I radni i paradni

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
duler
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 7:47 am

Re: I radni i paradni

Postod duler » Sre Nov 26, 2014 5:38 pm

Eto, a i PM2 :obscene-drinkingcheers:

Korisnikov avatar
duler
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 7:47 am

Postod duler » Pet Nov 28, 2014 3:13 pm

Po neki paradni :violin:

Slika

Korisnikov avatar
MWDP
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 1:42 pm
Kontakt:

Postod MWDP » Ned Jun 07, 2015 9:09 pm

Slika

Nekom čudnom trampom dopao mi je šaka Tissot T-Touch Racing. Dopada mi se mnogo više nego što sam mislio, ali ću ga prvom prilikom trampiti za neki automatik
www.edcnozevi.com

https://www.facebook.com/EDCNozevi

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Postod sAx » Pet Mar 23, 2018 11:58 am

Mala pomoć.
Planiram da zamenim moj Citižen Promaster automatic, finansijske uslove mi zadovoljava jedan Luminox iz niže klase sa kvarcnim mehanizmom.
Koji model preporučujete?
Kakvi su generalno Luminox satovi, može li adekvatno da zameni Citizen?

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Postod Nietzsche » Pet Mar 23, 2018 12:18 pm

MWDP napisao: Nekom čudnom trampom dopao mi je šaka Tissot T-Touch Racing. Dopada mi se mnogo više nego što sam mislio, ali ću ga prvom prilikom trampiti za neki automatik

Nista ja tu ne bih dirao niti mijenjao... isti takav me sluzi 4-5 godina. Samo jednom sam mu promijenio bateriju. Nema sta nije prezivio pocevsi od temperatura ispod -26°C, preko umakanja u Dunav i plivanja u slanoj vodi... pa sve do pada sa treceg sprata (kada mi srecom nije bio na ruci). Evo ga - jos uvijek pokazuje tacno vrijeme i datum. Rijetko kad ga skidam.

Korisnikov avatar
Nietzsche

Postod Nietzsche » Pet Mar 23, 2018 12:45 pm

sAx napisao:Mala pomoć.
Planiram da zamenim moj Citižen Promaster automatic, finansijske uslove mi zadovoljava jedan Luminox iz niže klase sa kvarcnim mehanizmom.
Koji model preporučujete?
Kakvi su generalno Luminox satovi, može li adekvatno da zameni Citizen?

Malo vise sam zakasnio sa odgovorom, a ni sAx-u nisam bio od velike pomoci... :D :mrgreen: :auf:
Luminox sat ne bih mogao da preporucim. Znam za 2 slucaja reklamacije i mislim da su ti Seiko i Citizen daleko pouzdaniji. Tissot, Longines ili Rado od mene imaju sve preporuke... jos uvijek me nisu izdali.

Slika

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Pet Mar 23, 2018 2:44 pm

Ja vec 7-8 godima koristim bazicni Luminox model "SEAL" i potpuno sam zadovoljan. Kod mene je zamenio daleko skuplju Omegu Seamaster i pokazao odredjene prednosti:
- 10 x jefitiniji
- primetno laksi
- pri losem osvetljenju vidljivije oznake (tritium)
- manje upadljiv
- zamena baterije jeftinija
- bez obzira za koju narukvicu se odlucis - guma, tekstil ili tekstilna sa velcro kopcanjem (meni najdraza) sigurno nece cupkati dlacice sa ruke kao metalna na Omegi.
- jesam li rekao da je 10 x jeftiniji?
Uz to, ima ovlascenog zastupnika u Bgd-u, casovnicara Srbu Mihajlovica na Terazijama br.5 ;)

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Postod sAx » Pet Mar 23, 2018 2:53 pm

:handgestures-thumbupleft:
Hvala :obscene-drinkingcheers:

Korisnikov avatar
Nietzsche

Postod Nietzsche » Pet Mar 23, 2018 3:45 pm

Ne volim da pricam o necemu sto nisam imao i koristo, niti sa sigurnoscu nesto mogu da potvrdim, ali mogu da ti prenesem iskustva dvojice prijatelja na cijim satovima su se kazalje chronograph-a poremetile i nisu pokazivale ono sto bi trebalo (ne znam koji modeli su tacno bili u pitanju). Umjesto na 0 sekundi kazaljka je nakon resetovanja/ponistavanja pokazivala 20 (sad lupam), milisekunde su takodje negdje odlutale.
Ne tvrdim da su Luminox rucni satovi losi, nego prenosim ono sto sam cuo. Misljenja sam da u toj cjenovnoj kategoriji ne mozes previse pogrijesiti ni sa Victorinoxom, Citizenom, Seikom, Tissotom, Orientom... pa ni Luminoxom. To sto je ovaj posljednji manje poznat i popularan ne mora da znaci da ce biti losiji od ostalih koje sam naveo. I Mercedes zna da se pokvari... i to veoma cesto. Nadam se da ti neces biti te "srece". Ja bih opet izabrao ono sto je popularno i provjereno.

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Pet Mar 23, 2018 4:40 pm

Kad vec ne moze Seiko Credor Eitchi, ja bih razmisljao u pravcu SKX007. Ne mozes da pogresis. Ili o SRP777, koji nudi malo vise.

ILi sacekas malo, pa uzmes Sumo, SBDC31, sa 6R15 mehanizmom.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Povratak na “Ostala oprema”