Перорез у авиону

Moderator: Mitosaurus

srbbenda
Pridružio se: Uto Mar 05, 2013 10:43 pm

Перорез у авиону

Postod srbbenda » Čet Okt 29, 2015 12:28 pm

Треба да путујем "Виз ером",на чијем сајту стоји да се у авион не сме уносити нож са сечивом дужим од 6цм.Мој @Victorinox Huntsman@ има сечиво дужине 6 цм,па ме занима да ли ће да га мере.
Друго питање:имам минијатурни мултитул коме је сечиво дужине 4 цм,па ме занима да ли би ми дозволили њега да унесем,ако већ недају швајцарца.

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Re: Перорез у авиону

Postod BlackPanther » Čet Okt 29, 2015 12:45 pm

Smatram da je ovo pitano na totalno pogresnom mestu.
Moje iskustvo kaze da apsolutno nije bitno sta pise na sajtu ako onaj cika na skeneru odluci da ti zapleni stvarcicu. Vec je ovde bilo price o tome da su nekom sa foruma hteli da zaplene mali SAK pa popizdeli kada ga je na njihove oci polomio i bacio u kantu. MEni su tako zaplenili one mini srafcigere (rucica mala plasticna i sitni umeci u vidu raznih srafcigera). Cela kutija velicine mobilnog telefona pa ti vidi koliko je sve to sitno. ALi liku se dopalo i hteo za sebe. Popizdeo kada sam ih istresao u kantu.
Stavi ti to lepo u prtljag koji ide dole ili nemoj ni da nosis, u suprotnom ce ti uzeti. Ja sam opinel br.8 i sanrenmu 710 nosio u koferu koji ide dole bez problema.
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Čet Okt 29, 2015 2:04 pm

Kao sto je receno nema neke prevelike veze sa aviokompanijom nego sa onima na ulasku. Kolegi sa posla su uzeli victorinox cadet pre 2 nedelje pa ti vidi isplati li se ...
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
scgracke
Pridružio se: Sre Jan 04, 2012 1:17 am

Postod scgracke » Čet Okt 29, 2015 3:33 pm

Ja sam na vise mesta procitao da se ne sme unositi ni Victorinox swiss card, pa sam na to upozorio rodjaka kome sam poklonio, a koji cesto leti avionom. Tako da je bolje ne nostiti sa sobom u licnom prtljagu.
Twitter and Facebook are useless websites. I hope they both just die out.
For that to happen though they will need to be replaced by an even more worthless website.

benz
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 5:41 pm

Postod benz » Čet Okt 29, 2015 3:42 pm

U licnom prtljagu tesko da ces uneti tako nesto, u koferu mozes i kravu da nosis. E sada to sto je u koferu moze i da nestane, ali dolazili su ljudi sa par fiksnih nozeva, djuntama za pravljenje strela, optikama... Ja sam poslednji put prosao sa sekirom, Laplanderom, 2-3 manja nozica, multitulom, 10 krema i jedno 300 grama caja, jeste da me je onaj na skeneru poduze gledao ali nisu imali prigovora.

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Čet Okt 29, 2015 3:50 pm

benz napisao: jeste da me je onaj na skeneru poduze gledao ali nisu imali prigovora.

Mozda mu se svidjas :teasing-tease:
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

benz
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 5:41 pm

Postod benz » Čet Okt 29, 2015 3:55 pm

Ja se svima svidjam, :teasing-tease: i uvek se trudim da budem u lepom drustvu, bice da je to do njih bilo. ;)

srbbenda
Pridružio se: Uto Mar 05, 2013 10:43 pm

Postod srbbenda » Čet Okt 29, 2015 7:13 pm

Хвала браћо!Одавде идем празан,али ћу се вратити наоружан!

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Čet Okt 29, 2015 7:27 pm

Meni su 2000 u Cikagu na aerodromu oduzeli upaljac, samo zato sto je bio u obliku rucne bombe (male, tanke, jedva da je licio). Dzaba bilo objasnjavanje da je u pitanju upaljac. CIm lici...
Pre toga sam bez ikakvih problema prosao aerodrom u Budimpesti i ... bem li ga gde bese, Amsterdamu tako nesto.

Burazeru su hteli da otmu mali svajcarac u cini mi se Cirihu (mozda je i Bangkok) i to u doba dok si jos uvek mogao da ga kupis u avionu.

Realno... tesko da ti je bas neophodan dok si u avionu, pa bolje sve to upakuj dole.

avalon
Pridružio se: Uto Feb 04, 2014 11:18 am

Postod avalon » Pet Okt 30, 2015 9:01 am

A pazi, ja pre dve godine potpuno zaboravio da izvadim nozeve iz ranca, kada smo se vracali iz CG. I 'ladno niko nije ni reagovao na opinela i svajcarca (i to svis tool, sa n srafcigera i dzidza bidza)....Mene na onim vratima pretresali dok nisu nasli staniol od cigareta koji je pistao , a to sto su u rancu dva noza - srecom nije bilo bitno.
A onda mi prosle godine uzeli Nutelu. Ne sme da se unosi... E i dan danas im pamtim tu nutelu, dubrad jedna :))
Realno, ako hoces da se ne nerviras, stavi lepo sve u kofer koji ide u kargo i miran si....
Pa sad, ako bas nastane potreba da seces slaninicu u avionu - jebga. :)

Povratak na “Zdravlje, Medicina i Bezbednost”