Garmin eTrex Touch 25/35

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
Pan
Pridružio se: Uto Mar 01, 2011 12:29 am

Garmin eTrex Touch 25/35

Postod Pan » Sre Jan 31, 2018 2:31 pm

Rece neko da smo citav zivot deca, samo su nam igracke vremenom skuplje.
Nek 'ede gomna!
Jel ga pit'o neko nesto?! :pedagoska:

Elem.
Jel ima neko iskustva ili objektivno misljenje o pomenutim spravicama?
Tipa -
Prednosti/mane osim ociglednih, u odnosu na prethodne "budzet" varijante (20, 30)
Da li dati 50e vise za 35 ili ne?
Vrede li icemu one karte koje su vec na kartici ("TopoEU")
Dostupnost mapa
.
.
.

Procitah i pogledoh na YT ponesto, ali ovo mu dodje ziva rec.
nesto je vec pisano i na ovom forumu ali ne za ove modele.
nekako sam u startu diskvalifikovao varijante koji nemaju touch screen (Garmin GPSMAP 64, recimo, koji je isti cenovni rang)
to mi nekako korak u nazad.

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Re: Garmin eTrex Touch 25/35

Postod Nietzsche » Sre Jan 31, 2018 7:34 pm

Ja vec 6 godina unazad koristim eTrex 30 i ne bih ti ga preporucio. Koliko sam uspio da primijetim eTrex 35 Touch (nekoliko puta sam imao priliku da ga koristim) je slicna, da ne kazem identicna, verzija sa touch screen ekranom i malo boljim tehnickim karakteristikama. Mozda je za nijansu brzi od obicnog eTrex-a 30, ali je to sasvim zanemarljivo. Meni se opet vise svidja "dzojstik" od touch screen-a na novom Garminu. Jedini problem je sto je uredjaj (i stari i novi) PRESPOR. Treba mu pet godina da ucita mapu i istu pokrene, odredi tvoju lokaciju, pa kad zumiras, "pomjeras se po mapi", ili trazis aktivnu rutu takodje moras da cekas... bas nista nisu unaprijedili u odnosu na stariji model.

Ako mozes da nadjes nesto slicno - bices mnogo srecniji. Garmin me je stvarno razocarao sa tom serijom uredjaja. Ne kazem da su netacni, nepouzdani, skupi... ali mislim da moze mnogo bolje za te pare

Sve u svemu misljenja sam da se ne isplati izdvojiti dodatnih 50 evra za model sa touch screen-om. :obscene-drinkingcheers:

Bas Celik
Pridružio se: Čet Okt 27, 2016 6:01 pm

Postod Bas Celik » Sre Jan 31, 2018 9:35 pm

Moje iskistvo je isto sa onim garminom etrex 20 ,to je toliko smarajuce da cu radje da zalutam. :)

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Sre Jan 31, 2018 10:39 pm

Pored toliko razlicitih softvera za navigaciju na pametnim telefonima, mogucnosti da se skinu mape pa ima GPS i bez internet konekcije, stvarno ne vidim nikakvu svrhu u kupovini odvojenog GPS uredjaja.

Mnogo pametnije uloziti u posten komaps i mape na papiru.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Sre Jan 31, 2018 10:50 pm

Ti uredjaji imaju premale ekrane i prespore procesore da bi mogli da se koriste u kombinaciji sa mapama. Neki treck, POI ili slično, koorinate u Gaus Krigerovoj projekciji sa TK50/25 su najbolje rešenje, sve ostalo je mučenje. Moderni telefon je već ozbiljna mašina, problem može jedino,da bude napajanje mada se i to da rešiti elegantno...
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
Pan

Postod Pan » Sre Jan 31, 2018 11:00 pm

Ma ne vidim ni ja svrhu nosenja 2 noza pored najmanjeg "svajcarca" na pecaroske izlete, pa opet nosim. Ni DSLR sa 2 objektiva pored telefona, pa opet...
Imam android sa velikim ekranom, i bez navigacije oglodje bateriju za dan. Takav mi zgodan za posao.
Ali za teren nikako. Probao i sa power bank-om, ali je tek to smaracka varijanta. Kablovi, pa nezgrapno, pa sporo puni...

Cini mi se da je Stepski pisao davno da ce da pazari eTrex 30? a i Veseli nosi stalno neki device sto ga vazda na snajke navodi.:oops:
ili :animals-sheep: :whistle:

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Sre Jan 31, 2018 11:03 pm

Vidi, ako,pametno,koristiš eTrex ne mora da bude spor, ali zaboravi na mape na uredjaju. Taj tip uredjaja kad se dobro,podesimu kombinaciji sa papirnim mapama je ekstra ...
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Postod SlobaBG » Sre Jan 31, 2018 11:03 pm

Jedina prednost, po meni, je autonomija rada, GPS ume da posrče baterije na pametnom telefonu. I dalje koriste obične AA, makar ovi ručni uređaji, pa još ako se nosi baterijska lampa na 2xAA - može da se kombinuje i prebacuje zlu ne trebalo.
Takodje, ručni Garmini imaju mogućnost da dužim pritiskom nekog tastera umemorišeš neku tačku koja ti je bitna. Vrlo jednostavno i brzo. Posle možeš da tu tačku obrišeš ili da joj daš ime... ali bitno je da si je ti umemorisao. Na aplikacijama za mobilne to takođe može ali obično zahteva da staneš, pa lepo s obe ruke...

Ali opet, to su prednost za mene, za nekog drugog to ne mora biti nikakva prednost.
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Sre Jan 31, 2018 11:13 pm

Tada davno sam ga i pazario.
Odista je istina da su te sprave razočaravajuće spore i sa nekoliko slojeva mapa u memoriji stvarno ubiju avanturizam.
Ekran je mali. Detalji na njemu se raspoznaju, ali uz "obraćanje pažnje". Dakle, ne letimičnim pogledom, takođe ne uz neko mučenje, ali traži fokus na njega.
Letos sam išao u Infoteam (uvoznik, poznajem vlasnika), da mi provere da li je uređaj možda u kvaru zbog sporosti. Dobio sam nove mape, malo brži odziv, ali i dalje je to daleko ispod onoga što sam očekivao plaćajući.
Sa druge strane, uvek ga rado ponesem kada idem negde gde do sada nisam bio, kao i na neki duži put gde ne poznajem okolinu.
Obično prespava ugašen, ali lepo drži brigu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A da ti ja malo dam moj uređaj da ga koristiš pa da odlučiš sam?

Korisnikov avatar
Pan

Postod Pan » Sre Jan 31, 2018 11:24 pm

Eto teme za uz pivo :obscene-drinkingcheers:
Na temu ovih navigacionih uredjaja sam zelen ko kukurek, pa se spremi na brojna pitanja

Povratak na “Navigacija, Komunikacija, Signalizacija”