sredstva protiv komaraca i krpelja

Moderator: Mitosaurus

Korisnikov avatar
goranns
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:10 pm

sredstva protiv komaraca i krpelja

Postod goranns » Uto Avg 14, 2012 9:23 am

nocas na pecanju sam izgubio ovaj preparat Slika
da li je neko video gde ima kod nas da se kupi,ili da preporuci neki drugi preparat.
Meni se ovaj odlicno pokazao pa bih voleo opet njega a nebih da se smaram preko neta za tako sitnu stvar

Korisnikov avatar
gravesen
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 10:25 pm

Re: sredstva protiv komaraca i krpelja

Postod gravesen » Sre Avg 15, 2012 10:17 am

Za komarce "SZUKU" mast,meni licno ne prevazidjena! Ima je u raznim ribolovackim radnjama...
''Aл тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветлија'' !
''Не приличи вуку да одговара на лавеж паса ''

Korisnikov avatar
Vrabac
Nožar
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:29 pm

Postod Vrabac » Sre Avg 15, 2012 10:38 am

Protiv krpelja je Odiseys :teasing-tease:

Korisnikov avatar
odiseys
muzičar
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 4:33 pm

Postod odiseys » Sre Avg 15, 2012 11:04 pm

Vrabac napisao:Protiv krpelja je Odiseys :teasing-tease:

u svim vremenskim uslovima
u svim agregatnim stanjima
danju i nocu
na braniku Otadzbine
protiv vizuelnog zaganjenja
to infinity
and beyond
uvek protiv Krpelja
:teasing-tease:
A little flesh, a little breath, and a reason to rule all – that is myself

Korisnikov avatar
lazza
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:45 am
Kontakt:

Postod lazza » Ned Avg 19, 2012 7:17 pm

gravesen napisao:Za komarce "SZUKU" mast

+1 :handgestures-thumbupleft:
FlyFishDiary.com

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Postod gray_wolf » Ned Okt 28, 2012 7:31 pm

szuku mast je ekstra stvar :handgestures-thumbupleft: ,kolega je nosi kad idemo na visednevni boravak na vodi,mada jos nisam nabavio svoju,ja licno koristim neku zujalicu koja radi na malu AAA bateriju,i odasilje kojekakve mikrotalase koji smetaju komarcima i slicnoj gamadi,a sto se krpelja tice,koristim stari metod,kad dodjem kuci,ispregledam se,ako sam kojeg zakacio vadim suprotno od kazalje na satu,za sad jos nisam imao nikakvih ozbiljnih problema...

DeMM
Pridružio se: Pet Avg 28, 2015 8:48 pm

Postod DeMM » Uto Apr 03, 2018 11:56 pm

Kako je krenulo, ovog proleca nam krpelja bas nece nedostajati? Jos dok su bile one prilicno niske temperature, moj zver je pokupio par komada. Odmah smo zivotinje zastitili, macka Frontline-om a psa Nexgard-om, ali dzukac na dlaci svaki dan donese po nekog kuci. Macak se uglavnom muva oko kuce pa i nije neka opasnost, ali dzukac i ja vise volimo divlje predele pa smo ovih dana svaki dan u sumi. Kao mladji sam tih zveri povadio iz koze za jedan dobar gulas, ali nisu bili opasni kao ovi savremeni. Vreme da se prisetimo sredstava za zastitu, a mozda je neko iskopao nesto novo.

Od ljudskih sredstava, ja sam koristio Autan stik i Szuku mast, i sa oba bio zadovoljan, i kad su u pitanju krpelji, i komarci. Autan cini mi se ima duze dejstvo, ali Szuku bolje radi i dodje povoljniji. Jeste da ga treba cesce mazati, ali je nekako masan i pokrivan pa se manje trosi. Do zakljucka u vezi dejstva sam dosao zbog komaraca, jer sa Szuku posle 4-5h pocnu da grickaju, a ni sa jednim nisam doneo krpelja kuci.

Za setnje, kad ne planiram da se valjam po travi, koristim sprej Ektosan za zivotinje. Isprskam ga po obuci i nogavicama. Ove godine cu morati i psa da prsnem pre nego sto izadjemo napolje, i ako je on licno zasticen, da bih zastitio ukucane. On na zivotinjama deluje i po nekoliko dana, a ja takodje nikad nisam sa njim pokupio krpelja. Prskam ga jednom u nedelju dana odprilike, ili posle pranja pantalona koje nosim napolje. Leti sam ga prskao i po golim nogama, ali ih dobro izribam kad dodjem kuci :D

Za valjanje po travi... Ovo nisam radio godinama, jer su mi dva pomenuta sretstva dovoljna. Ali jedne godine, pre desetak i vise godina, takodje je bila neka najezda krpelja, a bas smo cesto rostiljali u prirodi i svaki put neko pokupi po nekog. I onda smo poceli da praktikujemo da teren prvo isprskamo rastvorenim neostemosanom (ili kako su se vec tad zvale te ampule). Kod kuce rastvorimo ampulu u prskalicu, i celo okruzenje dobro pofajtamo. Dok se vatra raspali sve se lepo izluftira, i vise nije bilo problema. Doduse tad nisam znao za Szuku, a ni Autan nije bio protiv krpelja, za koje mislim da su dovoljna zastita, ali mozda nije lose ovo praktikovati za neko vece drustvo i duzi boravak na jednom mestu. Ko ce posle uobicajene kolicine alkohola da se seti da se macka kremama i stikovima :D

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Sre Apr 04, 2018 7:44 am

Slično i mi na kampovanju, prvo pošaljemo ABHO timove pa tek posle šatori stižu :)
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
ultramegaxterra
Pridružio se: Ned Jul 20, 2014 9:46 am

Postod ultramegaxterra » Pon Jul 09, 2018 7:17 pm

dustvo, u aprilu sam bio na placu sa kerom...frontllinet kombo dat dana ranije...dolazim u kucu, i prskam ga ektanonom za svaki sucaj..

popodne, ajde da ga pogledam, i na travi ga obrnem da pogledam trbuh i ispod miske, a ono mmile ko paukovi barem jedno 10 tak, i 2-3 nakacena....

odmah sam se spakovao i u bgd.u bgd jednog nisam vide na psu....

uopste, 9 godina mi ima pas, do aprila, krpelja nisam video

april i maj, za krpelle su najgori,,,ai ovo je nevidjeno..

da jurim krpelje po telu kao paukove

DakiNS
Pridružio se: Čet Mar 05, 2015 10:18 am

Postod DakiNS » Pon Jul 09, 2018 10:05 pm

U poslednje vreme koristim Nexgard. Mnogo podmukliji od krpelja je srčani crv . Kad se primete prvi simptomi , već je za kera kasno . Nexgard štiti od buva , krpelja komaraca i crevnih parazita , u obliku je tablete i psi ga rado jedu . A da bi bar malo uštedeo pošto imam 4 psa kupujem nexgard koji je deklarisan za četrdesetak kilograma i delim na pola za svakog psa , tako da umesto 7200 trošak zaštite za sva četiri psa je 3600.

Povratak na “Zdravlje, Medicina i Bezbednost”