Strenght&Fitness

Moderator: Mitosaurus

Korisnikov avatar
stefan
Global moderator
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:02 am

Strenght&Fitness

Postod stefan » Sre Dec 04, 2013 7:36 pm

Posto i ovo spada u jedan od zdravih nacina zivota,a sigurno znam da je bar nekoliko ljudi sa foruma u ovoj prici,bilo bi lepo da se malo prodiskutuje i o ovome.Dakle,ko sta radi?Bodybuilding,borilacki sportovi,alpinizam...sve sto ima veze za "human powered " sportovima...

Za pocetak,evo jednog klipa sa vezbama koje ne zahtevaju odlazak u teretanu iako je u njoj snimljen.
Mora da se voli,ne moz' mehanicki!

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Re: Strenght&Fitness

Postod sAx » Sre Dec 04, 2013 8:46 pm

lepa tema, lično preferiram borilačke sportove.
Smatram da su jako dobri za razvoj i suzbijanje agresije pogotovo školske dece.
Dugo sam trenirao karate, kasnije kik-boks i tako sve do fakulteta i odlaska u Čačak.
Tamo se nisam snašao za neki klub pa sam se bacio na teretanu.
Imao sam sreće pa je vlasnik i trener bio Ivan Strugarević - Strugo inače tada vicešampion Balkana.
Teretana je mesto gde početnici bez stručnog nadzora imaju više štete nego koristi a i povrede su zagarantovane.
Sada sam se malo, (dobro malo više) zapustio kao i svaki mladi tata :teasing-poke:
Jako volim da gledam i pratim K1 World max, UFC MMA
Planiram da se uskoro ponovo angažujem naravno rekreativno.
How long will an edge last?
Depends on the user, what he is cutting, how the blade is
ground and sharpened, the hardness and the steel grade.
Pretty much in that order I think.
Phil

poljo
Pridružio se: Ned Maj 20, 2012 6:37 pm

Postod poljo » Sre Dec 04, 2013 11:33 pm

Kad vidim sta ljudi rade dodje mi da ....ma jok , jednostavno shvatim da nije za mene .

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Sre Dec 04, 2013 11:46 pm

Odlična tema!
Da znam s kim ne smem da se zajebavam i da se vazdan slažem :mrgreen:
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Čet Dec 05, 2013 11:31 am

Uuuu, gde me nadje :-). JA sam vec kacio slike sa naseg fitnes kampa.
Pre svega borilacke vestine, borilacke vestine i pored njih jos dosta borilackih vestina. Sto vise njih - kako bi se stekla razna iskustva. Najduze sam trenirao karate. MAlo dzudo, boks, kik boks. Kasnije poceo da me interesuje grapling. Nabavio sam dosta Burce Lee-jevih knjiga i vezbao po njima. A onda je dosao internet i poskidali smo sve sto mozemo i vezbam sa drugovima kad uspemo da se uklopimo. Poslednje dve godine se druzim sa nekim nindzama i sa njima sam konacno ostvario jos jedan svoj san - a to je fitnes, pa ucestvujem u dizajniranju novih sprava i naprava i vezbi, kao i u organizaciji fitnes dogadjaja kao sto je taj "CombatFit BootCamp 1" koji smo odrzali na Fruskoj Gori (bice to svake godine od sada). Imao sam tesku povredu desnog ramena + dobio sina u isto vreme tako da poslednjih 6 meseci nisam video trening, ali vraticu se ja ;-).

Ovaj video koji je stefan okacio mi na youtube stoji i u "workout" listi i u "favorits" listi :-).
Ima jos mnoogoo ljudi koje vredi pomenuti. Scott Sonnon, Steve Maxwell, Naudi Aguilar, Ross Enamait, Bob Harper, Jillian Michaels, i jos dosta dosta njih.

Prvenstveno podrzavam i promovisem tzv "cross fitness" = ukrstanje (cross) fitnes vezbi za gornji i donji deo tela, naizmenicno, kako bi se podstakao proces sagorevanja kalorija u celom telu. Teretane ne volim uopste. Mozes ti izbaciti i 120kg u bencu, ali to je samo u tom polozaju, a kad ces u realnom zivotu imati potrebu da nesto radis u tom polozaju? Volim da prepricavam dogadjaj kada sam pozvao komsiju da mi pomogne. Komsija pravi "teretana boy". Izbacivali smo cepanice iz kamiona kod mene u dvoriste. Komsa se usinuo posle trece :-/.
Podrzavam pomagala kao sto su: KlabelPalice (clubbell), Girje (kettlebell), Bugarska vreca, medicinka lopta. Konopac je takodje zakon. NEverovatno je koliko stvari moze da se odradi konopcem. Scott Sonnon ima odlican program vezbi na tu temu.

Evo neceg sto je kod mene i kod jos mnogo mojih poznanika (muskih i zenskih) pokazalo fenomenalne rezultate:
Slika
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
gravesen
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 10:25 pm

Postod gravesen » Čet Dec 05, 2013 11:47 am

Odlicna tema :text-bravo: Trenirao boks 3 godine,pa kik boks narednih 7 godina,a i dan danas rekreativno 3 puta nedeljno.Teretana vec dobrih 15 ak godina,ali bez hemije i suplemenata,i bez zelje za bodybuilding izgledom,vec samo snaga i psihicko praznjenje. :D
''Aл тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветлија'' !
''Тко не воли штитнике,не воли ни човјека :D ''

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Ned Dec 08, 2013 6:25 pm

What is steel compared to the hand that wields it?

ivicarazum
Pridružio se: Sub Sep 17, 2011 5:07 pm

Postod ivicarazum » Ned Dec 08, 2013 9:38 pm

Odlicno ovo je nedostajalo na forumu. Po meni covek treba prvo da nauci da slusa svoje telo i tek onda da krene u ozbiljnije vezbanje. Ja sam vec 15 godina po trim stazama i radim samo sa tezinom svog tela, to je ono sto prepoznajem kao najbolje za sebe i naravno pesacenje po mom Zlatiboru sa i bez opreme.
BAS CELIK

amper
Pridružio se: Pet Jan 11, 2013 8:00 pm

Postod amper » Uto Jun 24, 2014 10:38 pm

Ovde se nije pisalo odavno.Trenirao Krav magu dok se nije zatvorio klub pred toga jedino teretana nesto kratko. Jedina rekreacija hiking i bicikla.
Danas uzeo kettlebell. Planiram da krenem i na boks.
Slika

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Sre Jun 25, 2014 12:17 pm

Kettlbel (ili po ruski girja) je fenomenalna spravica i kilazu si fenomenalno odabrao :-). Klabel palice su takodje vrhunske (clabbell). Nabavis i bugarsku vrecu (bulgarian bag) i imas sve sto ti treba :-D.
Kad smo vec kod toga, ovog vikenda CombatFit klub iz Novog Sada odrzava na Fruskoj Gori BootCamp 2 fitnes kamp sa dosta fitnesa i dosta drugih zanimljivih aktivnosti (strelicarstvo, elementi alpinizma, paint ball, ronjenje....) pa ako je neko zainteresovan nek pogleda ovde ili nek se javi meni pa cu ja povezati sa kim treba.
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Povratak na “Zdravlje, Medicina i Bezbednost”