Ojed

Moderator: Mitosaurus

Korisnikov avatar
druid
moderator
Pridružio se: Sre Dec 22, 2010 4:05 pm

Ojed

Postod druid » Uto Okt 02, 2012 5:04 pm

Probah da iz svega što smo do sada pisali pokupim neke korisne savete u vezi ove nemile pojave ali ne uspeh dovoljno. Za vikend dolazila neka ekipa i momak koji uopšte nije debeo, čak više šlang, mi se požali da se redovno ojede po unutrašnjoj strani butina. Znam da se kamara ljudi ojede i na drugim mestima (iz žalbi, naravno). Ja se ne sećam kada sam zadnji put imao taj problem ali dobro je znati preventive radi: šta prozrokuje ojed i kako ga sprečiti?

Korisnikov avatar
Wagadza
Pridružio se: Ned Avg 12, 2012 9:58 am

Re: Ojed

Postod Wagadza » Uto Okt 02, 2012 5:58 pm

Po mom laičkom iskustvu, ojed prouzrokuje produženo trljanje mokre kože (pojačano znojenje, vlaga) sa grubom tkaninom ili šavovima pantalona prilikom hodanja i ostalih fizičkih aktivnosti. Koža, koja je od znoja omekšala, se na taj način iritira i dolazi do zapaljenja, a u ekstremnijim slučajevima i do infekcije ili plikova.
Da bi se ovo izbeglo treba nositi komotniju odeću od prirodnih materijala, bez grubih šavova i pamučne bokserice. Takođe, već nastali ojed se može tretirati Borogal kremom (http://www.galenika.co.rs/downloads/spc ... em_pil.pdf).

vukovsin
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 5:39 pm

Postod vukovsin » Uto Okt 02, 2012 7:06 pm

Постоје посебне,тзв. бициклистичке гаће које спречавају појаву оједа....
А код постојећег оједа помаже беби-талк,као и билокаква крема за негу коже....

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Uto Okt 02, 2012 8:45 pm

Što se tiče "drugih" mesta: veš donji za outdoors, freeball ili strogo zapakovano? :)
What is steel compared to the hand that wields it?

vukovsin
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 5:39 pm

Postod vukovsin » Uto Okt 02, 2012 9:18 pm

пуно слободног простора за ''клаћење'' и проветравање...

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Uto Okt 02, 2012 11:40 pm

Dobra krema protiv ojeda je i SebaMed krema za bebe. Ne bih znao da mi se nije desilo a onda se grebao o zalihu klinca :) Inace ako su odeca i koza suvi nema problema ali u kombinaciji sa vlagom/znojem eto belaja. Biciklisticke gace su super jer sprecavaju pojavu odjeda ali je mana sto slabije disu pa se javljaju drugi dugorocni problemi.
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
Hogar
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 9:27 pm

Postod Hogar » Sre Okt 03, 2012 7:37 am

Да не би санирали последице којекаквим кремама, превентива је наношење беби пудера на критична места. На тај начин ће се умањити или чак елиминисати знојење што ће резултирати одсуством међуножног оједа. Код мене ово функционише.
° ° °
vlay napisao:Kad neko zameni plazni hedonizam i toples za mukotrpno veranje po planini to znaci da je u pitanju posebna vrsta budale. :handgestures-thumbupleft:

Korisnikov avatar
skybeaver
Pridružio se: Pet Feb 10, 2012 8:19 am

Postod skybeaver » Sre Okt 03, 2012 9:41 am

Preventiva bi trebalo da bude i mazanje kritičnih mesta Pavlovićevom. Nisam probao, čuo sam, pa uzmite sa rezervom.

Korisnikov avatar
To3a
Pridružio se: Sub Feb 04, 2012 12:20 am
Kontakt:

Postod To3a » Sre Okt 03, 2012 12:34 pm

Ma koja pavloviceva, tako ces jos i da naparis predeo prepona gde se pojacano znojis, i onda dolazi do infekcije.
Problem ojeda sam resio tako sto sam bacio sve standardne gace ( pri znojenju rub gaca se navlazi i on grebe butinu u pocepa kozu pri duzim shetnjama ) i sad nosim samo bokserice pri kojima izmedju testisa i butina nema materijala pa nema ni ojeda.

Korisnikov avatar
canis lupus
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 9:11 pm

Postod canis lupus » Sre Okt 03, 2012 4:45 pm

cinkova mast ,to sam po savetu doktora koristio za decu
I'm gonna make him an offer he can't refuse

Povratak na “Zdravlje, Medicina i Bezbednost”