Re: Topografske karte i ostalo na tu temu

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
ultramegaxterra
Pridružio se: Ned Jul 20, 2014 9:46 am

Re: Re: Topografske karte i ostalo na tu temu

Postod ultramegaxterra » Uto Maj 17, 2016 5:55 pm

t03a napisao:e pas sad ...

vise sam mislio dal mogu ta cuda, il da se batale. pored telefona.

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Postod SlobaBG » Uto Maj 17, 2016 11:00 pm

Neprakticni su PDA uredjaji za navigaciju po terenu, pre svega zbog potrosnje struje, odn. vrlo ogranicenog trajanja baterije.
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Korisnikov avatar
ultramegaxterra

Postod ultramegaxterra » Sre Maj 18, 2016 9:23 am

SlobaBG napisao:Neprakticni su PDA uredjaji za navigaciju po terenu, pre svega zbog potrosnje struje, odn. vrlo ogranicenog trajanja baterije.

da jasno je to meni, i evo ga stoji godinama..

malo je kabast, i nekako lomnjiva je ova antena. pokusao sam juce da nadjem ozi na netu, ali nista. da li ima alternativa oziju. Mislio sam ako mogu da ga upotrebim kao gps samo topgrafske mape, za izlet ili slicno, jer ipak tel, brzo mi se crpi baterije u svakom koji sam do sada imao. Nemam ni drijvere za antenu, i za karticu, u ovom trenutku.

ako sa ovolikom velikom baterijom moze da mi radi par sati, sto da ne.

Ovu antenu, a comapctflash CF, sam kupio jer sam je koristio na laptopu za navigaciju, i tek sam sada ukapirao da moze i na PDA....Ova antena ia i kabl, da se odvoji od PDA. Tako da cu nesto da budzim.

PS, moj glavni GPS za kola je mali pionirov, ne secam se modela, ne pravi se vise, ali i dan danas ga koristim, ima isti ekran kao i ovaj PDA. Hvata signal kao lud, bolje i brze neko bilo koji sa kojim sa poredio, jedino sto je mali ekran za kola i baterija traje jedno 30 min. Da mi bolje drzi bateriju, sve bi prebaciio na njega, jer je idealna velicina za ranac.

inace antena, je Pharos 360, a i kartica je pharos i360CF, jer radio neko sa njima, dobor sam se namucio kod laptop za antenu.

Slika

Slika

Korisnikov avatar
ultramegaxterra

Postod ultramegaxterra » Čet Maj 19, 2016 12:13 pm

evo i update!

instalirao sam ozi trial wndows CE, convertovao mape u ozi, i radi. stavio TOPO mapu BGD gde sam ( samo jednu) i pokazivalo mi do dvadeset metara varijacije.

rezolucija losa, ali baterija posle 1-1,4 sati rada, na 92%.

sledoci put u priridi, nosim prave karte, nosim plastocnu foliju, a ovo kao back up, cisto sa vidim svrhu, ponecu i tel ( dacu sinu) sa punjacem na solarnu, je mora se priznati rezolucija na tel, je takva razlika je to kao dan i noc, medjutom ako mape nisu u tom domenu, onda...videcemo, jos jednom hvala

hvala svima na info i ideji.

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Re: Topografske karte i ostalo na tu temu

Postod Hobo » Sub Jul 30, 2016 6:19 pm

Povratak na “Navigacija, Komunikacija, Signalizacija”