Garmin eTrex Touch 25/35

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
canis lupus
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 9:11 pm

Re: Garmin eTrex Touch 25/35

Postod canis lupus » Čet Feb 01, 2018 6:39 pm

veselibajker napisao:
1) снимамо на уређај док се шетамо па после гледамо где смо били, 2) нацртамо неки трек па се по њему крећемо, 3) комбинација претходна два, 4) пошаљем ти трек, учиташ га на уређај у одговарајући фолдер, покренеш уређај на терену, нађеш учитан трек, изабереш опцију GO и онда читамо новине да видимо има ли твог имена.

Управо то, све то радим са мојим Геко.м, нефали му ништа...
I'm gonna make him an offer he can't refuse

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Čet Feb 01, 2018 7:24 pm

veselibajker napisao:Ако будем стрпљив и сетим се ове конверзације, урадићу неки туторијал - почев од рачунара и навиације код куће (припрема, учитавање, пуњење батерија), преко избора фолдера, активације, хладног старта, па све до употребе, чувања и пребацивања назад на рачунар ради анализе, обраде, дељења, чувања.
А можда и нећу.

samo molim te da obradis povezivanje MBP sa High Sierrom i 4 USB-C/Thunderbird porta i Magelana 315.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
ОХОТНИК
moderator
Pridružio se: Pet Dec 21, 2012 10:45 am

Postod ОХОТНИК » Čet Feb 01, 2018 8:33 pm

BR_ napisao:samo molim te da obradis povezivanje MBP sa High Sierrom i 4 USB-C/Thunderbird porta i Magelana 315.

Јел Богдану опет неко дирао бочице!? :D
Човек тражи савет за лекцију из Буквара, а ти ударио на докторат.
Е сад нећу ни како ја хоћу!

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Čet Feb 01, 2018 8:40 pm

Ma cuti, nisam svoj od pre neki dan kako sam otkrio da Zvezdin firnajz jako cudno reaguje sa alkoholniom tinkturom Alkanna tinctorie. Oboji se u tamno ljubicasto. Al zato je uspelo sa organiskim uljem od Linum usitatissimum iz prodavnice zdrave hrane, samo jos da nadjem odgovarajuci sikativ. :banana-wrench:

Tako da ovo gore nije doktorat, tek master zagrevanje.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Čet Feb 01, 2018 8:48 pm

A sto ne pijes krusku k'o normalan svet?

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Postod SlobaBG » Čet Feb 01, 2018 10:55 pm

BR_ napisao:samo molim te da obradis povezivanje MBP sa High Sierrom i 4 USB-C/Thunderbird porta i Magelana 315.

Pošteni članovi foruma koriste PC Desktop, iz doba dok su se na ploče još stavljali COM portovi i naravno pod Windows XP SP3.
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Čet Feb 01, 2018 11:03 pm

SlobaBG napisao: Pošteni članovi foruma koriste PC Desktop, iz doba dok su se na ploče još stavljali COM portovi i naravno pod Windows XP SP3.

:mrgreen: NT 4 ili Unix, osim COM porta obavezan je LPT :teasing-tease:
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
canis lupus
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 9:11 pm

Postod canis lupus » Pet Feb 02, 2018 10:24 am

Богдане, Весели не користи МЕК, објаснићу ти ја ако дођеш у кафану.... :character-beavisbutthead:
I'm gonna make him an offer he can't refuse

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Postod Nietzsche » Pet Feb 02, 2018 12:29 pm

Evo kako izgleda dio onoga o cemu je Veselibajker govorio.

Ja prvo potrazim provjerene putanje na internetu i procitam iskustva drugih koji su tamo bili. Ako mi se nesto svidi - to skidam. Ljudi su napravili sajt sa svim detaljima, unaprijed isplaniranim i gotovim putanjama/rutama... kako se vec kaze. Potrebno je samo da pritisnes "download", prebacis je na uredjaj i to je to:

Slika

U slucaju da nisam nasao nista zanimljivo u BaseCamp-u nacrtam putanju kojom cu ici i prebacim je na uredjaj. Cim stignem na pocetnu tacku samo pritisnem puljku GO! i pratim gdje me Garmin vodi:

Slika

Kad zavrsim sa sumarenjem rezultat i sve detalje mogu pogledati na samom uredjaju, ali je mnogo komotnije sa racunara (iz vec pomenutih razloga):

Slika

U gustim sumama prijem nije bas najbolji. Prva slika i ovaj "cvor" je mjesto na kome se kuvao pasulj, druga ilustruje taj malo slabiji prijem i blago odstupanje sa putanje po kojoj sam se kretao:

Slika

Slika

Sto rece Pan: "Citav zivot smo djeca"... jedini problem je sto kad-tad na red dodje i odrzavanje, ciscenje, usisavanje prasine... sa tih igracaka. :auf:

Slika

Slika

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Pet Feb 02, 2018 1:06 pm

Само не знам у коју торбицу ставиш ову машину за рударење биткоин-а. :teasing-poke:
На балканским просторима недостаје мноооого материјала. Један ентузијаста је код нас покренуо интернет страницу стазе и богазе да би окупио разне трекове/путање.
Међутим, најбоље је кад уопште нема доступних туђих путања и лутања. Онда треба изабрати вукој..ину куда не иду нормалци, где је све зарасло, где има много јаруга, где има заосталих мина итд. Погледаш на Гуглову Земљу, нацрташ нешто отприлике и надаш се најбољем (најбољој).
Навигација је глупа справа и наставља с радом кад год се укључи. Пре снимања сваког новог кретања треба обрисати претходни трек с уређаја. У противном се добије огромна глиста коју после треба обрадити у BaseCamp-у.
Има много ситница које се науче током коришћења, а везане су за начин функционисања ГПС-а, Глонасс-а и пријемника сигнала (уређаја у нашем власништву).
Живи и пусти друге да живе!

Povratak na “Navigacija, Komunikacija, Signalizacija”