Google Nexus 7

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Re: Google Nexus 7

Postod vlay » Sre Nov 19, 2014 9:21 pm

Fala.A posto to? To bese onaj sat, jel?
...a ja mislio da je zivot reka!

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Sre Nov 19, 2014 9:24 pm

Ja bih isao na polovni Magelan 310, prilicno stari uredjaj, koji bi trebalo da moze da se dobije za pedesetak eura. Jedini problem je sto za povezivanje sa racunarom trazi serijski port, ali imas mogucnost snimanja ruta, pracenja staza koje si prethodno ucrta i jos mnogo cega. Ja jos uvek privatno korisitim isti takav. I nista mi ne fali.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Sre Nov 19, 2014 9:31 pm

Track back je u formatu štoperice. Cene ne znam. Saznaćemo.
Budući da nisam oduševljen baterijama na android i sl. igračkama, kupio sam outdoor navigaciju posle dugog premišljanja. Traži vreme, malo znanja, primenu, računar za viši nivo korišćenja... Ako odemo uskoro u prirodu, biće kod mene pa ćemo se igrati.
Ne slušaj BR_a, on se prejeo domaćeg hleba!
Na telefon sam snimio sve TK za Srbiju i Crnu Goru (manje od 1 GB). Ponekad kombinujem s drugim podacima i proveravam neke tačke.
U Bugarskoj sam fotografisao delove mape i listao ih na telefonu. Papirna mapa je kilava, ne trpi udare vetra i vlagu. Tablet je u prednosti zbog većeg ekrana - ko ga izabere za tu namenu.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
ludibes
Pridružio se: Čet Nov 21, 2013 10:05 pm
Kontakt:

Postod ludibes » Sre Nov 19, 2014 9:55 pm

ako sam stampas mapu, onda je plastificiras i nema brige ni od kise ni od vetra
i don't know half of you half as well as i should like, and i like less than half of you half as well as you deserve.

Korisnikov avatar
veselibajker

Postod veselibajker » Sre Nov 19, 2014 10:27 pm

Odakle da odštampam mapu Rile ili Pirina, na čemu, gde i pošto da plastificiram, kako sprečiti vetar da mlati po mapi dok je rasklapam?
TK25 i TK50 u lokalu, na Balkanu, postoje, ali treba ih pravilno odštampati da bi zadržale razmer. Nije to za svakog.

Korisnikov avatar
ludibes
Kontakt:

Postod ludibes » Sre Nov 19, 2014 11:09 pm

kartu pripremis dok si u gradu, u bilo kojoj boljoj kopirnici. ako stampas pdf on je vec u razmeri i ne treba mnogo filozofije oko toga. od vetra se zastitis isto kao sto se od kise stitis kad koristis tablet. karta traje duze od bilo koje baterije, ne zavisis od konekcije, i mozes da crtas po njoj ako ti treba odredjivanje polozaja i sl.
i don't know half of you half as well as i should like, and i like less than half of you half as well as you deserve.

Korisnikov avatar
veselibajker

Postod veselibajker » Sre Nov 19, 2014 11:37 pm

Maybe in USA.
Nikakva mapa navedenih planina nije mi bila dostupna. Na licu mesta sam kupio obične planinarsko-turističke mape dimenzije 1x1 m (otprilike). Najbliža dobra kopirnica je na 80 km. Plastifikacija u snu.
Umnožavanje i kopiranje mapa je zabranjeno. Crtanje po mapama sam prevazišao nakon polaganja vojne topografije.

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Postod SlobaBG » Sre Nov 19, 2014 11:42 pm

BR_ napisao:Ja bih isao na polovni Magelan 310, prilicno stari uredjaj, koji bi trebalo da moze da se dobije za pedesetak eura. Jedini problem je sto za povezivanje sa racunarom trazi serijski port, ali imas mogucnost snimanja ruta, pracenja staza koje si prethodno ucrta i jos mnogo cega. Ja jos uvek privatno korisitim isti takav. I nista mi ne fali.

Nije lose razmotriti ni stari Garmin Etrex:

Slika

I on se moze kao polovan naci za max 50tak eur, a na eBay-u se prodaju i za po 20-tak US$.

2xAA punjive baterije od 2200 mAh mu omogucavaju barem oko 15 a i do 20-tak sati neprestanog rada. A nema potrebu da bude stalno ukljucen.
Otporan na kisu, 500 memorija za lokacije, ima TrackBack funkciju, kompas preko GPS sistema... Bazican model jer nema mogucnost da se u njega ucitaju karte, ali itekako vrsi posao na terenu gde su neke tacke unapred poznate i umemorisane.
I on isto kao i gore pomenuti Magelan koristi serijski port za vezu s racunarom, a to je u danasnje vreme sve teze naci - jeste mana ali ne nepremostiva.
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Korisnikov avatar
ludibes
Kontakt:

Postod ludibes » Čet Nov 20, 2014 4:25 am

veselibajker napisao:Maybe in USA.
Nikakva mapa navedenih planina nije mi bila dostupna. Na licu mesta sam kupio obične planinarsko-turističke mape dimenzije 1x1 m (otprilike). Najbliža dobra kopirnica je na 80 km. Plastifikacija u snu.
Umnožavanje i kopiranje mapa je zabranjeno. Crtanje po mapama sam prevazišao nakon polaganja vojne topografije.

nisam te razumeo za koji teren je frka, ali pripremom se resava problem. naravno da postoje iznenadne neplanirane akcije u koima se snalazis kako situacija dozvoljava, ali svako ozbiljnije putovanje u prirodu se priprema, sto u vidu opreme sto u informacijama o terenu. ni tablet ti nece biti od koristi u vukojebini ako se ne pripremis ranije. zabranjeno je samo kopiranje nasih vojnih TK, ali po nasim zakonima je zabranjeno i loziti vatru u sumi i ubrati pecurku...

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Postod vlay » Čet Nov 20, 2014 4:29 am

Preko PP-a mi je skrenuta paznja, a i sam sam malo Gooogl-ao i nasao nekoliko Etrex Vista u ponudi u sirokom rasponu od 4 do 6 crvenih.
Sve mi se cini da sam za male pare resio problem.Hvala svima.
...a ja mislio da je zivot reka!

Povratak na “Navigacija, Komunikacija, Signalizacija”