Keychains & Gadgets

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
Misha77
Pridružio se: Uto Jun 19, 2012 3:29 pm

Re: Keychains & Gadgets

Postod Misha77 » Uto Jun 11, 2013 11:21 pm

Miroslav je upravu... ja imam Cammenga americku vojnu busolu sa tim tricijumom i u uputstvu i na njihovom sajtu pise da je rok trajanja oko 12 godina valjda.

Mada mislim da ovo sto Mile ima na Glowfob nije tricijum nego samo fosforescentna masa ulivena u akrilnu plasitku. Odnosno mesavina toga.

Ako je tricijum onda on svetli non-stop bez ikakvog dodatnog izlaganja svetlosti i tako 10 godina dok ne prestane.

Kako sam ja ukapirao ove priveske (koji su ruku na srce previse cool) oni mora da se izloze svetlosti da bi svetleli.
Mišljenje je kao zadnjica... To svi imaju... ;)

Korisnikov avatar
MWDP
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 1:42 pm
Kontakt:

Postod MWDP » Sre Jun 12, 2013 12:00 am

Na uputstvu (zamislite, postoji uputstvo) kaže da je u ovome mešavina tricijuma (to je izotop ugljenika ako se sećam dobro) i neke druge smole. Potrebno je izložiti ovo svetlosti da se napuni i onda drži punjenje nekoliko sati. Privesak jeste kul, ali po meni preskup za to što jeste. Doduše veoma je korisna stvar ako ispustiš ključeve u mraku...
www.edcnozevi.com

https://www.facebook.com/EDCNozevi

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Sre Jun 12, 2013 12:13 am

Tricijum jeste izotop vodonika. Ima jedan proton i dva neutrna i veoma je nestabilan pa se raspada u alfa raspadu na deuterijum i proton i elektron. Ako u supstanci ima tricijuma onda nije potrebno punjnje na svetlosti zasto sto upravo taj slabi nuklearni raspad obezbedjuje energiju na luminescenciju (kroz komplikovan proces eksitacije neko organoluminescentne materije najcesce). Ona varijanta koja se puni na svetlosti radi na drugacijem principu hemoluminescencije gde UV zracenje iz svetla (lepo se puni i na UV lampi) izazove rekombinovanje nekog organoluminescentnog jedinjena i prebaci ga na visi nivi energije ili ga razlozi. Onda se taj molekul vraca u prvobitno energetsko stanje ili dolazi do hemijske reakcije uz oslobadjanje fotona (svetlosti).
To bi vam bilo to ukratko :)
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
MWDP
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 1:42 pm
Kontakt:

Postod MWDP » Sre Jun 12, 2013 12:22 am

Idi bre Tozo... Ja sam završio društvene nauke, nemoj sad da me vređaš tim tu izrazima :D
www.edcnozevi.com

https://www.facebook.com/EDCNozevi

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Sre Jun 12, 2013 12:26 am

Nema veze, svaki dan nesto novo ... :D
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Sre Jun 12, 2013 6:12 pm

A mi i dalje ne znamo da li je MWDP radioaktivan ili ne.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
rinos
Pridružio se: Sub Jan 15, 2011 1:42 pm

Postod rinos » Uto Mar 18, 2014 5:31 pm

Slika

prije mjesec-dva sam našao ovaj(Bear Grylls)alatić (na cesti-dok sam nalivao gorivo u auto :D )

Slika

objesio ga o torbu i zaboravio

Slika

do danas :D

u torbi ima više opcija za odviti par vijaka ali sam htio isprobati i ovo "čudo",i radi sasvim OK za brzo odvijanje gdje treba manje snage,čim treba malo više, odvijači se pomiću i postaje nesigurno,kao privjesak na ključevima ga ne bih preporučio,vijci previše strše i nebi bili ugodni u džepu.
Parce mihi, Domine, quia Dalmata sum

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Sre Mar 19, 2014 9:59 am

Simpaticna stvarcica. Ne svidja mis e sto strce ovako, ali opet moze da posluzi, pa makar mi stajalo na stolu u kancelariji :-D.
Medjutim, gledajuci slike, mnogo sam se vise zainteresovao za ranac :-D. Mozda zato sto sam sinoc bio u protectoru da "parim oci" :-D

Sto se tice ovog "nasao sam na cesti", prvo sam na ovo pomislio :-D
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
rinos
Pridružio se: Sub Jan 15, 2011 1:42 pm

Postod rinos » Sre Mar 19, 2014 10:06 am

Parce mihi, Domine, quia Dalmata sum

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Sre Mar 19, 2014 10:12 am

Zahvaljujem :-).
Lep. Ne volim ranceve koji imaju samo jedan treger, ali sam uvek voljan da probam, pa me mozda nesto natera da promenim stav :-)
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Povratak na “Ostala oprema”