Re: Topografske karte i ostalo na tu temu

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
Radiobunker
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 1:36 pm

Topografske karte i ostalo na tu temu

Postod Radiobunker » Sre Sep 28, 2011 9:15 pm

Procitao sam sve postove oko busola/kompasa i slazem se uglavnom sa svime sto je receno. M-53...u zezanju ja ga ne zovem cak ni busola nego instument...jer ona "radi" jako mnogo stvari za razliku od komercijalno-turistickih modela ako smem tako da ih nazovem. Ja je imam...tacnije imam jedno 7-8 komada pored M-53. Imam dve Suunto koje su jako fine, imam i Bezard koji je toliko lep da ga nosis kao nakit :-) ..... nego ja imam drugi problem...meni fale topografske karte...pa ne mogu da koristim busolu na terenu onako kako bi to hteo. U stvari topografskih karata imam ali nemam one koje meni trebaju....ali da ne razvlacim ovde...to je vec tema za drugi topik koji cu nadam se uskoro postaviti samo dok pretresem forum da vidim da neko vec nije poceo nesto na tu temu.

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Sre Sep 28, 2011 10:43 pm

Od kad se "daje" Google Earth, karte mi postaju malne nepotrebne i inferiorne u odnosu na kombinovani print terena - "terrain" i "satellite" view.
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
Radiobunker

Postod Radiobunker » Čet Sep 29, 2011 6:28 am

Jeste, imas po internetu svasta. Ali TK-25 je za mene TK-25 jer na njoj mozes sve..od toga da procenis nagib terena i to precizno pa do toga da uz pomoc kurvimetra mozes na izmeris razdaljinu...no kao i u svemu ostalom ovo je stvar je potreba, navika i afiniteta. Nisam probao nikad da stampam kartu sa Google Earth-a pa ne mogu da sudim al' mogu o ovome...cesto nesto kazem ovde sto odvuce diskusiju u off topic...pa da preduhitrim administratora :-)

Korisnikov avatar
Radiobunker

Postod Radiobunker » Čet Sep 29, 2011 6:42 am

Pod pretpostavkom da neko od nas sigurno poseduje neke vojne topografske karte Srbije koje mu mozda ne trebaju jer ne prikazuju teren koji mu treba i na kome cesto boravi, pokrecem u to ime jednu malu berzu za razmenu karata, prodaju i tome slicno. Nek' svako iznese na sunce ono sto ima, a da mu ne vrsi posao pa da se izmenjamo izmedju sebe i ujedno usrecimo na taj nacin. Ja ih imam jednu kolicinu...ne trebaju mi jer ne idem u te delove nase zemlje ali kad naletim na bilo kakvu i bilo koju TK samo uzimam..ne pitam sta je na njoj :-). Bolje da se sacuva nego da neko u perspektivi pojede burek na njoj ili da neka snajaka "presvuce" time policu u spajzu...lepo, sareno pa jos fina hartija...koja bi snasa odolela takvoj prilici za ukrasavanje svog skladisnog prostora :-)

Ja cu gledati da sto pre objavim spisak nepotrebnih karata koje imam i spisak onoga sto mi treba pa da krenemo u akciju sto se toga tice.

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Čet Sep 29, 2011 1:35 pm

Imam celu Srbiju na TK-1:25000
Sve karte su stale na 2 CD-a
Obzirom da to ne moze ici na e-mail ostaje da ti ovo urucim na prvom okupljanju :obscene-drinkingcheers:

Korisnikov avatar
Radiobunker

Postod Radiobunker » Čet Sep 29, 2011 1:42 pm

Hvala ti mnogo na ponudi :handgestures-thumbupleft: ali imam i to georeferencirano za Ozi Explorer, a imam i u drugim razmerama to isto. Mene zanima u papiru, znaci stampane. Najprimitivnija verzija sto moze biti :-) Trazio sam na primer Kopaonicko podrucje i od raje koja radi na Kopu gore ali kako koga pitam sve se zgledaju i mene gledaju sumnjivo :-) Na primer nasao sam sekciju i to svezije izdanje iz devedesetih kod momaka koji iznajmljuju kvadove...visi im na zidu...i kad sam ih upitao odkle im i ima li ih jos samo su se zgledali i zabasurili...u fazonu...ma to gadza dobio otkud znam...ne znam ja to i td....

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Čet Sep 29, 2011 1:44 pm

Ja znam jednog lika koji je prodavao komplet Srbiju (na papiru) ali je trazio citavih 100 evra za podebeli tuljac karata. Nisam ga video odavno, mozda je spustio cenu ako te zanima? Mada, meni to deluje preterano.

Korisnikov avatar
Radiobunker

Postod Radiobunker » Čet Sep 29, 2011 1:47 pm

U pravu si, jeste preterano. Meni bi trebali pojedini delovi i to u najkrupnijoj razmeri, eventualno nesto mozda od TK-50. S' toga ne vredi ga cimati po mom misljenju jer ne verujem da bi rasparivao komplet.

Korisnikov avatar
banebeograd
Pridružio se: Uto Nov 23, 2010 6:21 pm

Postod banebeograd » Čet Sep 29, 2011 8:14 pm

na buvljaku na novom bgd-u povremeno se pojave likovi koji prodaju topo karte ex yuge, naravno najvise srbije,
ja sam nakupovao ono sto mi je trebalo, cene su bile 100-150 dindzi po komadu.
mozda je najbolje da napises sta konkretno trazis pa kad se vratim u domovinu da ti potrazim, ili neko drugi ko je iz kraja da ti potrazi...
"Dođe tako vreme kad pametan zaćuti, budala progovori...." Ivo Andrić

Korisnikov avatar
Radiobunker

Postod Radiobunker » Čet Sep 29, 2011 8:52 pm

Hvala na predlogu Bane, to bi bilo fino. Ja cu povaditi sta mi treba od karata pa bez neke obaveze...ako se naleti naleti...znam da je to prvenstveno stvar trenutka i dobre srece da se nadje bas ono sto treba. Ja cu veceras ili sutra da sredim spisak ovih karata sto ja imam a ne trebaju mi pa cu da postavim u postu u rubrici NUDIM gde sam vec otvorio topik na tu temu pa mozda i ti imas nekih duplikata a ja imam nesto sto tebi treba. Nikad se ne zna...

Povratak na “Navigacija, Komunikacija, Signalizacija”