Sadrzaj Prve Pomoci

Moderator: Mitosaurus

Korisnikov avatar
Radiobunker
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 1:36 pm

Re: Sadrzaj Prve Pomoci

Postod Radiobunker » Čet Jan 05, 2012 1:53 pm

Nece niko da me me uputi na te ampule joda...dobro, dobro...moracu da spakujem jod u prahu i redestilovanu vodu pa da se mucim rastvarajuci na licu mesta kad mi zatreba :D

Danas stiglo postom. JNA SNK-19...u prevodu Sanitetski komplet Br. 19, namenjen za prrvu pomoc letackom osoblju i posadama borbenih vozila. Necu da komentarisem sadrzinu koja nije bas namenska za nase potrebe ali je torbica neodoljiva po mom skromnom misljenju :-)

Dimenzije su joj: Sirina 11cm, Duzina 14 cm i debljina 5cm. Uradjena je od skaja i zatvara se cibzarom. Evo par slika:

Opsti izgled:

Slika

Otvoren:

Slika

Sadrzaj kompleta:

Slika

I na kraju prazna torbica:

Slika

Po meni idealan format torbice za komplet prve pomoci za neki kraci hiking/trekking izlet uz naravno pravilan odabir sadrzine. Da ne pominjem da je meni licno opsti izgled sa natpisima bas kako ja volim :-)

Korisnikov avatar
NightRider
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:17 pm

Postod NightRider » Sre Feb 27, 2013 12:10 pm

Bilo bi pozeljno da u prvoj pomoci ima i nesto protiv alergija,ja samnom nosim 'Presing' !
Naravno to je moje zapazanje a nemoze da skodi :)
Ili radi kako treba ili nemoj uopste :D

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Sre Feb 27, 2013 1:13 pm

Radiobunkere kladim se da ti možeš da smisliš 2x bolje rešenje za komplet prve pomoći, pa da kopiramo od tebe ;)
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
Radiobunker
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 1:36 pm

Postod Radiobunker » Sre Feb 27, 2013 5:25 pm

Paaa....mislio sam o tome cesto. Cak i vucaram neki set kad idem napolje ali ideja jos zri....a kad sazri i otpadne bice prikazana u ovoj temi :-)

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Postod Nietzsche » Sre Jan 10, 2018 8:47 am

Nema se nesto mnogo ni pisati na ovu temu, ali evo jos jednog kompleta "prve pomoci" koji nosim sa sobom kada idem negdje na vise od 2-3 dana.

Slika

Slika

Slika

Mislim da je sadrzaj na slici dobro vidljiv, no ukoliko to nije slucaj:

Sterilni zavoji, gaze i komprese razlicitih dimenzija, sterilne rukavice, hanzaplast, elasticni zavoj, flaster, trougla marama, sigurnosne igle, astro-folija, rashladni oblog, makaze, pinceta, toplomjer, fizioloski rastvor, povidon jod, sredstvo za dezinfekciju ruku, tablete protiv bolova, povisene temperature i dijareje, antibiotik sirokog spektra dejstva, kesica glukoze i elektrolita, kapi za oci i usi, mast sa povidon jodom, jekoderm...

Mozda sam nesto preskocio, ali u principu to bi bilo to. U kompletu se nalazi sve sto mi je potrebno i uvijek vodim racuna da po povratku kuci dodam ono sto sam iskoristio.

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Sre Jan 10, 2018 9:22 am

Лако је теби кад знаш. Мене би нашли отрованог у сред шуме. Знам чему служе завоји, фластери, маказе и црна торбица. :D
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
Pathfinder

Postod Pathfinder » Sre Jan 10, 2018 9:52 am

Di je Radiobunker? :o
Da podelim svoje iskustvo sa prvom pomoći za automobile marke Galenika. Imao sam u autu dva komada, jedno ovo novo jer je moralo da se zameni, a jedno staro. Prijatno sam se iznenadio sadržajem stare Galenike, imali smo auto-seču prilikom čvarkovanja neki vikend, i sve što je zapakovano je dobrog kvaliteta, čak postoje i kvalitetne makaze unutra.

Korisnikov avatar
Nietzsche

Postod Nietzsche » Sre Jan 10, 2018 9:52 am

veselibajker napisao:Лако је теби кад знаш. Мене би нашли отрованог у сред шуме. Знам чему служе завоји, фластери, маказе и црна торбица. :D

Znas i vise nego dovoljno. Antibiotik i fizioloski rastvor ti sigurno nece pomoci ako se pravovremeno ne pojavis na odgovarajucoj adresi. Nego, sto bi rekle babe, ja to nosim onako da mi se nadje. :D

Korisnikov avatar
Nietzsche

Postod Nietzsche » Sre Jan 10, 2018 10:20 am

@Pathfinder

Ne znam kakva je Galenikina, ali ne vjerujem da sadrzaj u bilo kom kompletu moze biti bas toliko los, da ne kazem neupotrebljiv. Od krucijalnog znacaja su znanje i pribranost prilikom pruzanja prve pomoci, sve ostalo je manje bitno. Dobre makaze jesu vazne, one plasticne 'oce da puknu a i ne sjeku bog zna sta.

Korisnikov avatar
Pathfinder

Postod Pathfinder » Sre Jan 10, 2018 10:28 am

Aaa možda nisi u toku jer nisi u matičnoj zemljici čarnoj, bilo je ovde a možda još i biva, u kompletima prve pomoći za vozila nekih lokalnih manufaktura apsolutno ništa upotrebljivo
http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/19457 ... rom-srbije

Povratak na “Zdravlje, Medicina i Bezbednost”