Ujela me "buba" me ujela

Moderator: Mitosaurus

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Re: Ujela me "buba" me ujela

Postod Hobo » Čet Jul 26, 2012 11:15 pm

zex66 napisao:...- NIKAD NIJE KASNO DA SE POSTANE ALERGIČAN!...

Ziva istina. Veceras odoh do kuma, vratili se iz Grcke pre 2 dana. Tamo ga je snaslo "Nesto" i od tog momenta na svaki ujed komarca ima jedno 'ektar ipo upaljene koze koja je vruca na dodir i reljefno naborana k'o one plasticne karte iz kabineta za geografiju u Osnovnoj Skoli.
Za sada mu je prepisano mazanje "Sinopenom" pa ako ne pomogne... :chores-chopwood:

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Postod sAx » Pet Jul 27, 2012 7:16 am

Moje iskustvo kod ujeda pčela i osa verovatno pomaže i kod drugih insekata,
verovali ili ne 100% pomaže kuhinjsko sirće.
Jednostavno se dobro natopi krpica ili gaza i stavi na mesto ujeda, bol otok i crvenilo skoro odmah prestaju.
How long will an edge last?
Depends on the user, what he is cutting, how the blade is
ground and sharpened, the hardness and the steel grade.
Pretty much in that order I think.
Phil

Korisnikov avatar
To3a
Pridružio se: Sub Feb 04, 2012 12:20 am
Kontakt:

Postod To3a » Pet Jul 27, 2012 3:35 pm

Mrzim sve sto ujeda,
mene je pre par godina neka buba ujela par puta. Bio je septembar.
Od tada pa na dalje svake godine u septembru se osujem po celom telu kao da me je ista ta buba grizla.
Prvo roze pa onda potamni, pa postane ljubicasto i braon i ima neka piknica sa kapljicom vode na vrhu. I o traje oko 3 nedelje i svrbi da muda otpadaju ( slobodno izrazavanje )
nadam se da ce jednog dana prestati.
Secam se dok sam gulio svoje dane obuke na Aerodromu u Somboru, neki blentavi zastavnik nas terao da udjemo u P15 kabinu koja je bila puna osa i chini mi se da sam tad video najveceg strshljena ikad. Bio je kao moj dlan ako ne i veci. Kad je ovaj lagano izleteo iz radar kabine kamiona, Zastavnik je rek'o, sad svi polako izadjite napolje i recite ostalima da se udalje. Tako je jedan strshljen prekino uzaludnu obuku 120 vojnika (: Mocna smo sila bili hehehehe.
Kodzo, vidi ti idi kod lekara da ti da one anti alergijske lekove na bazi hormona. Nije za zajebanciju kad te ujede buba koja ispusti toksin u tvoje telo na koje nisi otporan.

Korisnikov avatar
Hogar
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 9:27 pm

Postod Hogar » Pet Jul 27, 2012 4:08 pm

Kodzi hormonska terapija vise nije potrebna.
Uspeo je da izvuce zivu glavu.... jes' da mu se u procesu ozdravljenja zalepio stomak za kicmu ali je bitno da jos uvek mrda... pojedinim delovima tela.
° ° °
vlay napisao:Kad neko zameni plazni hedonizam i toples za mukotrpno veranje po planini to znaci da je u pitanju posebna vrsta budale. :handgestures-thumbupleft:

Korisnikov avatar
ninoslavt
Nožar
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 7:00 pm

Postod ninoslavt » Pet Jul 27, 2012 6:59 pm

A tako mu je malo falilo... :teasing-poke: :teasing-tease: :teasing-poke:

Korisnikov avatar
gravesen
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 10:25 pm

Postod gravesen » Sub Jul 28, 2012 12:43 pm

Ko sto neko ranije rece...ujedala me po 2 strsljena pa nije bilo tako strasno,nekad.Ovo je nesto mutiralo izgleda,sad najobicniji komarac kad ujede ostaju tragovi danima.
''Aл тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветлија'' !

'' И ратне му товаре злочине,што је кости бранио очиње, бранио је Српство од дивљака и чувао гробове предака.''

Korisnikov avatar
scgracke
Pridružio se: Sre Jan 04, 2012 1:17 am

Postod scgracke » Ned Jul 29, 2012 3:24 pm

Sta ce tek biti kad se nakote razne bube koje nam dolaze sa azilantima iz avganistana, pakistana...
Twitter and Facebook are useless websites. I hope they both just die out.
For that to happen though they will need to be replaced by an even more worthless website.

Kodžo

Postod Kodžo » Čet Sep 13, 2012 2:17 am

Hvala na savetima drugari ali ovaj nemili incident se dogodio pre jace od godinu dana i eto pretekoh nekako.

Hogar napisao:jes' da mu se u procesu ozdravljenja zalepio stomak za kicmu ali je bitno da jos uvek mrda...

Da nekad sam bio momak i po a sad sam samo momak :mrgreen: :mrgreen:

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Čet Sep 13, 2012 12:09 pm

scgracke napisao:Sta ce tek biti kad se nakote razne bube koje nam dolaze sa azilantima iz avganistana, pakistana...

Turistima,špediterima...ovi gore su procenat nula u poređenju sa ovima dole.
What is steel compared to the hand that wields it?

Povratak na “Zdravlje, Medicina i Bezbednost”