Osnovne procedure

Moderator: Mitosaurus

Korisnikov avatar
Highlander
Pridružio se: Pon Nov 07, 2011 10:28 am

Re: Osnovne procedure

Postod Highlander » Uto Dec 27, 2011 7:27 pm

Nosim vatu natopljenu vazelinom, ovde sam negde procitao da je dobro za potpalu mada nisam isprobao...
Paljenje vatre nije u planu ali neka se nadje, za svaki slucaj.
Sto se secera tice uvek nosim par Bonzita ali sam skontao da nenormalno zednim od njih. Trazim neku alternativu za instant energiju, mozda orasi ili tako nesto.

Korisnikov avatar
Hogar
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 9:27 pm

Postod Hogar » Uto Dec 27, 2011 8:06 pm

Highlander napisao:Nosim vatu natopljenu vazelinom, ovde sam negde procitao da je dobro za potpalu mada nisam isprobao.

Обавезно пробај пре него што кренеш у ту шетњу.
Види да ли ће боље да ухвати таква каква је или кад је мало "решчерупаш", отприлике колико дуго ће да гори и сличне ствари.
Немој да ти се деси да ти ватра баш затреба а да не можеш да упалиш вату или да она изгори пре него што успеш да упалиш мокре гранчице.

Опште је правило да се све што се носи испроба да се не би учили како се нечим рукује у тренуцима кад нам највише треба, тј. кад смо под стресом и обично не размишљамо рационално.

Као додатак, уколико буде било снега, камашне или још један пар панталона неће бити на одмет.
Мали пешкир за брисање ознојане косе, уколико носиш штрикане капе понеси два комада, неколико кеса са ручкама средње величине, нешто канапа и преклопну тестеру ако је имаш.
За "инстант" енергију и ефикасно одржавање телесне температуре, ја још нисам наишао на нешто боље од сланине..... изгледа смешно али пауза за јеће где се умлати "подланица" сланине итекако поврати човека а да му снаге "да гура" док га ноге не заболе. Ефекат шећера осетим тек кад их унесем а душа ми у носу. Уколико сам мање уморан, не осетим никакав "енергетски узгон" од тих зезалица.
° ° °
vlay napisao:Kad neko zameni plazni hedonizam i toples za mukotrpno veranje po planini to znaci da je u pitanju posebna vrsta budale. :handgestures-thumbupleft:

Korisnikov avatar
goranns
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:10 pm

Postod goranns » Uto Dec 27, 2011 8:12 pm

Nosim vatu natopljenu vazelinom, ovde sam negde procitao da je dobro za potpalu mada nisam isprobao...

ja koristim vatu natopljenu voskom svece i odlicno gori,ponesi i koju hepo kocku da se nadje

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Uto Dec 27, 2011 8:24 pm

Ефекат шећера осетим тек кад их унесем а душа ми у носу. Уколико сам мање уморан, не осетим никакав "енергетски узгон" од тих зезалица.

Potrebno je koristiti lakosvarljive, tzv. "brze" šećere, za željeni brži efekat. Osnovni primer je grožđani šećer.
Toplo preporučujem ove pastile (posebno ovu varijantu sa Mg) za jednu obaveznu rezervu energije. Vrlo ih je lako nositi jer je svaka pastila u kesici posebno zapakovana :character-oldtimer:
Ima ih i u našem DM-u a stvarno nije neka skupa roba:
http://www.dm-drogeriemarkt.de/cms/servlet/segment/de_homepage/dasgesundeplus_home/dgp_produkte/dgp_produkte_wohlbefinden/dgp_produkte_traubenzucker/

Ovo sigurno radi, gledao sam na jutjubu :teasing-tease:

p.s.
Super tema, ima tu još što-šta da se piskara... Prošla je relativno nezapaženo jer je rođena u vreme kada je forum bio veoma mlad i pisalo se o nekim drugim stvarima. :handgestures-thumbupleft:

Korisnikov avatar
Hogar
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 9:27 pm

Postod Hogar » Uto Dec 27, 2011 8:33 pm

Сале, а јел може суво грожђе?
Ја знам да тутнем којекуде кесицу, две од по десет дека и да "зобам" помало.
° ° °
vlay napisao:Kad neko zameni plazni hedonizam i toples za mukotrpno veranje po planini to znaci da je u pitanju posebna vrsta budale. :handgestures-thumbupleft:

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator

Postod StepenWolf » Uto Dec 27, 2011 8:44 pm

Mislim da može, nisam siguran jer to nisam našao na internetu, ali čini mi se da mi je neko iz starije familije svojevremeno kazao da je to super stvar... :mrgreen:

Šalu na stranu, suvo grožđe je takođe super, ali ove tabletice su energetski snažnije i rekao bih zgodnije za varijantu "ubaci i zaboravi".
Ja ih posejem svuda po koji komad, a u "prehrambenoj rezervi" i 10-tak pa tako može da se nađe i za nekog ko je baldiso u mojoj okolini :D

igi2
Pridružio se: Uto Sep 20, 2011 11:19 pm

Postod igi2 » Uto Dec 27, 2011 9:14 pm

Sale, potvrđujem ono s tvog "interneta" :D za brze šećere iz DM-a, upravo one s magnezijem. "Sijem" ih i ja gdje stignem, bome eto ih i na mom noćnom ormariću, ne znam zašto :) . Mislim da u ovoj temi ima mjesta za podsjećanje na tvoj spektakularni putohleb. Obavezno sa sobom nosim kombinaciju orašastog i suhog voća (bademi, grožđice, brusnice, smokve...), a ovako to izgleda na jednoj mojoj mutnoj fotki. Fotku postam prvi put i nisam pročitao upute, nadam se da veličina odgovara.

Slika

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator

Postod StepenWolf » Uto Dec 27, 2011 9:25 pm

Mogla je malo manja fotografija, ova mi je upravo otvorila apetit :D

Korisnikov avatar
Highlander
Pridružio se: Pon Nov 07, 2011 10:28 am

Postod Highlander » Uto Dec 27, 2011 10:37 pm

Hogare, isprobao sada na terasi i gori kao ludo... U pravu si, treba probati i biti spreman.
Kanap nisam planirao ali nije na odmet da ponesem, imam desetak metara nekog fejk paracorda, lagan, ne zauzima prostor a moze zatrebati.
Dali ste mi ideju i sa suvim vocem, sutra cu u firmi uzeti kandirane kajsije i suvo grzdje + orasi i bademi.
Ovaj drugar ce garantovano nositi kobaje i slanine. Znam da cu se i ja najesti a onda mi je tesko da se pokrenem. Trebalo bi uzimati vise manjih obroka a ja kada krenem jedem dok se ne prezderem i onda postanem trom :roll:

Pogledacu u DM-u, zna li neko kako se zovu te bombonice, da se ne objasnjavam sa prodavacicama :D

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator

Postod StepenWolf » Uto Dec 27, 2011 11:04 pm

Pa pogledaj link iz gornjeg posta :o
Imaš tamo sve...

Povratak na “Zdravlje, Medicina i Bezbednost”