bela, uz jedva primetan plavi deo spektra svetlost se rasipa u prilicno sirok snop a koristan domet je preko 20 m iako se covek moze raspoznati i na visestruko vecoj daljini. Reflektujuca povrsina u glavi lampe izradjena je od "orange-peel" aluminijuma.
Meni je zasmetala glatka povrsina tela sto lampu cini klizavom kada su sake vlazne kao i ukljucivanje rotiranjem glave reflektora. Nakon skoro mesec dana upotrebe i dalje nisam potpuno siguran u kom modu ce lampa da se ukljuci sledeci put. :?
Mehanicki, kuciste T5s je prilicno izdrzljivo i vodonepropusno do dubine od 2m.
Generalno, utisak mi je povoljan (jer je lampa dosla kao poklon) ali sam na stanovistu da je 40-ak dolara za ovakvu igracku debelo precenjena svota. Javicu se ako budem imao nesto pametno da dodam (mada sumnjam). :teasing-tease:
Evo slike u poredjenju sa starijim modelom T2
http://imageshack.us/photo/my-images/822/nitecore.jpg/

Korisnikov avatar
Vrabac
Nožar
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:29 pm

Re: Nitecore T5s

Postod Vrabac » Ned Apr 08, 2012 12:34 am

Lepa lampica, ali mislim da te male baterijske zaslužuju da budu što više "krecave" radi bolje manipulacije

Korisnikov avatar
MWDP
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 1:42 pm
Kontakt:

Postod MWDP » Ned Apr 08, 2012 12:40 am

40$ je već realm u kom se kreću neke 1xCR123 ponude, tako da je definitivno precenjena, ali mi se sviđa dizajn :)
www.edcnozevi.com

https://www.facebook.com/EDCNozevi

Korisnikov avatar
grendel
Pridružio se: Ned Apr 08, 2012 1:02 pm

Postod grendel » Ned Apr 15, 2012 9:37 pm

Kad se hvalimo da se pohvalim i ja :D
ja sam postao ponosni vlasnik jedne ,,Jetbeam PA01" lampice zanimljivih karakteristika
Slika
rec je o jednoj za mene iznenadjujuce jakoj mini lampici koja bar po onome sto kaze proizvoljaca ima 140 lumena jacine u naj jacem rezimu takodje ima jos 2 rezima od po 6 i 60 lumena i strob funkciju od 140 lumena. Sve ovo postize sa jednom AA baterijom i zahvaljujuci LED sijalici ima autonomiju od 32 sata u naj slabijem rezimu a u rezimu od 140 Lumena 1,5 sat bez prestanka (koliko su tacni podatci ne znam ali za 3 nedelje upotrebe i svakonocnog igranja jos uvek nisam promenijo bateriju :teasing-tease:
Upotrebno recimo da je slicnih karakteristika kao G2 sto znaci da na daljini od 50-60 metara mozete da vidite rogove a oci sjaje i preko 100 :twisted: i mogu da kazem da je mnogo vise od onoga sto sam ocekivao od tako malog G@ jer stvarno iznenadjuje jacina svetlosti koja izlazi iz nje . Jedino sto Hobo kaze jos uvek nisam siguran na kom rezimu ce se upaliti sledeci put .

Sta covek drugo da kaze sem da zuti :ugeek: definitivno umeju da naprave lampu i da sam dotadasnju Shurefire G2 okacio o klin (2x Cr123 =500 din)

Povratak na “Baterijske lampe”