Sadrzaj Prve Pomoci

Moderator: Mitosaurus

Korisnikov avatar
kovac
Pridružio se: Uto Feb 15, 2011 11:48 pm

Sadrzaj Prve Pomoci

Postod kovac » Sub Avg 06, 2011 12:14 pm

Uvek sam nosio par kaliko zavoja par sterilnih gaza par tableta za prehlade...
Sad ocu da sklopim nesto ozbiljnije pa zborite, sta vi nosite u prvoj pomoci?
Život nije težak, ja sam rodjen da uživam,
pa po malo, alo, dje je preša, ne kapiram?

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Re: Sadrzaj Prve Pomoci

Postod Hobo » Sub Avg 06, 2011 3:10 pm

Gde planiras da ides i koliko se tamo zadrzavas?

Korisnikov avatar
kovac
Pridružio se: Uto Feb 15, 2011 11:48 pm

Postod kovac » Sub Avg 06, 2011 10:44 pm

bicu 2 dana u sumi, zlatarsko jezero...
Život nije težak, ja sam rodjen da uživam,
pa po malo, alo, dje je preša, ne kapiram?

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin

Postod Hobo » Ned Avg 07, 2011 12:02 am

Ja uglavnom ne pravim poseban medicinski komplet, ali kada negde krenem na par dana (ili napr. letovanje sa zenom i detetom) nosim pakovanje hanzaplasta za manje povrede, jedan prvi zavoj, mali kolut flastera, malo pakovanje hidrofilne gaze, hipermangan (KMnO4) u fioli, po tablu "Panklav" "Brufen" i "Flonivin" kapsula i obavezno malo rakije (odlicna je za moral) :D
U okolini Zlatarskog jezera narod pravi odlicnu pitu od heljde (tzv. eldopita) a i mlecni proizvodi su vrhunski. Krajnje je nezdravo izbegavati ih.

Korisnikov avatar
druid
moderator
Pridružio se: Sre Dec 22, 2010 4:05 pm

Postod druid » Ned Avg 07, 2011 9:39 am

Hobo, već duže vreme pratim Vaše postove i vidim da se odlično razumete u nutricionizam. Čak sam poslušao dosta Vaših saveta oko ishrane i jako sam zadovoljan rezultatima. Da li Vam je to profesija? :-D :-D :-D

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin

Postod Hobo » Ned Avg 07, 2011 1:09 pm

Vidite, ja sam po tom pitanju entuzijasta ali se trudim da pratim trendove :ugeek:
Pokusavao sam sa tofu sirevima, umebosi sljivama, algama i bobicama iz Amazonskih suma koje su dve device nosile pod pazuhom u noci mladog Meseca.
Medjutim, to se katastrofalno odrazilo na moje zdravlje! Pao mi je holesterol, krvni pritisak, trigliceridi i svasta nesto razno...
Od tada pribegavam teskoj hrani i lakim zenama u nadi da ce moje ovozemaljsko bivstvovanje biti ako ne duze, onda barem veselije. :D

glock19
Pridružio se: Pon Jul 11, 2011 5:56 pm

Postod glock19 » Ned Avg 07, 2011 3:06 pm

Hobo napisao:Vidite, ja sam po tom pitanju entuzijasta ali se trudim da pratim trendove :ugeek:
Pokusavao sam sa tofu sirevima, umebosi sljivama, algama i bobicama iz Amazonskih suma koje su dve device nosile pod pazuhom u noci mladog Meseca.
Medjutim, to se katastrofalno odrazilo na moje zdravlje! Pao mi je holesterol, krvni pritisak, trigliceridi i svasta nesto razno...
Od tada pribegavam teskoj hrani i lakim zenama u nadi da ce moje ovozemaljsko bivstvovanje biti ako ne duze, onda barem veselije. :D

:banana-wrench: :banana-wrench: :banana-wrench: :banana-wrench: :banana-wrench: :banana-wrench: :banana-wrench:
-Glock19-

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Postod vlay » Ned Avg 07, 2011 4:55 pm

Hobo napisao:Od tada pribegavam teskoj hrani i lakim zenama u nadi da ce moje ovozemaljsko bivstvovanje biti ako ne duze, onda barem veselije. :D

Amin! :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow:

Povratak na temu.
Ja nosim antiseptik u spreju,zavoj,flastercice, Brufen,nesto za stomacic i par kesica onog kalijumsko-natrijumskog praska(mada posao super radi i vestacka supica, ako se ima).
...a ja mislio da je zivot reka!

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin

Postod Hobo » Ned Avg 07, 2011 5:20 pm

To je odlican izvor elektrolita i hidrogenizovanih masti (nije najzdravije ali je izvor energije). Lako je popiti ali moze i da se pojede, bez rastvaranja. Uz to, moze da se koristi i hladno i toplo. Moja preporuka je da se koristi kocka za supu jer je najkompaktnije pakovanje a moze da posluzi i kao zacin za jelo od prikupljenih sirovina (kuvane koprive, puzevi, riba..)

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Ned Avg 07, 2011 5:27 pm

Moj komplet je nesto detaljniji..

Prvi zavjoj, 4 komprese, kaliko zavoj 5 cm, 2 ampule joda, flasteri, gaza, tabla enterofyrila, tabla diclofenac duo, kesica dermatola, 2 kesice rehidrala ili orosala, kutijica doxicylina, kutijica Carbo Animalisa, kesica hipermangana.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Povratak na “Zdravlje, Medicina i Bezbednost”