I radni i paradni

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Re: I radni i paradni

Postod sAx » Sre Okt 29, 2014 8:38 am

Kakav off?
Meni se između ostalog sviđa na ovom forumu što u svakoj temi može da se nauči mnogooo.
Ne samo ono tipa sviđa mi se, baš je lep itd.
Ima ovde jako kvalitetnog štiva, da probudi interesovanje a i da čuje mišljenje ljudi koji su zaista upućeni u određene oblasti. :text-bravo:

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Postod Gurman » Sre Okt 29, 2014 9:10 am

sAx napisao:Kakav off?
Meni se između ostalog sviđa na ovom forumu što u svakoj temi može da se nauči mnogooo.
Ima ovde jako kvalitetnog štiva, da probudi interesovanje a i da čuje mišljenje ljudi koji su zaista upućeni u određene oblasti. :text-bravo:

Slazem se :handgestures-thumbupleft:
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
duler
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 7:47 am

Postod duler » Sre Okt 29, 2014 10:33 am

sAx napisao:Kakav off?

:text-bravo:

Korisnikov avatar
salem
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 10:12 am

Postod salem » Sre Okt 29, 2014 9:19 pm

Hobo napisao:Sad, ja vise volim kazaljke jer letimicnim pogledom mogu da ustanovim protok vremena ali to neminovno povlaci i neka ogranicenja (bilo kakva mehanika bez obzira na cenu i kvalitet nikako ne trpi cepanje drva ili igranje tenisa sa satom na ruci - da se razumemo, JA ne igram tenis). Naravno, sat je vrlo cesto i jedini "muski" nakit pa ako vec izdvajate stotinjak (ili vise x toliko) evra treba voditi racuna i o estetici. Ipak, funkcionalnost je najbitnija pa u zavisnosti od toga sta vam zaistta treba ne treba kupovati "all black face" satove ako morate na brzinu da vidite koliko je sati. Opet, na delu trzista se potenciraju kojekakvi "tactical" modeli kod kojih su performanse uglavnom prosecne a cene strategijske...

Seiko 5 automatik imam od 1998 i mogu reći da sam prezadovoljan, samo što je malo izasao iz mode.
Korišćen je i za cepanje drva :D , na Savi, moru, trpeo ulje, benzin...
Imao dve intervencije: otpao okvir day/date i oznaka na broju 12.
Narukvica savršena, neuništiva, ne čupa dlake.
I sve to za 100 maraka. Naravno malo je kasnio na mesečnom nivou, kao i svaki automatik. Sad je u penziji.

Kao ovaj na slici Slika

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Sre Okt 29, 2014 9:30 pm

Nece da kasni kada ukapiras kako ga ostavljas preko noci. SKX 007 uspeva da stane unutar 1 minuta u toku meseca, samo preko noci stoji okrenut bocno, sa krunicom na dole. Polozaj ima uticaja na brzinu mehanizma.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
salem
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 10:12 am

Postod salem » Sre Okt 29, 2014 10:18 pm

OK. Ima tu i podešavanje opruge +/-, temperatura isto utiče, ali kažu da i TAG HEUER kasni, a košta 5000 eura!

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Sre Okt 29, 2014 10:56 pm

Poznajm osobu koja j jedrilicom preplovila pacifik, pre nego sto je GPS postao siroko rasprostranjen. Komletna navigacija je radjena sekstantom. Jedini hronometar koji je imao na brodu je bio Seiko 5. I ceo Pacifik je iznavigirao sa njim. Tacno je znao mesecnu razliku, pa ju je izracunavao. Po njegovim recima, nije mu trebalo nista vise.

Sada ima 78 godina, i dalje nosi isti taj Seiko. Do sada otvoren samo jednom, posle 20 godina upotrebe.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Čet Okt 30, 2014 9:25 am

salem napisao:Seiko 5 automatik imam od 1998 i mogu reći da sam prezadovoljan, samo što je malo izasao iz mode.
Korišćen je i za cepanje drva :D , na Savi, moru, trpeo ulje, benzin...
Imao dve intervencije: otpao okvir day/date i oznaka na broju 12.
Narukvica savršena, neuništiva, ne čupa dlake.
I sve to za 100 maraka. Naravno malo je kasnio na mesečnom nivou, kao i svaki automatik. Sad je u penziji.

Kao ovaj na slici Slika

I ja svoj imam od 1998. :-). Poklonio mi otac i jako mi je drag. To je ujedno i moj prvi sat. Jos uvek radi kao nov, ali imam problem sa narukvicom. Ona mozda jeste neunistiva, ali iglice nisu neunistive. Nakon jednog ozbiljnog pada i kotrljanja (ja trcao za autobusom, uhvatio precicu kroz livadu, a komsijski klinci napravili indijansku zamku u zemlji i prekrili liscem i tako - upade noga i nastade silno kotrljanje). Pukla mi je iglica koja drzi narukvicu i od tada kuburim s tim. Nema originala da se kupi. Svaku iglicu koju kupim, traje najvise mesec dana i iskrivi se. JA smatram da je krivo leziste u narukvici i da se prosirilo prilikom pada, te da ga treba stisnuti, ali kojem god casovnicaru da sam to rekao bilo je u fazonu "ti ces da me ucis mom poslu" i tako :-(. Evo vec godinama ga gledam u kutiji i "placem" sto ne mogu da ga nosim.
A preziveo je i more i visestruko cepanje drva i jos svasta nesto bez problema.
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Čet Okt 30, 2014 9:39 am

Није преживео тебе. :teasing-poke:
Да не бих открио идентитет особе о којој се ради, користићу заменицу ОН. :mrgreen: Он је добио Сеико 5 од тате на поклон за почетак студија. У почетку студија је био нешто разочаран па је упао у једну врсту депресије и ништа му се није радило. Почели смо да га провоцирамо да је лењивац и да му је тешко да хода, једе, спава... А онда комедија. Поменути Сеико 5 је отказао. Он је оптужен да се није мрдао па је сат стао због тога.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Postod sAx » Čet Okt 30, 2014 9:46 am

:D :D :D :handgestures-thumbupleft:

Povratak na “Ostala oprema”