Zebra Billy Can 12cm

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
SashaM
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 3:31 pm

Zebra Billy Can 12cm

Postod SashaM » Pon Mar 11, 2013 7:44 pm

Nova igračka koja će zaokružiti moj sistem za kuvanje. :banana-wrench:
Verovatno su mnogi čuli za ovu posudu (naročito ljubitelji Ray Mears-a) koja se radi u nekoliko veličina -10, 12, 14 i 16cm.
Izrađena je od izuzetno kvalitetnog inoxa - deluje neuništivo. Zapremina posude koju sam ja uzeo je nekih 1,5l što znači da je idealna za kuvanje supica i klope za dve osobe ili solo avanture.
Posuda koja služi kao tanjir može da se koristi i za pripremanje hrane na pari, što je simpatična opcija.
U poslednje vreme su počeli da stavljaju dve plastične kopče koje prilikom podizanja ručke fiksiraju poklopac za posudu. Ovo je zanimljivo rešenje ako se posuda koristi na nekom rešou gde je moguće regulisati plamen. Ako se posuda koristi na kamp vatri kopče se lako mogu skinuti da se ne bi istopile.
U posudu lagano staju kartuša i gorionik kao i nekoliko kesica supe, nudle, kafa...
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Korisnikov avatar
MWDP
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 1:42 pm
Kontakt:

Re: Zebra Billy Can 12cm

Postod MWDP » Pon Mar 11, 2013 7:59 pm

Težina u gramima? Izgleda lepo za kraći boravak u prirodi
www.edcnozevi.com

https://www.facebook.com/EDCNozevi

Korisnikov avatar
SashaM

Postod SashaM » Pon Mar 11, 2013 8:07 pm

Težina okruglo 550gr.

vukovsin
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 5:39 pm

Postod vukovsin » Pon Mar 11, 2013 9:16 pm

Да те дуго служи и да пуно лепих ствари спремиш у њему и у здрављу поједеш!
Упути нас,где си купио,и окачи линк ако имаш....

Korisnikov avatar
SashaM

Postod SashaM » Pon Mar 11, 2013 9:26 pm

Napravićemo valjda nešto da zajedno ručamo u šumi - neki prilog za tvoj pasulj.
Kupljeno je u UK preko amazona (mislim da je prodavac je bio sajt ''Hands on bushcraft''), a drugar mi je doneo tako da me poštarina izašla jedno 'ladno pivo :obscene-drinkingcheers:

Korisnikov avatar
Gorštak
Pridružio se: Pet Sep 12, 2014 11:03 pm
Kontakt:

Postod Gorštak » Pet Sep 26, 2014 1:58 am

Zebra Billy Can je meni postao glavni lonac kući :mrgreen: :mrgreen: ponekad znam iz gušta štogod i skuhat doma u njoj ... jer mi se ne jede zdrava hrana koju cura kuha :sad-roulette:

Prvo testiranje Zebre, pošto je kišilo i priroda jednostavno nije bila izvediva ... prisiljen sam bio kuhat doma

Naravno GRAH naš svagdašnji, neki kažu dobra truba daleko se čuje, ja bi reko još bolji grah da se dobro "čuje" :mrgreen: ... to je jednostavno jedno od glavnijih jela svih nas zaljubljenika boravka u prirodi stoga je odluka pada da Zebra Billy bude krštena :sator:

Pod pauzom za ručak sam skuhal grah :mrgreen: klasika prepržil luk, bacio gore malo kožica špeka i kobase za aromu, narezal mrkve malo i češnjaka ... na to bacil konzervu smeđeg graha 400 grama konzerva, biber, sol, vegeta,crvene paprike malo, paradjaza i čist dobro je ispao ... da mi se poslje više nije dalo radit ništa kak sam se najeo ...

Slika

Slika

Moram priznat da je baš gušt kuhati u njoj, to trebate probat .. ako niste od kuhinje uz Zebru Billy će te zavolit kuhanje, kao ja :mrgreen: a u domeni posla trenutno mi je da radim mehaniku, nikakva poveznica :obscene-drinkingcheers:

vukovsin
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 5:39 pm

Postod vukovsin » Pet Sep 26, 2014 6:21 am

Обзиром на дебљину зидова посуде,како се понаша код кувања,има ли могућности да храна загори,видим да је кувано на плинском пламенику?

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Postod sAx » Pet Sep 26, 2014 7:29 am

:text-bravo:
Baš si se lepo samopočastio.
Pravi merakkraft! :merakcraft:

Korisnikov avatar
Gorštak
Pridružio se: Pet Sep 12, 2014 11:03 pm
Kontakt:

Postod Gorštak » Pon Okt 06, 2014 2:54 pm

Veći gušt bi bio da je na vatri, na nekom bedu, u šumarku na logorskoj vatri ... ali biće polako :) sve foto-video dokumentiram ...

Ali uglavnom Zebra Billy je zakon :banana-wrench:

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Postod Nietzsche » Uto Sep 19, 2017 7:51 pm

Odlicna je Zebra. Takodje koristim Billy Can 14 par godina unazad i stvarno nemam zamjerki. Jedina stvar koju sam pokusao da nabavim i zamijenim jesu metalne kopce za rucku umjesto plasticnih, ali nigdje ne mogu da nadjem da se posebno prodaju. Bilo bi zgodno imati ih jer se nikada ne skidaju i nemoguce je izgubiti ih.

Slika

Elem, danas su mi stigla i dva njihova tanjira, kao i dvije solje.

Za razliku od Tatonka tanjira koji sam do sad koristio, Zebra zaista djeluje mnogo kvalitetnije. Materijal je dosta deblji (nisu stedili Tajlandjani) i nema sanse da se tanjir savije i iskrivi. Tatonka je bila poput obicnog komada lima, dok mi ovi djeluju dosta stabilnije. Manji ima precnik 20, veci 24cm.

Solje takodje odaju vrlo kvalitetan utisak... jedino mi malo smeta sto rucke/usi ne mogu da se sklope ili nekako skinu... to bi umnogome olaksalo transport, ali - prezivjece se i s tim. Zapremina su 400, odnosno 500ml.

Slika

Slika

Slika

Povratak na “Ostala oprema”