Radio oprema za rad u pokretu

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
Radiobunker
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 1:36 pm

Re: Radio oprema za rad u pokretu

Postod Radiobunker » Pon Avg 22, 2011 6:17 pm

Jest' ali 857 je vise uredjaj za montazu u kola. Imas onaj jos manji 817 QRP varijantu sa 5W izlaza ali da se ne rasplinjujemo u ovoj prici jer vecina ljudi ovde nisu radioamateri pa ne verujem da bi im bilo zanimljivo da udarimo usko na tu temu. Mozda je bolje da se jos neko javi i podeli iskustva sa uredjajima za koje ne treba licenca za rad i koje moze svako ziv da koristi. Iako imam klasu mene licno zanimaju iskustva sa tom opremom jer bi u perspektivi nabavljao nesto tako. Ne mogu suprugu da nateram da polozi klasu pa cu za neku short range komunikaciju na odmoru uzeti sigurno nesto sto moze bilo ko da koristi. E sad, ako "pobedim" suprugu onda bi uzimao nesto od Yaesu rucnih uredjaja na VHF-u. Dao bog ima ih raznih modela i svi su radjeni u military standardu pa trpe kisu, sunce, prasinu pa cak i zensku ruku koja rukuje njima :-)

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Pon Avg 22, 2011 6:26 pm

Yaesu 817 jste daleko manji, ali za iole ozbiljniju snagu ti treba pojacalo, koje u prenosnoj varijanti nije lako naci. Nasao sam neke kineze od 35w na HF-u, ali nest mi se ne daju pare za njih. 5w je sasvim dovljno ako su uslovi idealni, ali oni najcesce nisu idealni kada ti treba.

Znam da je 817 vrzija za kola,ali se od njega prenosni napravi ocas posla.

Moj trenutni uredjaj, koji za rad ceka dozvolu je Wouxun, na KTO preporuku. Po onome sto sam prbao sa licenciranim drugom, modulacija je skoro pa na Yaesu nivou..
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
Radiobunker

Postod Radiobunker » Pon Avg 22, 2011 6:48 pm

Da, za te kineze Wouxun nisam cuo da se neko zali. Jedan kolega iz mog kluba je nabavio neki uredjaj od tog proizvodjaca i "delje" ga eto vec godinu dana a mozda i malo vise bez neke zamerke. Cena je kod njih prvi adut..ali eto...kako vreme prolazi moze se raci da imaju i solidan kvalitet jer jos nisam cuo da je neko zakukao na njih...da je uredjaj crk'o ili da je otisla baterija ili tako nesto.

KTO
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 11:22 pm

Postod KTO » Pon Avg 22, 2011 7:21 pm

ima vec jedan topik o tome, Yaesu ili Wouxun.
Yaesu jeste Yaesu, ali za cenu Wouxun je sasvim ok.
Imam obe, i zadovoljan sam sa svakom od njih podejednako u odnosu cena/kvalitet. :handgestures-thumbupleft:

Nedavno sam kupio i kineza UV3R, dual bander VHF/UHF, kopija Yaesu VX3, snaga 2W, malena je maltene ko kutija sibice, a za u gradu ili gde ima repetitore je savrsena. I za kratka rastojanja kao recimo za plazu ili skijanje je isto tako ok.

Korisnikov avatar
BR_
Kontakt:

Postod BR_ » Pon Avg 22, 2011 7:24 pm

Meni je za tog Wouxuna u planu snagas, nadjoh jedan koji radi na akumulator, samo da dodje na red..

Slika 35W, i ne treba muu nista vise Potosnja 4A, pa ce lepo raditi sa 7 Ah akumulatorom.

Antena je Slim Jim, ali duoband Slim Jim.. Radi jako lepo, bar po onome sto smo probali.

Slika

Sve staje u malu torbicu, bez problema. Za sada nema ni kilo.

...................
Zaboravih.. Meni vazan deo sistema su aktivni antifoni + Laringofon ili mikrofon. Sa Laringofonom ima jos malih problema, ali antifoni kao slusalice rade ka sat.. U pitanju je MSA Sordin Pro.
Poslednja izmena od Hogar u Čet Sep 29, 2011 8:54 am, izmenjeno 2 puta ukupno.
Rezlog: Za zaboravne, postoji EDIT dugme.

KTO
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 11:22 pm

Postod KTO » Pon Avg 22, 2011 7:30 pm

ako na terenu gde ces to da koristis imas dostup bar na 1 repetitor, dobra antena je dovoljna, snagasa nemas potrebe da vuces sa sobom, jer za ne daj boze situaciju, uvek ima bar neko ko slusa rpt.

Korisnikov avatar
BR_
Kontakt:

Postod BR_ » Pon Avg 22, 2011 7:34 pm

Ovaj ima 350 grama.. BEz akumulatora.

Korisnikov avatar
Radiobunker

Postod Radiobunker » Pon Avg 22, 2011 8:02 pm

Sve kombinacije su dozvoljene ako je korisnik voljan da ih vucara za sobom :-) Moja drustvo iz naseg lokalnog radio kluba islo pre nekih desetak dana i vukli klasicnu stacionarnu opremu na jednu lokaciju tu u okolini Zrenjanina....uredjaje "astalne" da se tako izrazim za KT...znaci nista terensko nego "sobna" oprema ali nosili kotlic i rostilj..znaci full hardver hehehe....i home made vertikalne antene...provod zagarantovan :-)

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Postod SlobaBG » Sub Nov 05, 2011 1:39 pm

KTO napisao:ima vec jedan topik o tome, Yaesu ili Wouxun.
Yaesu jeste Yaesu, ali za cenu Wouxun je sasvim ok.

I ja imam Wouxun i zadovoljan sam i kvalitetom izrade i kvalitetom zvuka u oba smera.
Pogotovo za te parice.
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Korisnikov avatar
SashaM
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 3:31 pm

Postod SashaM » Sre Maj 22, 2013 12:14 pm

Ima li kod nas da se nabavi Slim Jim dual band antena? Češljao sam po netu i našao dosla linkova za samogradnju ali neke delove ne mogu da nabavim...
Kakva su iskustva sa ovom antenom?

Povratak na “Navigacija, Komunikacija, Signalizacija”