Multialati

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
Macan
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 10:56 am

Re: Multialati

Postod Macan » Pon Feb 02, 2015 12:18 am

Ja isto vucaram leatherman od mislim 2001. Prvo je bio onaj stari tip Wave pa su mi ga ukrali iz juga(*%@# majku) i onda sam kupio ovaj novi a juga u staro gvozdje. :D Stvarno vredi svaku paru. Plus imam one bitove i dugacki nastavak

Korisnikov avatar
Knife
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:10 pm

Postod Knife » Sub Nov 05, 2016 10:23 pm

Da li je neko imao iskustva sa Ganzo mulitool-ovima. JA se nešto nosim mišlju nabavljati tako nešto, ili da jurim da nađem neka manja klještanca nešto kao polu špiccangle. Sve ovo ostalo mi je skupo a ne previše potrebno. Za ozbiljnu upotrebu tu je ozbiljan alat, ovo samo za priručnu kada mi alat nije pri ruci ili kada sam na bajku negde. tu mi trebaju doduše samo klještanca. ostalo imam potrebno za bajk.
:angelic-blueglow:
Fly on your way like an eagle

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Sub Nov 05, 2016 11:06 pm

Cela poenta multialata je da ima kljesta u jako malom pakovanju.
Kad nema kljesta, sve ostalo ima i svajcarac.
Ali kljesta su jako nezgodna za nosanje, osim ako vuces neku torbicu stalno sa sobom.

Korisnikov avatar
Knife

Postod Knife » Sub Nov 05, 2016 11:18 pm

Torbicu inače uvek nosim ali u nju ipak ne mogu da stanu obična klešta dodao bih neku mini varijantu skoro sam video jedna zanimljiva ali to je po ceni od otprilike pola ganzovog multialata. Samo da li je to bolja varijanta u odnosu na kvalitet i koliko je on lošiji od ostalih? Jer ako je on loša solucija onda bolje da pribavim klještanca.

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Ned Nov 06, 2016 9:31 am

Kao neko ko ima Wave, Juce, Wengertool, Swisstool, moram da priznam da sam se nakraju naucio da je sve to jako jako lose resenje, i ni jedan ne nosim. Ako idem dze na teren nosim dvoje kljesta koja sam kupio na buvljaku, stara preko 50 godina, i hiruske makaze, koje su se pokazale daleko bolje nego i izdrzljivije nego i jedne makaze na multitoolovima. Uz to nosim i malu pincetu od savijenog lima, koja je takodj bolja od svega sto sam video na multialatima.

Kljesta su relativno mala, celicna, A. Berg Eskuna, iz vremena kada su Svedjani pravili odlicne alate, i Lindstorm secice iz istog vremena. I jedne i drug zajedno su bile 1000 dinara.

Multitoolovi su marketinska prevara, mislis da imas alat, a nemas ga..

INace, nosim i noz koji je daleko bolji od onih na multitoolovima, a i sklopivu testeru, pa su te dve alatke na multitoolu definitivnio visak.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Ned Nov 06, 2016 1:49 pm

Meni je lederman vec 15-tak godina za pojasom.
I upravo zato sto je stalno tu mi je zgodan. Ne jednom je zavrsio posao kada nisam imao drugog alata.
Druga je stvar kada se pripremam da negde idem, ili sam kolima (gde je u gepeku uvek brdo alata), al ko "djak pesak" svakodnevno... meni vrsi posao.

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Ned Nov 06, 2016 4:50 pm

mbole napisao:... al ko "djak pesak" svakodnevno... meni vrsi posao.

Za djaka pešaka Leatherman Surge je uvek tu, taman da završi 99% poslova u urbanoj sredini. Kada se krene u brdo, preklopna testera, 2-3 noža, mala kljesta, secice, 20m čelične sajle 1.5mm i siva lepljiva traka i velike plastične vezice :) (Hm, kada bolje pomislim, ovo mu dođje kao edc psihopate). Kolima je već druga priča, onda stvarno može da se ponese gotovo sve :)
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Postod gray_wolf » Ned Nov 06, 2016 5:44 pm

t03a napisao:Kada se krene u brdo, preklopna testera, 2-3 noža, mala kljesta, secice, 20m čelične sajle 1.5mm i siva lepljiva traka i velike plastične vezice...(Hm, kada bolje pomislim, ovo mu dođje kao edc psihopate)

Додај томе и оне јаче велике кесе за смеће,да не крвавиш ранац и леђа ;)

Имам Летермана Бласта,у почетку сам га носио,ал не сећам се кад сам га последњи пут узео у руке. У принципу боље ишта него ништа,ал' ово је само приручни алат кад немаш баш ништа друго...

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Postod sAx » Pon Nov 07, 2016 8:21 am

Ako su klešta ono što je potrebno, može posao da završi i neka slična prepravka...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Poenta je otarasiti se nepotrebnih dodataka u korist težine i udobnosti ;)
How long will an edge last?
Depends on the user, what he is cutting, how the blade is
ground and sharpened, the hardness and the steel grade.
Pretty much in that order I think.
Phil

Korisnikov avatar
Knife

Postod Knife » Pon Nov 07, 2016 8:48 am

Šta si ovo prepravio?

Povratak na “Ostala oprema”