Ujela me "buba" me ujela

Moderator: Mitosaurus

Kodžo

Ujela me "buba" me ujela

Postod Kodžo » Ned Maj 22, 2011 9:01 pm

http://www.youtube.com/watch?v=4rlNcEGoc-w :teasing-tease:

Za vikend sam se bavio ekstremnim bushcraftom(kopao maline). Pošto s proleća u večernjim satima sve što leti ili gmiže i ujeda nisam ni obraćao pažnju na komarce i razne sitne mušice koje su me ujedale svojim velikim zubima u nameri da me fizički upropaste. U jednom trenutku sam osetio da jedno jako sitno stvorenje konzumira moju levu nogu, počev od donjeg dela lista. Nekakva braon-crvena bubica oko 2mm u prečniku. Udario sam joj vaspitnu od čega se ona rasprsla i za sobom ostavila krvav trag i primetnu rupicu iz koje je krv malo curnula. Bilo je to u petak uveče i ja nisam obraćao pažnju. U subotu se na tom mestu pojavio "pečat" oko 25mm u prečniku i primetan otok, i dalje ništa strašno. E jutros mi je noga lepo otekla i imam poteškoća pri hodanju. Na kraju krajeva danas popodne sam prilegao malo da odmorima ali kada sam se probudio noga mi je jako otekla i nisam mogao da stanem na nju. Predpostavljam da će to proći do sutra... :? prekosutra ali me interesuje ima li neko sličnih iskustava i šta je čoveku činiti u ovakvim situacijama. Ovakvo stanje na terenu može da bude veeeeliki problem.

P.S. Pošto dosta vremena provodim na selu često me ujedaju razni insekti i do sad sam to jako dobro podnosio. Ni na šta nisam alergičan...mada kažu da što se toga tiče nikad nije kasno da se počne. :mrgreen:

Korisnikov avatar
Hogar
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 9:27 pm

Re: Ujela me "buba" me ujela

Postod Hogar » Ned Maj 22, 2011 10:11 pm

Kodzo napisao:Predpostavljam da će to proći do sutra... :? prekosutra......

Pa, ili će proći ili će noga otpasti. :teasing-tease:
° ° °
vlay napisao:Kad neko zameni plazni hedonizam i toples za mukotrpno veranje po planini to znaci da je u pitanju posebna vrsta budale. :handgestures-thumbupleft:

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Ned Maj 22, 2011 10:16 pm

Ako se jos jednom poceses, definitivno ides na kupanje, pa makar do jesenjeg kupanja bilo jos 5 meseci..
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
druid
moderator
Pridružio se: Sre Dec 22, 2010 4:05 pm

Postod druid » Ned Maj 22, 2011 10:54 pm

Mog sestrića isto zadesilo neki dan kad je kosio trimerom, isti simptomi.
A matorog je u nekom letnjem lovu na srndaća pre petnaestak godina pecnula neka bubica za jagodicu. Sledećeg dana je imao pečat koji je za dan dva povukao otok i nestao. Ali zato svake godine po nekoliko puta (i traje sve do sad) mu se u neko doba pojavi isti takav otok, na tom istom mestu, potraje dan-dva i povuče se, nestane skroz. Trajne posledice. Dosije iks otprilike...

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Ned Maj 22, 2011 11:52 pm

Ne znam kako bi islo sa ovim novim hipoalergijskim preparatima, ali jedno je sigurno - sa amputacijom ne mozes da omanes! Nikada vise neces imati problema sa tom nogom... :mrgreen:

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Pon Maj 23, 2011 12:26 am

Em to em z....beš sledeću bubu.
Poturiš joj da te ujede za štaku :mrgreen:

Korisnikov avatar
odiseys
muzičar
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 4:33 pm

Postod odiseys » Pon Maj 23, 2011 12:59 am

Kodzo,
prosle godine je u niskom kraju zabelezeno mnogo "ujeda buba", a narod ih je prozvao Bube Klintonke. Nemam precizan info o simptomatologiji, ali su mnogi zavrsili sa antibioticima, i na bolovanju i do deset dana. Neki drugari sa infektivne klinike rekose da su bube poznate u Srbiji, i da se javljaju kod vlaznih i kisnih leta (kao sto je bilo proslo), blizu reka, jezera......
Ako te zanima, mogu da se raspitam detaljno.
Mislim da ces dotle preziveti, ili neces preziveti
Sve u svemu:
smrt leci sve :teasing-tease:
Vidim da drugari teraju zayebanciju na tvoj racun, a niko ne zna koliko je zayebano kad te ujede nesto za drvenu nogu. Probaj Danish Oil, posle smirglanja

:banana-wrench:
A little flesh, a little breath, and a reason to rule all – that is myself

Korisnikov avatar
zex66
Pridružio se: Sub Nov 19, 2011 8:28 am

Postod zex66 » Čet Jul 26, 2012 2:13 pm

Ja na.ebah pre neki dan, zavrsio u hitnoj, seckali me, boli injekcijama i dali mi da se kljukam lekovima.
Naime, svi mi na ovom forumu uglavnom volimo prirodu i boravimo koliko god mozemo u prirodi. Odrastao sam kraj Dunava (bukvalno) i ujedalo me svasta nesto ukljucujuci i strsljene. Sve sam to prevazilazio bez vecih problema i bez ikakvih lekova do pre 6 god. kada sam bez vidnog razloga (opao imunitet, sta li) postao alergičan na ujede insekata. Dakle iz prve ruke- NIKAD NIJE KASNO DA SE POSTANE ALERGIČAN!. Ovo govorim zbog toga što ćete se možda naći u prirodi sami i možda zanemariti ujed ose ili sl. gamadi.
Pre neki dan me je kraj Dunava ujelo "nesto" za potkolenicu. Ni sad ne znam šta jer ujed nije bio bolan i nije se razlikovao od ujeda komaraca koji su me drpali. sutra je noga bila otečena i bolna, prekosutra jako otečena i jako bolna..... ostatak je sa početka priče.
Ploviti se mora

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Čet Jul 26, 2012 2:42 pm

Više nas priroda neće vako zabagrele...neće vi niko!

PS. Jakako se sve menja svake godine mlogo intenzivnije nego ranije. Razmenjujemo insekte najlakše od svih životilja, stoperi na kamionima i avionima, klimatske promene, i eto. Primećuvam svake godine nove zanimljive komarce, da bude uzbudljivo. Ove godine na repertoaru su neki čiji ujedi ne ostavljaju niti pečate niti svrab. Preko noći me urnišu, do jutra ništa. Ko onaj Zmaj što je spopado Caricu Milicu..
What is steel compared to the hand that wields it?

Neman
Pridružio se: Uto Feb 28, 2012 9:03 pm

Postod Neman » Čet Jul 26, 2012 5:25 pm

e ja cuo da je za sve ujede dobro da se luka stavi na ranu ... kod mene je to i upalilo kada su bili u pitanju ujedi osa i pcela, ne znam da li bi radilo za druge insekte ali valja probati i ne moze da skodi .... a za ovu gamad komarce i buve najbolje je da se uzme list od bokvice izmeljes ga malo u ustima i tu smesu stavis na ujed, cak jako brzo prestaje da svrbi a i otok se povlaci !!!

Povratak na “Zdravlje, Medicina i Bezbednost”