Osnovne procedure

Moderator: Mitosaurus

Korisnikov avatar
Highlander
Pridružio se: Pon Nov 07, 2011 10:28 am

Re: Osnovne procedure

Postod Highlander » Uto Dec 27, 2011 11:39 pm

Pogledao sam vec ali sam iz nekog razloga mislio da se kod nas prodaju pod drugim imenom. Istripovao sam se jer si postavio link za nemacki sajt i ako postoji srpski - http://www.dm-drogeriemarkt.rs/
Uglavnom treba da trazim Das gesunde Plus ;)

vukovsin
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 5:39 pm

Postod vukovsin » Ned Jan 01, 2012 7:56 pm

Нешто око додатне опреме за зимско време у колима....носим један мали решо на гел,лопату за снег,ветровку са капуљачом непромочиву у транспарентној наранџастој боји са рефлектујућим тракама,чизме за снег...У случају потребе да путујем по неком тежем зимском времену додао бих нешто од најнужније од хране,воде,можда и нешто што би се на српском језику назвало ''врећа за преживљавање''...

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Čet Nov 20, 2014 1:06 pm

Sto se dodatne energije tice, dobre su sve ove fore koje su navedene i rade posao. Ja ponekad i sam napravim neke svoje "bonzite". Suvo grozdje je odlicno. Pred dok sam trenirao karate, trener nam je pred takmicenje davao stanglu cokolade, parce banane i casu kokakole. Dok je trener dzudoa propagirao "saku suvog grozdja" jer "ne optereti stomak i zeludac, a da potrebnu energiju".
Ja volim da uz sebe uvek imam dekstrozu (grozdjani secer u prahu). Uglavnom je nosim rastvorenu u flasici, ali desi se da pored toga imam i prah u kesici. Ovaj rastvor mi je zivot spasio na jednom fruskogorskom maratonu - da nisam progutao u datom trenutku da povratim svest i snagu i uhvatim se za stablo ispred sebe, tacno bih se skotrljao niz dugu i strmu nizbrdicu, jer sam vec bio poceo da "padam". A lik koji je bio sa mnom je nekih 60-70kg i visok "metar i sumska jagoda" tako da me nikako ne bi zadrzao.
NEko je pomenuo kese - i to maksimalno podrzavam. Puno puta sam sebi sacuvao zdravlje tako sto sam na golo stopalo navlacio kese, pa carape pa tek onda u obucu.
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Čet Nov 20, 2014 1:23 pm

Ja kesu radije navucem na carapu (koza bude suvlja i udobnije je). Sto se tice hrane... zavisi od okolnosti. Za situacije gde se moze desiti da boravak potraje neplanirano dugo radije bih se odlucio za vecu kolicinu energije koja se sporije otpusta. Generalno, to su masti u raznim oblicima i malo proteina. Slozeni seceri (poput skroba) su OK ako je moguce ali nije obavezno. Sa druge strane, prosti seceri (fruktoza pre svega) najbrze se iskoriscavaju. Desavalo se da tokom dugih marseva pod opterecenjem i po ispresecanom terenu ucesnici kolabiraju a prisustvovao sam cak i "lucidnim halucinacijama".
A jel' znate sta je ekvivalent pemikanu kod nas? KAVURMA :D

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Čet Nov 20, 2014 1:43 pm

E mene interesuje ta kavurma i ti cvarci gde ima da se kupe :-D.

A sto se energije tice - ja nosim i jedno i drugo, narocito ako je dugotrajno pesacenje po brdovitom terenu. Dakle, nesto mesnato, nesto testasto, kuvano jaje....Ono sto ce me duze drzati sitim i davati mi energiju. A za brze "dopinge" i trenutno osvezenje koristim dekstrozu i cesto ponesem da pojedem i ceo limun ili paradajz.
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
ludibes
Pridružio se: Čet Nov 21, 2013 10:05 pm
Kontakt:

Postod ludibes » Čet Nov 20, 2014 1:51 pm

ja volem voce da ponesem. il ida naberem usput ako je period odgovarajuci.

sad se setih, malo OT, leti odem na jedan muzicki outdoor festival, 10 dana kampujem itd. ljudi sa svih strana, i jedne godine komsija japanac. znaci ne jede leba :auf: obrok mu je otprilike kao i nama sem sto umesto hleba jede voce. znaci griz sunke, griz sira i griz banane ili kruske. tad mi bilo cudno medjutim nedavno je zena pravila meze tako sa sunkom i dinjom, ili kruskom. mnogo je dobro, probajte!
i don't know half of you half as well as i should like, and i like less than half of you half as well as you deserve.

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Postod gray_wolf » Čet Nov 20, 2014 2:16 pm

pa praktikuje se i kod nas odavno tako nesto,samo u drugom obliku...griz sunke-gutljaj kruske(kajsije,sljive...)
aj da nije potpuni off topic, jo jedna meni bitna stvar je upaljac,tj MNOGO upaljaca,zasticenih od vlage i svuda dostupni. jednom sam krajem novembra ispao iz camca,a bio sam,sreca i tada sam to praktikovao,upaljac i guma konza,mada jedan drugar sa foruma mi je nabavio luc,pa kad dodje do mene i to cu da testiram...

Korisnikov avatar
ludibes
Pridružio se: Čet Nov 21, 2013 10:05 pm
Kontakt:

Postod ludibes » Čet Nov 20, 2014 2:32 pm

a da li nosite kafu u sumu?
i don't know half of you half as well as i should like, and i like less than half of you half as well as you deserve.

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Postod Gurman » Čet Nov 20, 2014 2:50 pm

ako idem na neko nocenje nosim kafu ;)
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Postod gray_wolf » Čet Nov 20, 2014 2:59 pm