Pitanje vezano za koznu tasnu

Moderator: Hobo

ostres
Pridružio se: Čet Dec 27, 2012 2:29 pm

Re: Pitanje vezano za koznu tasnu

Postod ostres » Uto Mar 28, 2017 10:11 pm

Ja sam kod njega za 200 pazario vecu torbu od ove.

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Postod Nietzsche » Sre Mar 29, 2017 10:21 am

Ne razumijem se u kozu i cijene, ali po svemu sudeci ono sto se placa je "minuli rad". :) Malo veca torba (pogledaj sliku iz starijeg posta) kosta samo 10 evra vise, a ni putne torbe zapremine 40l nisu mnogo skuplje...
Ono sto me je odusevilo jeste to sto covjek uopste ne koristi masinu za sivenje i slicna pomagala, nego sve radi rucno. Ako je vjerovati opisu, treba mu oko 14 sati da napravi jednu tasnu, sto dalje implicira da je ovo cak i jeftino.
Ne sumnjam da je kozar iz Backe Palanke dobar i svakako da bih vise volio da on zaradi nego ovaj Skot, samo bih morao da se zezam oko carine i slicnih gluposti... a nije mi bilo do toga.

Link: https://www.etsy.com/listing/241826686/ ... =related-3

ostres
Pridružio se: Čet Dec 27, 2012 2:29 pm

Postod ostres » Sre Mar 29, 2017 1:55 pm

Sad tek vidim da si ti u Nemačku :)

Inače u pravu si, rad najviše utiče na cenu. Isto je i sa ručnom izradom noževa, materijal je tu prilično mala stavka,
pogotovu ako se koriste klasični čelici, ali neko treba da provede dane dok od parčeta čelika napravi nešto upotrebljivo.

Korisnikov avatar
Knife
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:10 pm

Postod Knife » Čet Mar 30, 2017 11:05 pm

Isto je i sa fotografijom, pa svi "vikaju" :"šta je to samo jedan škljoc"
A minuli rad, a učenje, a iskustvo, a oprema. Ništa nije lako napraviti, ni fotografiju ni nož, ni kožnu torbu.
:angelic-blueglow:
Fly on your way like an eagle

Korisnikov avatar
Nietzsche

Postod Nietzsche » Sub Sep 09, 2017 9:14 pm

Uzeo sam da premazem koznu tasnu mjesavinom pcelinjeg voska i kojekakvih ulja, pa sam se zaustavio.

Slika

Interesuje jedna stvar: Da li je potrebno premazati je samo s vana ili bi bilo pozeljno da se s vremena na vrijeme premazuje i odrzava i "unutrasnja strana koze" koja je bila do mesa zivotinje? Pri tome mislim na ovu stranu:

Slika

Slika

Na dodir mi se cini bas suva jer je za ovih par mjeseci vjerovatno izgubila svoja prirodna ulja. E sad, da li je mudro mazati je sa ovom mjesavinom voska i ulja i sa unutrasnje strane ili samo s vanjske? Vanjska strana dobro upija i nakon nanosenja nema nikakvih tragova, niti je bilo sta ljepljivo. Za unutrasnju nisam siguran, pa necu da eksperimentisem dok ne pitam. ;)

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Postod SlobaBG » Sub Sep 09, 2017 9:46 pm

Samo spolja maži povremeno, i ne brini brigu...

Moja supruga je "otkrila" Mink-oil pre izvesnog vremena, tako da sve svoje čizmice, rukavice i kožne tašne njime maže. Zapravo skoro sve što ima od glatke kože. Kaže da je bolji od svih krema na bazi prirodnog pčelinjeg voska koje je do sada koristila. A ženama kada su te stvari u pitanju treba verovati. Inače, mink oil hoće da potamni malo kožu, njoj to ne smeta, ali eto valja napomenuti.
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Korisnikov avatar
Nietzsche

Postod Nietzsche » Sub Sep 09, 2017 10:29 pm

Hvala na odgovoru, tako sam i pretpostavio... samo s vana.
Cuo sam za to ulje i znam da svi ti proizvodi malo potamne kozu, ali meni to ne smeta. Sigurno cu ga isprobati. I vosak je malo potamnio tasnu, no ipak mi je mnogo vaznija zastita od kise i da koza ne ispuca nego sama boja.

Vosak sam ipak prvo nanio na kaiseve da vidim kakav ce biti efekat, a zatim premazao i cijelu torbu... postala je malo tamnija, ali nista strasno.

Slika

vukovsin
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 5:39 pm

Postod vukovsin » Ned Sep 10, 2017 5:05 pm

Давних дана,кад је ЈАТ летео за Америку и Канаду пет пута седмично,открио см минково уље...илити,по српски уље бизамског пацова...
Е,пошто тога више нема,на интернету пронађох ово:erbmall.blogspot.rs/2012/07/neats-foot-oil.html
Уље из доњих делова ногу папкара....Британци њим негују кожу,кожну опрему,јахаћи прибор...

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Ned Sep 10, 2017 5:42 pm

Link kaze da ne postoji taj blog.
A valjda ce sloba da javi gde je njegova lepsa polovina pronasla to ulje.

Korisnikov avatar
Nietzsche

Postod Nietzsche » Ned Sep 10, 2017 6:06 pm

Ja sam ga nasao u Njemackoj, ali ga nikad nisam koristio.

https://www.leder-hobby.de/Fiebings-Min ... uessigkeit

236ml kosta malo vise od 10€. Nadam se da je to to... Narucicu bas da ga isprobam cim potrosim ovo sto imam. Nisam znao da je toliko dobro. Pitanje je samo da li odbija vodu poput voska. Za Meindl kozne cipele sam takodje koristio nesto na bazi voska sto dosta pomaze da noge ostanu suve.

Povratak na “Ostala oprema”