Keychains & Gadgets

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
gravesen
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 10:25 pm

Re: Keychains & Gadgets

Postod gravesen » Uto Avg 05, 2014 2:54 pm

Hobo napisao:Koncept odbrane je OK, Ako vec treba da nosi nesto sto ce pojacati ucina udarca onda joj napravi "mastovit" otvarac za flase od alumijuma ili mesinga. Uvek moze da se vadi kao joj sluzi samo da otvori pivo pred zadrugom :character-blues:

Lako i jednoručno se to radi sa Vic-ovim vadičepom,pa medju srednji prst i kažiprst ;) ,a ako se ima vremena pridoda se i šilo tu...taman malo viri.
''Aл тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветлија'' !

'' И ратне му товаре злочине,што је кости бранио очиње, бранио је Српство од дивљака и чувао гробове предака.''

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Uto Avg 05, 2014 3:07 pm

Hobo napisao:Meni se cini da je mozda bolji nacin isecanje oblika iz plloce debljine 6-8 mm. Postoji masa zanimljivih oblika na net-u (zenska silueta, pas, riba...)

Vidis, i ovo ti je odlicna ideja. Ja sam se drzao poznatih mi stvari, posto sam vec radio sa livcima, pa mi nije ni palo na pamet da je water-jet mnogo jednostavnije resenje.
Prvobitno sam hteo nesto ovakvo:
http://images.knifecenter.com/thumb/1500x1500/knifecenter/lionsteel/images/LNES1n.jpg

Ali isecanjem se zaista mogu postici fenomenalni oblici - tu bukvalno mogu pustiti masti na volju (naravno, moram voditi racuna o udobnosti rukovanja da ne dodje do samopovredjivanja).
Ova ajkula je izuzetno prakticna a i lepa
https://www.keycraze.com/blog/wp-content/uploads/2013/01/shark-edit1.jpg
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
BlackPanther

Postod BlackPanther » Uto Avg 05, 2014 3:09 pm

gravesen napisao:
Hobo napisao:Koncept odbrane je OK, Ako vec treba da nosi nesto sto ce pojacati ucina udarca onda joj napravi "mastovit" otvarac za flase od alumijuma ili mesinga. Uvek moze da se vadi kao joj sluzi samo da otvori pivo pred zadrugom :character-blues:

Lako i jednoručno se to radi sa Vic-ovim vadičepom,pa medju srednji prst i kažiprst ;) ,a ako se ima vremena pridoda se i šilo tu...taman malo viri.

Tesko da ce bilo ko, a narocito zena, u trenutku panike usled napada imati brzinu i prisebnost da iz dzepa/torbice izvadi VIC i na njemu "otvori" pomenuti alat
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Postod Gurman » Uto Avg 05, 2014 3:17 pm

Da jako nezgodna tema za forum..... Panter vidim da volis pse- pricali smo o tome. Da li si razmisljao da uzmes nekog "sluzbenog" tipa Doberman, Rotvajler, Malinoa, Argentinsku dogu i lepo ga das na dresuru. U isto vreme ces imati i kucnog ljubimca i cuvara stana i telohranitelja....... ako moderatori misle da sam totalno off neka obrisu post.
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
ludibes
Pridružio se: Čet Nov 21, 2013 10:05 pm
Kontakt:

Postod ludibes » Uto Avg 05, 2014 3:20 pm

jes da nije u duhu teme ali Gurmanov predlog ima najvise smisla :handgestures-thumbupleft:
i don't know half of you half as well as i should like, and i like less than half of you half as well as you deserve.

Korisnikov avatar
BlackPanther

Postod BlackPanther » Uto Avg 05, 2014 3:34 pm

Sluzbeni pas bi licno meni imao smisla kada bih ziveo u sopstvenoj kuci sa dvoristem. MOzda bih razmislio o njemu i da sam u sopstvenom stanu. Ali ja sam podstanar u tudjem stanu i pas jos dugo meni nece biti opcija :-(((

p.s. a sad da ne idemo vise u off topic ;-)

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Uto Avg 05, 2014 3:37 pm

O psima i njihovoj ulozi u samoodbrani ima ponesto na ovoj temi.
viewtopic.php?f=29&t=1612
Licno, smatram da je pas divan prijatelj i da ga ne treba posmatrati (ni trenirati) kao oruzje. Ali dosta je OT

Korisnikov avatar
gravesen
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 10:25 pm

Postod gravesen » Uto Avg 05, 2014 4:10 pm

BlackPanther napisao:
gravesen napisao:

Tesko da ce bilo ko, a narocito zena, u trenutku panike usled napada imati brzinu i prisebnost da iz dzepa/torbice izvadi VIC i na njemu "otvori" pomenuti alat

Hobo vec rece ranije da je psihicki momenat najbitniji ;) ,mislio sam da se podrazumeva.Ako nisi spreman da reagujes ili si u panici,mozes i top da nosis sa sobom uzalud.
''Aл тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветлија'' !

'' И ратне му товаре злочине,што је кости бранио очиње, бранио је Српство од дивљака и чувао гробове предака.''

Korisnikov avatar
BlackPanther

Postod BlackPanther » Uto Avg 05, 2014 5:28 pm

Slazem se da je bolje da se ne petljas i uplices ako nisi spreman da reagujes. Takodje se slazem da je vadicep i/ili silo na VIC vrlo efikasno i udobno za upotrebu orudje/oruzje.

Ali...
gravesen napisao:Hobo vec rece ranije...

Ako dodje do sudjenja, velike su sanse da ces nadrljati, narocito ako je bilo silo umesto vadicepa.
I kad vec citiramo govornika, ovaj link koji je okacio je vrlo poucan - otvara oci za neke situacije, narocito kada je brzina reagovanja u pitanju.

Da ne idemo vise u offtopic, mozemo reci da sam prvi privezak kupio zato sto je bio jeftin, a drugi sam kupio zato sto je glava crnog pantera :-D i da ih jednostavno posmatramo kao priveske :-).

A ove ozbiljnije teme mozemo da "pretrisemo" kad se budemo videli jednog dana ;-) :obscene-drinkingcheers: a onaj Druid ima i neki ring koliko se secam pa nas mozda i nauci neku foru :-D

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Postod SlobaBG » Sub Jun 11, 2016 10:05 pm

Dobih danas na poklon ovaj gadget:

Slika

Slika

Napravljeno od titanijuma, kvalitetna i precizna izrada. Dobija se sa lepom kožnom futrolicom u koja ima i džep za rezervni uložak.

Slika

Slika

Evo i video klip koji objašnjava kako može da se iskoristi, tj. kakvu sve upotrebu može da ima:

Prima one standardne "utility blade" uloške.

Koliko je ovaj gadget koristan - pokazaće vreme, ali s obzirom da je pokon - ne mogu ništa da se bunim :)
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Povratak na “Ostala oprema”