Multialati

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
vlada035
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 7:53 pm

Re: Multialati

Postod vlada035 » Pon Feb 17, 2014 12:42 pm

Raptor je kostao 75$ + isporuka 20$, tako da otprilike izadje na 70 evra.
Zbog glupe eBay novotarije koja se zove Global Shipping Program i zbog koje postarinu placas duplo-prvo platis prodavcu item + 15$-20$ za shipping pa onda prodavac salje nekoj mail forwarding kompaniji sa kojom eBay ima potpisan ugovor i koja ti onda naplati dodatnih 30$ dolara sa isporuku, nije dolazilo u obzir da tako obavim kupovinu.
Srecom, uz pomoc prijatelja uspesno sam nabavio Raptor.

Korisnikov avatar
Perkone
Pridružio se: Sre Jul 11, 2012 7:34 pm

Postod Perkone » Pon Jun 02, 2014 10:00 pm

Pozdrav,
u kojim radnjama/online prodaje imaju veci izbor multitool-ova? Planirao sam Letherman da pazarim (nov), nekako mi on najzvucnije ime od svih drugih, mozda gresim ali svakako planiram oko 50,60e da kupim tako da sa nekim drugim imenima bi me odvelo u nedoumicu.
Znam za Volgu sajt, ali me nervira sto nemaju cene, pa tako lako uzaludno mogu da razgledam da mislim da ce biti u cenovnom rangu za koji sam spreman da izdvojim pa kada ih pozovem ispasce duplo verovatno za neke modele. Stvarno ne shvatam nekada radnje/ljude kada nesto prodaju a ne objave cenu, samo zato sto ovog nema puno u Srbiji sam spreman da kontaktiram i raspitam se oko cene u suprotnom bi ih ignorisao.
-------
edit:
Letimicno prelecem preko teme i vidim da necu bas imati neki izbor LM a da je za tu cenu. U sustini trazim nesto da ima zanimljivih stvarcica, kada sam na biciklu da se nadje sve sto je potrebno, kada odem u prirodu da se nadje za prirodu,... Kontam da me razumete :). Mozda da mi uporedite na Volgi ovaj najetiniji je ovolko a najskuplji ovolko pa da znam sta da trazim i ocekujem od multitool-a.

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Pon Jun 02, 2014 10:46 pm

http://www.bladehq.com/cat--Leatherman- ... r_page=100
Salju i u Srbiju a za cenu u evrima (trenutno) pomnozi sa 0,85
Inace, Leatherman jeste najzvucnije ime ali to ne mora uvekda znaci i da je najbolje. Uporediv kvalitet je i kod SOG i Gerber alatki dok je Victorinox bolji ali i znatno tezi.

Korisnikov avatar
zex66
Pridružio se: Sub Nov 19, 2011 8:28 am

Postod zex66 » Uto Jun 03, 2014 4:53 pm

Za cenu u evrima pomnozi ipak sa 0,74 ili sa 85 za cenu u dinarima.
Ploviti se mora

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Uto Jun 03, 2014 6:09 pm

Перконе, хајде да ти мало отежам живот.
Мултитул за бицикл не покрива скоро ништа од потреба у шуми, а мултитул за шуму покрива једва неку сервисну радњу на бициклу.
Заједнички су им нож и кљешта, на неким моделима. У мом немалом бициклистичком стажу нож ми није требао (осим у терапеутске сврхе), а кад су ми требала кљешта, онда она мултитул гованца не би помогла.
Ако ти треба само да га имаш и да лечиш нпаћену душу, купуј Ледермана или Викторинокса!
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
Perkone

Postod Perkone » Uto Jun 03, 2014 6:50 pm

Hobo napisao:http://www.bladehq.com/cat--Leatherman--1126?qty_per_page=100
Salju i u Srbiju a za cenu u evrima (trenutno) pomnozi sa 0,85
Inace, Leatherman jeste najzvucnije ime ali to ne mora uvekda znaci i da je najbolje. Uporediv kvalitet je i kod SOG i Gerber alatki dok je Victorinox bolji ali i znatno tezi.

Kolko su jos usputni troskovi? Carina, postarina,... Hvala na linku, tu bi mogao da vidim od prilike sta imaju i za kolko para pa da kontaktiram sa Volgom. Inace jel sajt vazi za povoljnije sto se tice asortimana sto prodaju? Posto imam u buducnosti jos nekih planova sto bi kupio pa da se informisem gde je najpovoljnije za kvalitetnije kamp stvari, opremu itd.

@ veselibajker
Zasto napacenu dusu? Hoces da kazes ako imas ovako nesto da su to bacene pare tj. da su ljudi napaceni? Ja nikome ovde ne zameram sto ima gomilu svega i svacega u kolekciji ako voli nesto i ako cemo to nazvati bacene pare, ko ih ima i kako je dosao do njih apsolutno me ne zanima. Kada se nesto voli ima svoje razloge i u to ne ulazim. A ja jednostavno hocu sebi da kupim jednog Letherman tj. multi tool hocu a s obzirom da vazi za vrhunski kvalitet i veoma je popularan odlucio sam se za njega. A sada razloge gde bi ga koristio skroz je nepotrebno vise sam onako usputno nabrajao neke od svojih usputnih aktivnosti ali nisam ocekivao neko dosledno da mi odgovara i nabraja za cega i gde bi mi trebao jer ako se neko necim bavi sigurno vec uveliko ima osnovno sto mu treba. Skroz nepotrebna konverzacija.

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Uto Jun 03, 2014 7:55 pm

Ipak je opcija 2. Svi mi kupujemo nešto da bismo ga posedovali, ne s jasnim ciljem niti s potrebom za tim.
Haj'mo reći, meraka radi.
Kako drugačije objasniti da neko ima 105 noževa ili 123 multitool-a ili 104 para ženskih cipela. :D
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Uto Jun 03, 2014 8:26 pm

zex66 napisao:Za cenu u evrima pomnozi ipak sa 0,74 ili sa 85 za cenu u dinarima.

Tacno, moja brzopletost :oops:
Perkone napisao:...da vidim od prilike sta imaju i za kolko para pa da kontaktiram sa Volgom. Inace jel sajt vazi za povoljnije sto se tice asortimana sto prodaju? Posto imam u buducnosti jos nekih planova sto bi kupio pa da se informisem gde je najpovoljnije za kvalitetnije kamp stvari, opremu itd...

www.bladehq,com vazi za prilicno povoljan izbor kod nabavke seciva. A mozes pronaci jos stosta iz kategorije koja te zanima. Postarina ce te kostati 30-40 dolara tako da izracunaj kakva nabavka ti se isplati.

Korisnikov avatar
Perkone

Postod Perkone » Uto Jun 03, 2014 10:30 pm

Hvala.

jugins

Postod jugins » Uto Jun 03, 2014 10:47 pm

Na Leatherman-u i drugim alatima nemas usko specijalizovan alat za rastavljanje i sastavljanje lanca. Taj alat sam do sad najvise koristio za radove na biciklu u sumi (jedno 3 puta) ostale jednom ili nijednom. Za voznju biciklom ti treba multi tool specijalizovan za bicikl.
http://www.sks-germany.com/?l=en&a=prod ... X%20TRAVEL

Povratak na “Ostala oprema”