Keychains & Gadgets

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
rinos
Pridružio se: Sub Jan 15, 2011 1:42 pm

Re: Keychains & Gadgets

Postod rinos » Sre Mar 19, 2014 12:54 pm

ostalo od škole,koliko god torba imala naramenica,nosio bih je preko jednog ramena :D
,za urbane sredine ili kratke izlete je OK,ali bilo što duže u prirodi i klasični ranac je nezamjenjiv.
Parce mihi, Domine, quia Dalmata sum

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Uto Avg 05, 2014 11:37 am

U poslednje vreme (narocito u Novom Sadu) su sitnim razbojnicima/dzeparosima na meti majke sa malom decom. Ima dosta i snimaka na tu temu (npr majka sedi sa detetom ispred zgrade i pridje lik i otkine joj lancic sa vrata). Znaju da majka nece ostaviti dete da bi ganjala lopova i to im je neka "sigurica". Posto imam sina od 11 meseci i supruga ga cesto seta sama, hteo sam da je bar na neki nacin obezbedim (ili da joj barem malko podignem osecaj sigurnosti). Cuo sam da ih najcesce napadaju kad otkljucavaju vrata zgrade ili automobila na parkingu, pa mi je odmah na pamet pao neki zaHeban privezak za kljuc. I kupio sam joj dva komada :-).
Jedan za kljuceve od stana:
Slika
Odusevljen sam njime. Iz sve snage sam udario u metalnu banderu i nije se ni ogrebao (ima za male novce na KP sajtu).
I drugi za kljuceve od auta u stilu mog forumskog nadimka:
Slika
Ovaj sam uzeo za jos manje novce kod brace Kineza :-D. Takodje izuzetno jak.
Oba su izuzetno udobna i lepo i stabilno leze u saci i nije potrebna specijalna obuka za rukovanje.
Moja gospodja, kad je van stana, u ruci drzi kljuceve, telefon ili sinovljevu flasicu (a sva tri su uvek lako dostupna) - cime god da lupi napadaca u vitalne tacke, nece mu biti dobro :D .
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
ludibes
Pridružio se: Čet Nov 21, 2013 10:05 pm
Kontakt:

Postod ludibes » Uto Avg 05, 2014 11:51 am

svaka cast tvojoj gospodji ako je u stanju da se odbrani. plasim se da za upotrebu tog priveska treba dosta snage i jos vise hrabrosti..
i don't know half of you half as well as i should like, and i like less than half of you half as well as you deserve.

Korisnikov avatar
BlackPanther

Postod BlackPanther » Uto Avg 05, 2014 12:10 pm

Nikad ne podcenjuj majku koja brani dete ;-). Ako treba, koristice zube i nokte :mrgreen:
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
ludibes
Pridružio se: Čet Nov 21, 2013 10:05 pm
Kontakt:

Postod ludibes » Uto Avg 05, 2014 12:12 pm

to stoji :chores-chopwood:

ali kao sto si i sam rekao, pre ce se majka odreci vrednosti nego dovesti sebe i dete u opasnost
i don't know half of you half as well as i should like, and i like less than half of you half as well as you deserve.

Korisnikov avatar
BlackPanther

Postod BlackPanther » Uto Avg 05, 2014 12:21 pm

Cuj, je*es materijalne vrednosti (pare, telefone i ostale). Bolje da se odrekne nego da dovede sebe i dete u jos veci rizik. Rekao sam i njoj, ne daj Boze da joj ovo ikad zatreba. Ali ne skodi da visi na kljucevima. Ako nista drugo, mozda ce potencijalni napadac da odustane ako vidi sta drzi u rukama - jer on ne zna da li ona ima hrabrosti da ga upotrebi ;-).
Kao sto sam svojevremeno obucavao sestre da se brane - osnova obuke je bila "udari ga u nos ili sutni u jaja ili cevanicu ili ga ujedi, cisto da te pusti, a onda bezi koliko te noge nose u sto vecu guzvu medju ljude i trazi pomoc". Jedna moja bivsa se tako spasila od napadaca. Prisao joj s ledja, uhvatio oko vrata i krenuo da vuce unazad u mrak. Toliko ga je ujela za podlakticu da ju je vilica bolela naredna tri dana.
Dakle, ne prizivamo zlo i nikom da se ne desi, ali nije lose biti spreman, makar psihicki ;-)

