Dvogled

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Re: Dvogled

Postod StepenWolf » Sre Feb 27, 2013 1:39 am

Vidi momče, forum nije škola za neupućene, pre će biti da je debata za (polu)poznavaoce.
Dakle, pročitaj neku knjižicu o optikama, stekni neko predznanje o njihovim karakteristikama a ako nakon toga oko bilo čega bude neke dileme, izvoli pitaj.
Ne očekuj da si prvi koji uči o dvogledu a takođe ni da neko ko ti odgovori na pitanje to radi prvi put. A niko ne želi zasićenje, zar ne?
:angelic-blueglow:

dzonibuzuki
Pridružio se: Pet Okt 12, 2012 8:23 pm

Postod dzonibuzuki » Sre Feb 27, 2013 1:47 am

Dobro StepenWolf. Dali imas neku knjigu da mi preporucis, u kojoj bi mogo da nadjem odgovore? Da i ja budem makar polu upucen. Onda da pricamo. Mada moje misljenje jeste takvo da knjige naspram iskustva ljudi gube trku. A forum bi mogao da bude pun ljudi sa iskustvom, koji bi mozda makar deo njega hteli da podele sa nama neiskusnima! :obscene-drinkingcheers:

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator

Postod StepenWolf » Sre Feb 27, 2013 2:24 am

Dzoni, najmanje bih želeo da gornji post bude protumačen kao neprijatan i sa neprijateljskim tonom. Naprotiv.
Daj mi vremena do sutra i objaviću ovde kopiju neke valjanu literature o optikama (potrudiću se da je na domaćem jeziku a toga ima), koja daje neka osnovna predznanja o onome o čemu se raspravlja u temi.
Kada znamo kako funkconiše automobil, lako možemo raspravljati o njegovim karakteristikama. Lako je u toj meri koliko je teško pričati o karakteristikama automobila bez saznanja na kom principu on funkcioniše. To onda jako dugo traje i može da se otegne u vrzino kolo.
Koji broj ženskog prslučeta je za tebe zadovoljavajući, koji je odličan a koji može da prođe? :mrgreen:

Korisnikov avatar
gamal
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 4:46 pm

Postod gamal » Sre Feb 27, 2013 11:15 am

Svojedobno je u "Kalibru" izlazila serija članaka koja je promovisala optiku "Svarovsky". Ako znaš nekoga ko sakuplja taj časopis to može da ti bude izuzetno kvalitetan izbor opštih informacija o optici za oružje i osmatranje.

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator

Postod StepenWolf » Sre Feb 27, 2013 1:07 pm

@dzonibuzuki (i ostali kojima treba):
Evo malo pitke literature koja daje solidnu osnovu za dalju potragu i diskusiju u vezi dvogleda:
http://www.scribd.com/doc/41746375/OSNOVE-DELEKOZORA

Korisnikov avatar
SashaM
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 3:31 pm

Postod SashaM » Čet Feb 28, 2013 11:32 am

gamal napisao:Svojedobno je u "Kalibru" izlazila serija članaka koja je promovisala optiku "Svarovsky". Ako znaš nekoga ko sakuplja taj časopis to može da ti bude izuzetno kvalitetan izbor opštih informacija o optici za oružje i osmatranje.

Hm, swarovski...prodaš bubreg i kupiš dvogled. Napucali su cene samo tako. Optika je dobra ali košta brate mili kao da stavljaju dijamantsku prizmu a ne staklenu...

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Čet Feb 28, 2013 1:04 pm

dzonibuzuki
Budući da imam mLogo brojeva kalibra (n-5), mogu da dodam još informacija.
Kalibar pored komercijalne delatnosti koja obuhvata reklamu Svarovskog, daje i korisne informacije opšteg tipa. U nekoliko brojeva su detaljno opisani konstrukcija, rad, prednosti, mane, zahtevi, podešavanja, premazi... na optičkim sredstvima. U tim brojevima možeš dobiti mnoge odgovore na svoja pitanja. Takve tekstove često pišu uskospecijalizovani ljudi koji znaju šta pišu. Ako te interesuje, mogu da proverim koji brojevi su kod mene, skeniram bitne strane i pošaljem na e-mail.
Swarovski ima svoju cenu koju obuhvata ime, kvalitet, napredne tehnologije, maržu i cenu proizvodnje pojedinačnog komada.
Čuvaj bubreg, kupi nešto jeftinije za gledanje komšinice u zgradi preko puta! :D
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
MWDP
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 1:42 pm
Kontakt:

Postod MWDP » Čet Feb 28, 2013 2:16 pm

SashaM napisao:Hm, swarovski...prodaš bubreg i kupiš dvogled. Napucali su cene samo tako. Optika je dobra ali košta brate mili kao da stavljaju dijamantsku prizmu a ne staklenu...

Podseća me to na jednu kompaniju koja pravi noževe...
www.edcnozevi.com

https://www.facebook.com/EDCNozevi

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Čet Feb 28, 2013 3:39 pm

Ta kompanija kad stavi cenu oči tako ispadnu da dvogled nije potreban.
Ali, neka njih živih i zdravih!
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
gamal
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 4:46 pm

Postod gamal » Čet Feb 28, 2013 9:40 pm

Svaka roba ima svog kupca. Svi znamo da su najbolji automobili Rolls Royce, Lamborgini, Ferari ili Bugati, a vozimo (čast izuzecima) Fijate, Lade, Zastave ili Wolkswagen.

Po meni je neka zlatna sredina Bushnell. Solidan kvalitet, proverena roba, velik izbor i za svakoga po nešto. To ne znači za džabaka več pristojan proizvod za razumne pare.

Svojedobno su imali pristojno poglavlje o optici na sajtu, ali sam se razočarao kada ga nisam našao kada sam hteo da postavim link.

Povratak na “Ostala oprema”