Pitanje vezano za koznu tasnu

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Re: Pitanje vezano za koznu tasnu

Postod BR_ » Uto Mar 07, 2017 7:08 am

Citam temu od pocetka, i pretece me Odisej.

Upravo kao sto je napisao, to je mozda OK tasna kada putujes postanskom kocijom, no ako treba da je nosis svakodnevno, vrlo brzo ce postati muzjski eksponat. Bilo koja laptop torba ce biti svetlosne godine upotrebljivija od ovoga.

Mi smo se malo odvikli od toga da je svaka tradicionalna kutija teska. Prosle godine sam neko vreme crtao sanduk za alat koji cu da nosim izmedju vikendice i kuce, i u jednom trenutku mi je palo na pamt da izracunam koliko je tezak, na srecu, posto sam zavrsio sa 18 kila drveta, i necim sto sa alatom ima 45 kila. A ideja mi je bila da ga nosim 70 metaa od kola do vikendice, svakog vikenda.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
Knife
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:10 pm

Postod Knife » Uto Mar 07, 2017 7:54 am

Kad smo kod laptop torbi, pre nekoliko godina sam pazario Lowepro torbu za 15" laptop, iako ga i nemam, za 1000 din u Comtrejdu. Bila je na popustu zbog boje a boja predivna maslinasto zelena u dva valera. Odisej je u pravu jeste ta koža lepa stvar ali samo torba ima dva kila minimum. Ako imaš volje da je secaš to je ok. Možda je bolje da uzmeš neku kožnu torbu za EDC koja je manja i lakša a opet lepo izgleda a da za lap to uzmeš neku konvencionalnu torbu.
:angelic-blueglow:
Fly on your way like an eagle

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Postod Nietzsche » Uto Mar 07, 2017 9:21 am

Da se vise ne zahvaljujem... :auf:
Ima istine u ovome sto pricate, ali pored 15" (42x33cm) ima i 13" (37x28,5cm) tasna koja je identicna samo je 5cm manja sa svih strana i 10 evra jeftinija, a samim tim i malo laksa. Ako cu vec vuci laptop, tablet, telefon i dvije svezke.. onda mi 1kg gore dole nece smetati (samo da ne zavrsim kao BR_ :D ).
S druge strane u Fossil-u mala kozna torbica dimenzija ~ 20x20cm kosta 180 evra, samo sto u nju nista ne mogu da stavim osim telefona i eventualno tableta. Gdje su tu jos naocare, fotoapart, flasa za vodu, olovke, nozic...
Vec sam mu poslao pitanje da mi slika te dvije torbe jednu do druge, pa da ih uporedim.
Ako mi ne bude odgovarala poklonicu je nekome i vratiti se na tekstil... sta da se radi.
Uglavnom, tasnu pazarim danas pa sta mi Bog da.
Bice slika cim cika postar pokuca na vrata. :)
Kao sto neko rece merak je merak, a vidim i da covjek radi kvalitetno... samo se ne razumijem u kozu i cijene. Nakon procitanih par komentara vidim da ipak vrijedi, a da li je prakticna ili nije... to cemo jos da vidimo. ;)

Korisnikov avatar
Crombat Rations
Pridružio se: Pet Jan 27, 2017 11:01 pm
Kontakt:

Postod Crombat Rations » Uto Mar 07, 2017 12:24 pm

Malo offtopic s obzirom da nije koza, ali je jako dobra stvar za nekoga tko zeli nesto slicno, a funkcionalno. Torbe Mike, Lima i Xray od 5.11 Tactical gornje tri na ovom linku http://www.511tactical.com/bags-packs/bags.html . Koristim dosta njihove odjece i opreme i sto se odjece, torbi, ruksaka i obuce tice odlicni su.

Neka novcano prihvatljivija alternativa bi bio recimo Condor http://www.condoroutdoor.com/111061scyt ... erbag.aspx

Korisnikov avatar
Nietzsche

Postod Nietzsche » Uto Mar 07, 2017 3:54 pm

Naruceno, s tim sto sam uzeo manju. Desna je ipak prevelika za svaki dan, tako da sam se odlucio za 13" verziju. Svijetlo smedju nisu imali, pa cu morati da se strpim nekih 10ak dana...

Slika

Korisnikov avatar
Nietzsche

Postod Nietzsche » Pon Mar 27, 2017 1:59 pm

Konacno... Nadam se da ce mi dostojno sluziti... ;)

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Pon Mar 27, 2017 3:22 pm

Prvo, da je rabiš u zdravlju i veselju mnogo godina! Deluje mi kao odlična za tajne proglase komunističke omladine južnih slavena :D
Drugo, tema je tipičan primer https://en.wikipedia.org/wiki/Confirmation_bias ;)
What is steel compared to the hand that wields it?

ostres
Pridružio se: Čet Dec 27, 2012 2:29 pm

Postod ostres » Pon Mar 27, 2017 5:45 pm

E kako ne videh temu ranije :(
Ima u Backoj Palanci covek koji pravi svasta od koze, kad vec nisam tebi na vreme rekao da ostane ako nekom drugom zatreba.
Radi izuzetno kvalitetno a cena za ovakvu torbu bi bila max 200 evra.
Evo linka ko ima facebuke
https://m.facebook.com/tiljakhandmade/?locale2=sr_RS

Korisnikov avatar
Nietzsche

Postod Nietzsche » Uto Mar 28, 2017 11:38 am

Pathfinder napisao:Deluje mi kao odlična za tajne proglase komunističke omladine južnih slavena :D

https://youtu.be/xbvRe34VAW0 ;)

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Postod SlobaBG » Uto Mar 28, 2017 3:28 pm

ostres napisao:E kako ne videh temu ranije :(
Ima u Backoj Palanci covek koji pravi svasta od koze, kad vec nisam tebi na vreme rekao da ostane ako nekom drugom zatreba.
Radi izuzetno kvalitetno a cena za ovakvu torbu bi bila max 200 evra.
Evo linka ko ima facebuke
https://m.facebook.com/tiljakhandmade/?locale2=sr_RS

Tiljak je nadaleko poznat, i radi kvalitetno, ali ne verujem da bi kod njega bilo jeftinije.
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Povratak na “Ostala oprema”