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Uto Avg 05, 2014 2:25 pm

Koncept odbrane je OK, doduse onaj ko se brani pre svega mora biti odlucan u tome da se suprotstavi napadacu a potom i da ima barem osnovna znanja i sposobnosti za blisku borbu. Ipak, ovakvi "punch tools" gadgeti imaju par manjkavosti. Sa prakticnog stanovista, slab udarac ostaje relativno slab cak i kada se sila usmeri na dosta manju povrsinu/tacku narocito kada onaj ko zadaje udarac nema izgradjenu motoriku da kombinuje snagu, brzinu i preciznost. Takav udaraac moze da postigne suprotni efekat tj. da razjari naapadaca umesto da ga odvrati. Druga manjkavost je formalno-pravna, Ovakav predmet se bez dvoumljenja svrtstava u kategoriju zabranjenog hladnog oruzja tj. boksera jer ocigledno nema nikakvu drugu nameru osim za udaranje. Za onoga ko upotrebi ovakav predmet i zbog toga eventualno dodje do sudjenja to je veliki problem. Znam da zvuci suludo (i jeste) ali koriscenje i nosenje dzepnog noza je bolje resenje sa stanoviista zakonitosti. Jer, za noz prakticno nema ograicenja, za pistolj je moguce dobiti dozvolu ali suzavac sprej i bokser su zakonom zabranjeni i za njih se ne moze dobiti odobrenje za noseenje i posedovanje. A uzdati se u zdrav razum sudije i porote je slaba vajda... Ako vec treba da nosi nesto sto ce pojacati ucina udarca onda joj napravi "mastovit" otvarac za flase od alumijuma ili mesinga. Uvek moze da se vadi kao joj sluzi samo da otvori pivo pred zadrugom :character-blues:

Korisnikov avatar
BlackPanther

Postod BlackPanther » Uto Avg 05, 2014 2:30 pm

Hobo napisao: Ako vec treba da nosi nesto sto ce pojacati ucina udarca onda joj napravi "mastovit" otvarac za flase od alumijuma ili mesinga. Uvek moze da se vadi kao joj sluzi samo da otvori pivo pred zadrugom :character-blues:

Hobo, kao i uvek, svaka ti je na mestu ;-). Sve se slazem. A vec odavno spremam izlivanje jednog takvog "otvaraca za flase" od aluminijuma a u stilu yawara/kobutan "stapica" ;-).

A iz smesnog ugla gledano, bas bih voleo da vidim tog frajera koji ce javno podici tuzbu o tome kako ga je pretukla zena :-D

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Uto Avg 05, 2014 2:47 pm

BlackPanther napisao:...vec odavno spremam izlivanje jednog takvog "otvaraca za flase" od aluminijuma a u stilu yawara/kobutan "stapica"

Meni se cini da je mozda bolji nacin isecanje oblika iz plloce debljine 6-8 mm. Postoji masa zanimljivih oblika na net-u (zenska silueta, pas, riba...)
BlackPanther napisao:...A iz smesnog ugla gledano, bas bih voleo da vidim tog frajera koji ce javno podici tuzbu o tome kako ga je pretukla zena :-D

Iznenadio bi se :D Skoro 15% prijava za kucno nasilje su muzevi koje su zene istukle

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Postod Gurman » Uto Avg 05, 2014 2:48 pm

Niko ne uzima pravdu u svoje ruke bez cekica :character-blues:
Let There Be Rock!

Povratak na “Ostala oprema”