Survival kit

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Re: Survival kit

Postod BlackPanther » Čet Okt 29, 2015 3:59 pm

Ne znam jesmo li vec kacili ovo, ali mene je odusevilo i izmamilo mi osmeh
http://www.fgideas.org/gentlemans-survival-kit/
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Čet Okt 29, 2015 7:34 pm

Super je, samo...
Jack Daniels? Burbon? Kukuriz? Hmmmm...
Neki single malt bi pre isao uz gentlemana.

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Postod gray_wolf » Čet Okt 29, 2015 8:51 pm

Мени се некако више свиђа идеја survival kit Српског Домаћина,него ових западних џентлмена,урбаних и ултрамодерних,буљаша и сличних...

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Čet Okt 29, 2015 10:10 pm

mbole napisao:Super je, samo...
Jack Daniels? Burbon? Kukuriz? Hmmmm...
Neki single malt bi pre isao luz gentlemana.

Po formi sekirice i foldera ocito je da se radi o Yankee gentleman-u (dakle siroti juznjak iz neke selendre u Kentakiju ili Nebraski) a ne o engleskom gospodinu u odelu od tweeda. Dakle, sladunjav kukuruzni whiskey je sasvim OK a odgovara i mom ukusu ;)

Korisnikov avatar
ninoslavt
Nožar
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 7:00 pm

Postod ninoslavt » Pet Okt 30, 2015 8:41 am

Za sve ove godine koliko se poznajemo, nisma primjetio da ti nesto od alkohola ne odgovara. :teasing-tease:

JOCCCA
Pridružio se: Ned Maj 24, 2015 1:50 am

Postod JOCCCA » Ned Apr 29, 2018 7:16 pm

Na temu nije pisano vec odavno ali daleko od toga da je zastarela ili je ne treba obnoviti.

Ovde mislim da svako moze da da svoju pricu jer svako drugacije vidi stvar. Naravno ako imamo vise prica na osnovu spiskova mozemo sebi da spakujemo bolju kombinaciju.

Kada razmisljam o necemu kao na ovu temu planiranje traje dugo i imam vise prepravki.U pocetku pravim spisak sta sve moze da se koristi u paketu i pisem sve sto padne na pamet a kasnije svodim na manje i za datu situaciju.
Imam vise spiskova za razne namene i situacije. Naravno i godisnje doba,broj ljudi,.......... utice na to.
Po meni je jako bitno razgraniciti sta radimo tamo gde idemo i uvek uz to sta moze da se iskomplikuje. Znaci jako je bitno da li cu biti u situaciji za prezivljavanje gde treba otvoriti konzervu i kesicu , iseci hleb i namazati na hleb ili cemo ici do mere gde cu loviti, brati bilje i ostalo, praviti zamke i biti u potpunosti oslonjen na ono sto nosim.
Jedna od verzija je i lako pakovanje za po gradu i slicno.
- Za potpalu nisam siguran koliko je dobro koristiti preklopive nozeve jer su slabiji i lako se preklop osteti pa sam uvek pre za one iz jednog dela.

JOCCCA
Pridružio se: Ned Maj 24, 2015 1:50 am

Postod JOCCCA » Ned Apr 29, 2018 7:23 pm

- Meni je noz jako bitan i vise njih razlicitih karakteristika je uvek pozeljno.
- Kao ostrac sam pre za brus papir nego za neke ostrace jer u sustini su svi krs jer ne drze pravi ugao i ostre mali odnosno manji deo.
- Baterijska lampa moze skoro bilo koja koja malo trosi dobro svetli i dugo traje zbog te male potrosnje ali samo ne Maglite.To je ubedljivo najveci krs od lampe.Tri sam bacio.Nikad vise ne bih kupio a da ne pricam da su teske i ima laksih i manjih a boljih.
- Pored kocki za supu dobre su energetske kocke ili kad bi iamli dobre stare iz JNA koje je trebalo pretvoriti u robnu marku.Od dve si mogao da umres. Ovako uzmete suvo voce kombinaciju i sve sto ima dosta proteina a malih je gabarita i spakujete.
- Prva pomoc je neophodna i treba dobro znati sta i kako.Obavezno sterilne komprese jer morate imati nesto sterilno a onda par zavoja i lekice i ostalo.Sad umesto usivanja za neke rane mozete svuda naci flastere za rane koji dobro drze za manje rane i drze obe ivice zajedno pa ne mora da se usiva i zavrsava posao.
- Dobro je imati nekad trake one "americke" za otmice sto lepe kao blesave jer ako zatreba zalepite deo obuce koji je pukao,deo ranca, u krajnjoj nuzdi moze da zaustavi krvarenje sa malo zavojnog materijala.
- Prva pomoc je bitna pa je potrebno dosta znaci,nije neophodno ali nece da skori,znati sta je tamponada,kako imobilizovati,napraviti nosila i slicno.
- Poznavanje ribolova,lova,obrade hrane,spremanja,branja biljaka,pecuraka,....
Ima jos mnogo toga pa valja jos raditi na ovome.

Povratak na “Ostala oprema”