Futrola za telefon ??

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Re: Futrola za telefon ??

Postod Nietzsche » Pet Dec 22, 2017 9:44 am

Postiji mali milion ovih futrola i oklopa. Ja sam promijenio sigurno 4-5 dok nisam naletio na odgovarajucu, a to je UAG u mom slucaju.
E sad, nisu ni oni savrseni jer za ovaj S8 ne mogu da nadjem screen shield koji pase. :D Narucio sam neka dva, medjutim nijedan ne ide sa ovom futrolom... samo skripi i spada. Glupi S8 ima zakrivljen ekran i na lijevoj i desnoj strani je bas slabo zasticen, cak i sa ovom futrolom. Ako mi ispadne na stranu, a hoce, mislim da mu je tu kraj. Obicna folija bi se uklopila bez problema, ali "tempered glass screen shield" nema nikakve sanse. Futrola je na coskovima izdignuta za par milimetara i to je ok, ali strane su bas slabo (citaj nikako) zasticene. Pisao sam mejl ovima iz UAG i lik 'ladno ne smije/nece da preporuci niti jedan drugi proizvod osim svog, a zna sta bi moglo da odgovara. Najbolje da narucim jos 5 razlicitih i isprobavam koji ce se uklopiti. :mrgreen: Tim odgovorom su me malo razocarali:

"Regretfully, we cannot provide this information. As mentioned before, our cases are not specifically designed to be compatible with screen shields on the market, unless they are our own brand. To your question, are there screen shields on the market that are compatible with our Galaxy S8 cases? Yes, but for liability purposes, we cannot recommend a brand."

Sto se tice Otterboxa, znam za njih, ali je meni to zaista preveliko. Na poslu jedva da imam mjesta u dzepovima za telefon bez oklopa... jos kada bih stavio taj... tesko. Uopste ne sumnjam da pruza najbolju zastitu od prethodno pomenutih proizvodjaca. BR_-ov Magpul cu sigurno naruciti da vidim kakav je, stvarno nisu skupi. Otterbox bi bio odlican za bajs, u to sam siguran... mozda i to narucim kad pocne sezona bajsa.

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Pet Dec 22, 2017 10:17 am

Jedino sto ja i dalje ne kapiram je sto telefon svi nose u dzepu a ne u pojasnoj horizontalnoj futroli?

OK, nije bas za prikradanje puzanjem, ali za svakodnevnu upotrebu...

Korisnikov avatar
Pan
Pridružio se: Uto Mar 01, 2011 12:29 am

Postod Pan » Pet Dec 22, 2017 10:21 am

Verovatno zato sto bi izgledao ko registrovan.

Korisnikov avatar
mbole

Postod mbole » Pet Dec 22, 2017 1:09 pm

???
Izgled je postala najbitnija stavka. Upotrebljivost... sta ce nam to.

Ah da.. .nemas razlog da onako opusteno bacis na astal svoj najnoviji turbo ultra slim ... telefon da ga svi vide :)

DakiNS
Pridružio se: Čet Mar 05, 2015 10:18 am

Postod DakiNS » Pet Dec 22, 2017 1:53 pm

Nacionalni park Srbija
Slika

Korisnikov avatar
Pan
Pridružio se: Uto Mar 01, 2011 12:29 am

Postod Pan » Pet Dec 22, 2017 3:46 pm

^^
Zavisi o kojem drustvenom sloju govorimo. Onaj ko koristi 10+ sati aktivno telefon na poslu, nije mu bas neka fora da parkira telefon na sto da ga svi vide. Ne razmilja o njemu. To je ALAT!
Meni ga je preko glave i jedva cekam da utihne i da ga munem u unutrasnji dzep, ranac, fioku...

I izgled je vazan, naravno, ali iz sopstvene vizure. Ja ne volim da nosim telefon o pojasu kao Dok Holidej, ali ko voli nek nosi - ne smeta mi.
A to koji je model telefona - ja mislim da se retko ko koncentrise na taj podatak, tim pre sto svaki ima neku futrolu, pa ga je tesko prepoznati. A i sto bi se trudio.

Nadam se da ne polemisemo o tinejdzerima, kod kojih pogotovu zenski deo populacije nosi telefon ko tacnu ispred nosa, a zice im vire iz majice kao bombasu samoubici.

