Serum protiv zmijskog otrova

Moderator: Mitosaurus

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Re: Serum protiv zmijskog otrova

Postod BR_ » Sub Maj 14, 2011 8:17 pm

Ja sam do sada pojeo nekoliko otrovnica, i jos nisam osetio potrebu za serumom. Mes je lako i nemasno, pa ne treba nista ni za bolje varenje..
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
mishonnium
Pridružio se: Pon Maj 09, 2011 10:51 am

Postod mishonnium » Ned Maj 15, 2011 10:43 pm

E vidis, da sam zavidan covek BR, sada bih ti zavideo. Zmiju jos nisam jeo a bas bih voleo. Jedan moj drugar mi je nudio da me casti u nekom restoranu ali sam odbio. Hocu da se moja prva zmija desi u prirodi :lol:
Kada covek posece poslednje drvo, zatruje poslednju reku i ubije poslednju zivotinju, tada ce da shvati da novac ne moze da jede.

Korisnikov avatar
sumarvl
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 3:06 pm

Postod sumarvl » Ned Maj 15, 2011 10:55 pm

U bre ko da skidas nevinost, meso ko meso, sta mislis na sta lici, pa na piletinu! :D

Korisnikov avatar
mishonnium
Pridružio se: Pon Maj 09, 2011 10:51 am

Postod mishonnium » Ned Maj 15, 2011 11:31 pm

Malo da se nasalim. Mora malo. :)
Kada covek posece poslednje drvo, zatruje poslednju reku i ubije poslednju zivotinju, tada ce da shvati da novac ne moze da jede.

Korisnikov avatar
stefan
Global moderator
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:02 am

Postod stefan » Ned Maj 15, 2011 11:52 pm

Bas sam danas gledao na TV-u neku emisiju o lekovitnom bilju,pomenuse da se u lecenju zmijskih ujeda koristila biljka Krvara,neki je zovu i Jarcja trava.
Mora da se voli,ne moz' mehanicki!

Korisnikov avatar
odiseys
muzičar
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 4:33 pm

Postod odiseys » Pon Maj 16, 2011 8:01 am

sumarvl napisao:... meso ko meso, sta mislis na sta lici, ... :D

Tu quoqe mi fili !

Nidzo bre :)
pa zar mi iz MerakCraft-a da stavljamo zmichitji na astal?!
Do malopre su bile otrovne, a sad tje gi izedemo :banana-wrench:
Ja probao zmiju dva puta, i rado je ostavljam onima sto zderu kojekakve Surviving Tactical Enviromental Trt Mrt Protein Diet Nutrition Cholesterol Free Bla Bla Food
... i sto bi reko jedan MerakCraftlija:
Dok ne probam Lava, za mene je Svinja kralj zivotinja
:banana-wrench:
A little flesh, a little breath, and a reason to rule all – that is myself

Korisnikov avatar
druid
moderator
Pridružio se: Sre Dec 22, 2010 4:05 pm

Postod druid » Pon Maj 16, 2011 10:04 am

Ja sam smukova pojeo prilično, nije baš kao prasećina ali kad čovek nema drugo.... dobar i grad. Trun u oko da upadne pa je vajda a kamoli onolika zmija. :-)Mene pod prstima podseća na zečetinu domaću, i onako je bledunjava. "Usta miču trbu' ne oseća..." :-)

Korisnikov avatar
sumarvl
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 3:06 pm

Postod sumarvl » Pon Maj 16, 2011 3:27 pm

ma i ja sam probao 2-3 puta, jedino kornjacu nisam, ali i dalje mi je omiljen rostilj, pa prase a volim i vuneno, jedino zmijske zube koristim ko cackalicu ko prave MerakCraftlija

Korisnikov avatar
rinos
Pridružio se: Sub Jan 15, 2011 1:42 pm

Postod rinos » Pon Maj 16, 2011 7:21 pm

Zmija sam vidi dosta(podosta njih ubijenih na putu,novine često posiju paniku ako se desi tragičan slučaj,što samo pomaže ionako lošoj reputaciji pa nastradaju na prvi pogled),jednu sam pojeo jer je prijatelj ubio,pa smo morali provati :teasing-poke:
stric od najboljeg prijatelja je bio lovac na zmije i par puta smo s njim išli u lov,čovjek bi ih bukvalno nanjušio,na desetak metara bi rekao "tamo je zmija" i nijednom nije pogriješio,nikada niti jednu nije ubio niti ga je ijedna ugrizla(a dosta ih je i rukom uhvatio),
kada je ljetno vrijeme za najjačeg sunca one su u hladu,za hladnijeg vremena se sunčaju pa treba obratiti pažnju na takva mjesta kad si u prirodi,lupanje nogom ili štapom kada se ide kroz nepregledan teren ih upozorava i one se miču...
doduše može se desiti da dobiješ podstanara u ležaju navečer(kao moja sestra)
poskoci su meni najopasniji u deveti mjesec jer se tada penju po stablima,pa izbjegavam bauljanja kroz gustiše(čini mi se da je tako i dobio ime,jer su ljudi u strahu mislili da je skočio na njih ,a on je samo hvatao ptice na stablima)
što se seruma tiče,bolje ti je bez njega(bez ljekarske kontrole)može se desiti da napravi gore posljedice od samog ugriza,
A zmije ne ubrizgaju sav otrov kod svakog ugriza(pogotovo obrambenih)a često ga uopće ne ubrizgaju...
Parce mihi, Domine, quia Dalmata sum

Korisnikov avatar
SashaM
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 3:31 pm

Postod SashaM » Ned Dec 04, 2011 12:21 pm

Ne znam da li ste već videli ali nedavno je našeg kolegu iz Hrvatske ujeo poskok sa poprilično ozbiljnim posledicama.
Da mogo ne dužim evo linka gde je opisao svoje iskustvo i okačio slike sa posledicama ujeda
http://survival.aforumfree.com/t4988-ugriz-poskoka-kako-i-sto-istinita-priea#99794

Povratak na “Zdravlje, Medicina i Bezbednost”