Magellan GPS300 - rucna navigacija, sporoooo

Moderator: Hobo

arvin
Pridružio se: Uto Feb 14, 2012 10:48 pm

Magellan GPS300 - rucna navigacija, sporoooo

Postod arvin » Pet Feb 17, 2012 2:48 pm

Stigao mi danas, sa oglasa, Magellan GPS300. Lepo izgleda. Ali ima jedan problem..mnogo dugo hvata signal..tj za 15 minuta, samo 1 satelit nasao, od tri. I ugasio se zbog baterija. Sad sam kupio nove baterije ali nisam stigao da ga proverim da li ce naci i za koliko. Citao sam po forumima i tamo kazu da stari modeli, dual chanel (a sada su novi 12chanel) GPS receiveri, u koje spada i ovaj moj, naveden je, imaju bas tu boljku da cesto sporo nalaze satelite jer treba im 4x da valjda skupe nke informacije da bi se izbegli potencijalni "lazni signali" u tom smislu nesto...Pa i do 20 minuta se ceka na taj hladni start..

da li ima neko iskustva sa ovim ili slicnim uredjajem, da li moze to da se servisira ili nema nista od toga, takav je kakav je

Hvala

PS> pre toga, nije paljen jedno godinu dana

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Re: Magellan GPS300 - rucna navigacija, sporoooo

Postod BR_ » Pet Feb 17, 2012 4:50 pm

Tvoj je verovatno dugo stajao neukljucen, i ko zna od kada su almanasi koje ima u sebi. Ti almanasi sluze da GPS predvidi gde se nalazi koji satelit, i na kojim kanalime treba da pocne da meri vreme. Almanasi se skidaju automatski, izmedju dva vremenska sgnala, ali je taj proces poprilicno spor. Sa obzirom da su u njemu stari, ne zna od cega da pocne da trazi poziciju.

Jedino resenje je da ga pustis da radi negde na otvorenom nekoliko sati. Kada skine nove almanahe, posle ce se brzo startovati.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

arvin

Postod arvin » Pet Feb 17, 2012 5:13 pm

a ha..e hvala druzino.

Korisnikov avatar
BR_
Kontakt:

Postod BR_ » Pet Feb 17, 2012 6:33 pm

Ovo iz iskustva, imam istog tg vec 12 godina.. I radi za sve pare.

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Postod SlobaBG » Pet Feb 17, 2012 7:59 pm

@arvin

Pogledaj u njegovom manualu, od strane 4 pa nadalje,ima detaljno objasnjeno kako se priprema za rad kad nije dugo koristen ili je npr. koristen na nekom drugom kontinentu i sl.

Ako nisi dobio manual uz njega: http://www.cncphotoalbum.com/serviceguides/gps300.pdf
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

arvin

Postod arvin » Uto Feb 21, 2012 2:59 pm

@BR..u pravu si bio..ostavio sam ga ujutru kad sam krenuo na posao oko 7 ujutru i vratio se u 15 i radi kao sat...da li ste zadovoljni sa njime..mane, vrline..primetio sam da dosta opada signal kad si u sumi i da mu treba oko 2-3 minuta da se preracuna kada mu zadam da idem od LM3 do LM1? Jel to normalno

E samo me zanima, da li moze da se povezu tacke i da te navodi da odes od LM10 ka LM9, LM8, LM7...sve do LM1, da me ne salje direktno od LM10 ka LM1, jer nekad bi se vratio bas istim tackama kojima sam dosao

Korisnikov avatar
BR_
Kontakt:

Postod BR_ » Uto Feb 21, 2012 6:09 pm

Jesam zadovoljan. Imam ga 13 godina, a radi kao sat jos uvek. Mada, zadnjih tri ide samo kao backup, imam sluzbeni Garmin 60 Csx i vaj ne koristim.

Opadanje signala u sumi, i vreme proracuna je normalno. T je uredjaj koji je konstruktivno star 20 godina, ako ne i vise, i za to vreme to je bila wow tehnika. Osetljivos6 prijemnika j bila daleko manja nego osetljivost danasnjih prijemnika. Kada ga nosis, nikada nemoj da staljas nista preko ili oko antne, i trudi se da ti antena bude sto dalje od tela tada radi bolje. Dok sam ga nosio bio je u futroli navrhu remnika za ranac, prakticno je antena bila iznad ramena, i tako je uvek najbolje radio.

Imas opciju backtrack, kada hoces da se vratis putem kojim si dosao. Za pravljenje putanja takodje imas opciju, kada uneses vise tacaka, tj waypointa, mozes da kreiras do 20 ruta, sa [po 50 tacaka.. Sasvim dovoljno za ono a i danasnje vreme.

arvin

Postod arvin » Uto Feb 21, 2012 6:26 pm

ok..mora nadsjem dakle futrolu.. a jel vredi kupovati neki noviji..mislim, u cemu im prednost...sta nmislis za koliko sam ovaj uzeo?

Korisnikov avatar
BR_
Kontakt:

Postod BR_ » Uto Feb 21, 2012 6:28 pm

Nviji ti donose brzinu, ostljivost, mape.. No sa druge strane, na terenu ti sv t ne treba, a ovaj radi i vise nego sto treba, cisto da se ne vadi kompas.

Realna cena tog Magelana je 5-10 eura.

arvin

Postod arvin » Sre Feb 22, 2012 10:49 pm

10 sam dao..ako ima neko da znas da bi prodavao, javi, imam poznanika izvidjaca koji trazi

Povratak na “Navigacija, Komunikacija, Signalizacija”