Google Nexus 7

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Re: Google Nexus 7

Postod t03a » Sre Nov 19, 2014 11:37 am

BlackPanther napisao:Sto se androida tice, zivim od toga sto testiram android uredjaje i sve je to jedno veliko g0*no. Svi se mi lozimo na naprednu tehnologiju, ali to su samo igracke.

Nisu ti uredjaji igracke nego su programirani da budu igracke a sve po zahtevima modernog trzista. Pogledaj prosecnu konfiguraciju tableta, ima vise snage nego ozbiljan desktop racunar od pre par godina. Tu imas dovoljno prostora da napravis slozene i korisne aplikacije, ali je njih manje od 0.1% vecinom su sitne glupostni. Tebi kao poznavaocu androida ne moram da objasnjavam sta znaci kad imas emuliran kod na virtuelnoj masini sa sve garbage collectorom. U principu moze i android da bude dobar ako se pazljivo i kvalitetno radi inace ode mast u propast, ali to nije primarni cilj nego da se izbaci jedna glupava app nedeljno.
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Postod Gurman » Sre Nov 19, 2014 11:42 am

BlackPanther napisao: Svoju nokiju sa tastaturom ne dam nikom i obavezno je nosim sa sobom kada idem u prirUdu.

Isto ali samsung :D touch screen sam frljnuo u fioku ( svi mi se cude) ali ubi me da svaki dan trcim sa punjacem - smara....
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Sre Nov 19, 2014 11:49 am

t03a napisao: U principu moze i android da bude dobar ako se pazljivo i kvalitetno radi inace ode mast u propast, ali to nije primarni cilj nego da se izbaci jedna glupava app nedeljno.

:clap: :clap: :clap: Tako je.

@Gurman - nije u pitanju samo smaranje sa punjacem jer uvek ima resenja. Ali, da te vidim da me pozoves ili otkucas poruku na ekranu na dodir, kada pada kisa ili su ti iz bilo kog razloga mokre ruke. Jbt, leti se oznojim tokom razgovora i onda zbog kapljica znoja na ekranu ne mogu da prekinem vezu jer on brljavi.
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Postod Gurman » Sre Nov 19, 2014 11:56 am

Sve te razumem ;)
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
ludibes
Pridružio se: Čet Nov 21, 2013 10:05 pm
Kontakt:

Postod ludibes » Sre Nov 19, 2014 12:06 pm

ako cemo o funkcionalnosti :auf: :teasing-poke: kao kod nozeva...

ja sam jos uvek na monohromatskom ekranu sa 3 lajne texta. ima poziv i sms i sem toga mi vise ne treba. jedino da baterija hoce da potraje mesec dana :D
i don't know half of you half as well as i should like, and i like less than half of you half as well as you deserve.

Korisnikov avatar
scgracke
Pridružio se: Sre Jan 04, 2012 1:17 am

Postod scgracke » Sre Nov 19, 2014 12:09 pm

BlackPanther napisao:
t03a napisao: U principu moze i android da bude dobar ako se pazljivo i kvalitetno radi inace ode mast u propast, ali to nije primarni cilj nego da se izbaci jedna glupava app nedeljno.

:clap: :clap: :clap: Tako je.

@Gurman - nije u pitanju samo smaranje sa punjacem jer uvek ima resenja. Ali, da te vidim da me pozoves ili otkucas poruku na ekranu na dodir, kada pada kisa ili su ti iz bilo kog razloga mokre ruke. Jbt, leti se oznojim tokom razgovora i onda zbog kapljica znoja na ekranu ne mogu da prekinem vezu jer on brljavi.

pa se iznerviras sto ne mozes da prekines vezu i opsujes mu majku, a sagovornik i dalje slusa :P Koliko li je samo prijateljstava samo rasturio taj android :P
Twitter and Facebook are useless websites. I hope they both just die out.
For that to happen though they will need to be replaced by an even more worthless website.

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Sre Nov 19, 2014 12:13 pm

To je sve naopako, sve bi hteli da uguraju u jedan uredjaj. Tablet je za zajebanciju a telefon (tastatura, embedded OS ili bez njega, mali ekran i velika baterija) za razgovor.
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Sre Nov 19, 2014 2:33 pm

Astrolab i sektant su loše rešenje za teren. Jeste da su precizni, ali su i osetljivi na mehanička oštećenja i kabasti su za nošenje. Glupo je zaglupljivati se i oslanjati se na njih, uvek sam pre za jakovljev štap kao rešenje :teasing-poke:

Za ove izlete jednodnevke sam se skoro igrao sa MyTracks app i baš mi je bilo zanimljivo da blenem u statistiku i maršutu kasnije.

A praktično su google maps veoma dobrodošle bile na kraju marširanja - mrkli mrak, plotovi, šljivici, kuće, i izukrštane staze i putevi koje vode od ka i između imanja - sasvim smoreno za "navigaciju" po osećaju, vozdizati kerove u lavež i zaglavljivati se u trnju na međama :auf:
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Postod vlay » Sre Nov 19, 2014 8:49 pm

Meni zanimljiva tema.Nemam GPS, ali planiram da nabavim neki barem rudimentarni u kom moze da se ubodee tacka polaska i povratak nazad ka njoj, posto planiram da malo vise zalazim na nepoznate terene po kojima ce vise pas mene voditi nego ja njega.Moze komotno i monohromatski, a ako je kuciste od nekog rdjajuceg celika- ja presrecan! :teasing-tease: :D
Koji model je dovoljan za ove skromne zahteve, a da nije cifra nebu pod oblake?
...a ja mislio da je zivot reka!

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Sre Nov 19, 2014 9:19 pm

Najbliži tvom opisu je Bushnell track back. Uz malo više keša doći ćeš do mnogo upotrebljivije sprave. Kod nas nema izbora, sve se vrti oko Garmina. I ne samo kod nas.
Живи и пусти друге да живе!

Povratak na “Navigacija, Komunikacija, Signalizacija”