Survival kit

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Re: Survival kit

Postod SlobaBG » Sub Avg 03, 2013 9:38 am

@Bato1

Možeš li da nam kažeš šta ti nosiš sa sobom ili barem preporučuješ da se ponese kada se u prirodi boravi recimo 3 dana (npr. produženi vikend petak-nedelja)?

Ne moramo to zvati "survival kit" - može i "outdoor carry kit" (OCK) ili po naški "komplet za boravak u prirodi" (KBP).
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Sub Avg 03, 2013 2:20 pm

Pronasao sam onaj post o kompasu ;)
Knife napisao:Pa imao sam i j aslična iskustva ali tamo gde smo se našli nije nam pomoglo ništa jer se radi o grebenu Suve planine. Ja i dva drugara smo ušli u gust oblak, tako da mi se ruka videla samo do pola. Morali smo da se držimo međusobno na dužinu ruke da se nebismo pogubili. Jedan od nas je imao kartu i kompas pa smo koliko tokliko se trudili da na osnovu protoka vremena i karte pozicioniramo naš položaj. Konačna odluka koja je doneta oko 14:30h, mrak je padao u 16h, je bila da se sa oko 1300m spustimo niz liticu sve dok ne nađemo put. Oblak nas je pratio sve do nekih 900m a kad smo izašli iz njega naišli smo i na stazu. Mi nismo mogli nikako da improvizujemo sklonište niti da zapalimo vatru, ostao nam je samo tutanj niz planinu. Vreme je bilo zimsko i temperatura ispod 0.

Naravno da je dobro imati opremu kod sebe. Ne poričem to ali uglavnom svako od nas ide u prirodu i avanture relativno pripremljeni. Oni koji ne znaju kako bolje da ne pokušavaju samostalno da se zezaju sa prirodom i dovode sebe u opasnost, a oni koji više vole livade i puko pešačenje uglavnom i ne rizikuju da se mnogo udaljavaju od naseljenih mesta.

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Postod SlobaBG » Sub Avg 03, 2013 3:15 pm

Hobo napisao: Od opreme je nosio samo "Viagru" ...

Misliš med i orahe? :character-oldtimer:
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Korisnikov avatar
rinos
Pridružio se: Sub Jan 15, 2011 1:42 pm

Postod rinos » Sub Avg 03, 2013 6:02 pm

Pa prije par dana se stariji covjek "iz cista mira"izvrnuo ispred mene,u urbanoj divljini,dok je hitna pomoc dosla,ocistio sam mu rane(glava na vise mjesta,ruka,noga)s dezinficirajucim maramicama pa izljepio flasterima,cak sam mu uspio popraviti i naocale...par sitnica koje se po dzepu nosi,me ne cine manje muskim,sad zvali ih edc,prva pomoc ili survival kit svejedno,nedavno me spasila igla i konac,pukao patent zatvarac na tendi a ja na otoku bez ducana za kruh a kamoli majstora krojaca,pa da nije bilo tih sitnica u kompletu,potrosio bih puno vise kreme za suncanje i svejedno izgorio :D
Usput,samo sjedim i vozim(brodic) a dnevno popijem bar tri litre vode(plus onih nekoliko pivica)temperature su trenutacno 35-6-7-8 u hladu ,na suncu i 50tak.
Tih pola litre,mozda zimi u dobro poznatom podrucju gdje ima vode i kada se vraca doma isti dan,i sam si spomenuo turiste,vecina nastrada jer nosi bocicu od pola litre u setnju,pa kad iza prvog brda popije sve,ozedni za pet minuta,mozak vise ne radi kako treba,dalje se greske nizu jedna za drugom,pa ih gorska sluzba nalazi nakon nekoliko dana prekasno,ako ih uopce i nade.
Parce mihi, Domine, quia Dalmata sum

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Sub Avg 03, 2013 6:13 pm

Cek Rinos, kod vas ima vukova?? Kod nas na Kopaoniku ih nema, pa ako se neko izgubi, nema problema, uveg ih nadju. Makar na prolece, kada se otopi sneg :D
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
rinos

Postod rinos » Sub Avg 03, 2013 6:51 pm

Ima,bar desetak copora na podrucju splitske zupanije,ali ni oni ne zalaze na mjesta gdje se Cesi izgube. :D

Korisnikov avatar
rinos

Postod rinos » Ned Avg 04, 2013 3:57 pm

Sirvival kit,ili nesto sto smo ko klinci trpali po dzepovima,uz kuhinjski noz koji je najvise odgovarao nekakvom pojmu indijanskog(ili ne daj boze kaubojskog) noza,u stvari sitnice koje bi u nekom zamisljenom momentu olaksale zivot,u stvarnom zivotu ti kitovi su malobrojnim nesrecnicima spasavali zivote,odrastao sam u blizini rezalista brodova :D i jedna od zabava je bila kopanje po skladistu i lifeboat-ima,otpakovane splavi za spasavanje su imale male ali nama neprocijenjive izvore egzoticnih spravica,multifunkcionalni nozici,plutajuci nozevi,svjetiljke,zvizdaljke,rakete,kompasi,udice,konzervirana voda,mlijeko,hrana nakon koje danima ne bi jeli a bogme ni kakali :D
Mozda je to dijete u nama a mozda i godine iskustva,svima su lijepo upalovane i upotrebljive stvarcice drage,mozda ih stvarno nikad necemo ni raspakovati ni koristiti,a mozda....

Nego jucer mi covjek za kojeg trenutacno radim pokaze,kako je dobio super stvar,ako nam se koji slucajem zadesi neka nevolja :D

Slika

Slika

Pa ko da odoli :banana-wrench:

(Na pakovanju se vidi i ko mi je poslodavac :ugeek: )

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Ned Avg 04, 2013 5:36 pm

Zamoli poslodavca da zastiti forum od onih zaludnih hakera pa cemo mu sastaviti kit za kraj sveta :)

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Ned Avg 04, 2013 7:43 pm

@rinos,
radis za Gerber ili za Bear-a? :D

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Ned Avg 04, 2013 8:32 pm

Sigurno radi za ''Platu''. ;) To je ona finansijska kompanija koja se u HR zove ''Plaća''. Obezbeđuje survival u urbanim uslovima. Ako pretekne, obezbeđuje i ''kit'' za ruralni sur(o)vival.
P.S. Na onom famoznom skupu KAUP-a o kome se silno raspravljalo na forumu, Goca je pitala za mišljenje o nožu koji je dobila na poklon. Mišljenje nije bilo lepo. Ne složih se s njim, jer za ''survival'' bilo kakav nož je bolji od ni-kakav (ovo KAKAV je dečja verzija za usran). Tako da je i ovaj veseli komplet što ga Rino pokaza upotrebljiv. Možda on nekome pomogne da premosti između života i neživota.
P.P.S. Kad sam u prirodi, smeće ne bacam nego nosim sa sobom do grada. Ko zna šta se od otpada i za koje namene može iskoristiti. Papir za potpalu, najlon za skupljanje vode, konzerve za oštar lim, plastične flaše za podguz (citiram vukovsin-a) itd.
Живи и пусти друге да живе!

Povratak na “Ostala oprema”