Drugo, neprofesionalno je i ne bas kulturno stalno gledati u telefon ako ste na sastanku, skupu, proslavi i sa nekim aktivno ucestvujete u razgovoru. Nije preporucljivo ni drzati ispred sebe na stolu. To je recimo preporuka na sastancima sa klijentima, kako god se klijent ponasao u vezi sa time.

Ali svako ima svoja kriteriume i prioritete. Ljudi su citav zivot deca, samo im igracke postanu skuplje.

Nego, udaljismo se od teme. evo jos jedan link za fine futrole za mobilne.

https://dbrand.com

Nisu "takticki" ali nam ni situacije u kojima smo pretezno nisu takticke.

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Pet Dec 22, 2017 4:48 pm

mbole napisao:Jedino sto ja i dalje ne kapiram je sto telefon svi nose u dzepu a ne u pojasnoj horizontalnoj futroli?

OK, nije bas za prikradanje puzanjem, ali za svakodnevnu upotrebu...

Pa valjda zato sto ti treba dva pojasa.;) Na pojas ide iono sto treba da bude na njemu, a telefon to nije.

Nikada nisam nosio telefon zbog izgleda, meni je to radno sredstvo. Isto kao i satelitski telefon, radio stanica u nekoliko primeraka, tablet, i jos sto i jedna sitnica. Kada se na svaku doda glomazna zastita, onda to postane posten problem.

Pri tome, UASG, MAgopul obezbedjuju vise nego dovoljan niovo zastite u preko 90% slucajeva. Dodatna zatita koju obezbedjuje Otter je toliko retko potrebna da ne opravdava povecanje zapremine.

a sto se dzepova tioce, retklo sta ima vece i upotrebljivije dzepove od 5.11 i rail ridera. Otter ne staje ni u jedan, a da bude iole udoban.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
mbole

Postod mbole » Pet Dec 22, 2017 5:31 pm

Ti bar mozes puno toga da stavvis na toliko dugacak pojas :)

Nego... sta to sve ide na pojas u svakodnevnim situacijama?
Jedno vreme sam tu nosio na 9 lampu, na 3 lederman, a na 11 i 1 dva mobilna (privatni i sluzbeni).
Posle se lampa preselila u ranac, posto sam skontao da mi bas i ne treba "brzopotezno".
Onda je jedna futrola ciknula (izdrzala lepih 7-8 godina), pa je trenutno tel u dzepu od kosulje dok ne nadjem novu.

U dzep pantalona jos idu svajcarac, kljucevi i lova. U mali dzepic je jedno vreme isao linder (navika od ranije, sada sam i njega prestao da nosam).
Sve ostalo mi ne treba toliko cesto ni brzo da bi moralo da bude bas pri ruci, pa stoji lepo u malom HP rancu, koji vukljam svuda sa sobom.

OK, tvoj teren sigurno zahteva punho toga, al on bas nije svakodnevna situacija. Pricam o redovnom odlasku na (uobicajen) posao, setnju gradom, odlazak do prijatelja...
Sumetanje je vec naravno sasvim druga prica, ali tada je i odeca sasvim drugacija.

Korisnikov avatar
elektrolog
Pridružio se: Uto Okt 14, 2014 12:36 pm

Postod elektrolog » Pet Jan 12, 2018 3:59 pm

Možda je bolje kupiti jači telefon nego jaču futrolu za slabiji telefon. Ja sam pre 2 meseca kupio ovaj:

https://www.vivax.com/hr/vivax-pro-1.aspx

i za sad sam zadovoljan. Svaki dan u masti, vodi i prašini, ne štedim ga uopšte. Nije fensi kao klasični smart tel. ali meni takvi i ne trebaju! Uzeo sam ga samo zbog vajbera(slika), mejlova i sl. to mi najviše znači zbog posla... Inače sam nosio 4 godine Caterpillar B25, PREzadovoljan...

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Postod Nietzsche » Pet Jan 12, 2018 10:49 pm

Taj "jaci" telefon je nista drugo nego "slabiji Kinez" fabricki upakovan u futrolu o kojoj se ovdje raspravljalo. Izbor i nije neki da bi privukli moju, a vjerujem i paznju velike vecine korisnika.
Kupis telefon koji ti odgovara i izaberes jednu od hiljadu dostupnih futrola... mnogo jednostavnija opcija.

Povratak na “Ostala oprema”