GPS sat i slicni gadgeti... Garmin Tactix and Feniks3 HR

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
ugly_si
Pridružio se: Čet Dec 04, 2014 2:08 pm
Kontakt:

GPS sat i slicni gadgeti... Garmin Tactix and Feniks3 HR

Postod ugly_si » Pon Okt 03, 2016 2:48 pm

Dali je neko imao priliku da se upozna sa ovim stvarcicama i kakva su misljenja u vezi takvih "gadgeta". Namjeravam uzeti nesto sto ce mi olaksati povratak na pocetne tacke i staze prilikom lova i penjanja po nepoznatim terenima kada negde gostujem ili sl. jer njihove zargonske tacke orijentacije su meni cesto nepoznate. "Babin kuk" ; "pasja glava" ; "Gluvi dol" i sl.

:obscene-drinkingcheers:

https://buy.garmin.com/en-US/US/into-sp ... 43589.html

https://buy.garmin.com/en-US/US/into-sp ... 45480.html

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Re: GPS sat i slicni gadgeti... Garmin Tactix and Feniks3 HR

Postod t03a » Pon Okt 03, 2016 3:12 pm

Ne znam koliko su ti satovi korisni, pre bih ako vec daje te novce uzeo neki uredjaj sa postenom antenom i standardnim AA baterijama ...
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Pon Okt 03, 2016 3:13 pm

Koristio sam Suunto X-10 Military i 5.11 Field Sniper (nije u istoj kategoriji ali je takodje "hi tech smart watch"). Da li je cinjenica sto vec godinama koristim Luminox dovoljan komentar?

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Pon Okt 03, 2016 6:18 pm

GPS je za GPS, u nekoj smisloj handheld varijanti, koja moze lako da se dopuni, a sat je za sat. Kao i Hobo, probao sam sve i svasta, na kraju mi je na ruci na terenu Seiko SKX 007, automatski mehanicki sat.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Uto Okt 04, 2016 10:40 pm

Etrex u džep, Casio Pro trek na ruku.
I poslednjih 10 godina uvek sam se vratio...

Sve ove novotarije isuviše troše svoju (malecnu) bateriju da bih se na njih ozbiljno oslonio.

Korisnikov avatar
Nex
Pridružio se: Uto Sep 13, 2016 2:43 am

Postod Nex » Pet Okt 07, 2016 7:23 pm

Ovi satovi na fotografiji su kupljeni bas za outdoor i prirodu, to su Suunto Vector s kojim sam se najvise druzio i koristio prilikom kampovanja ili trazenja jamadorija ( to je u stvari preteca bonsaia, zakrzljalo drvo usled nepovoljnih prirodnih okolnosti i zove se tako dok se ne oblikuje i istrenira za posudu) cime se bavim vec desetinama godina ,i podrazumeva cesto dugo trazenje po sumi , ako je spojeno sa kampovanjem slobodno mogu reci visednevno :-)

Naravno da ima brdo mogucnosti ali posto ja volim da imam kartu na papiru iskreno najvise koristim kompas , altimetar i barometar tj vremensku prognozu , i ponekad alarm ... karakteristicno za Suunto vector je po mom misljenju mala libelica u staklu koja sluzi za precizno podesavanje pozicije sata i precizno ocitavanje potrebnih podataka , Vector je po misljenju mnogih outdoor aktivista najbolji izbor sata za tu vrstu aktivnosti ...
Ipak posle dosta godina prezadovoljnog koriscenja , desio mi se maler , istrosila mi se baterija na kampovanju , iako se baterija menja novcicem kao kod nekih swatch satova , ipak nije mi palo na pamet da ponesem rezervnu bateriju :-(

Pa sam po povratku , seo i razmislio o novonastaloj situaciji , i posle dosta resarsiranja odlucio da nabavim Casio Protrek Solar, u principu sam hteo sat koji ima sve kao Suunto ali i da mu ne treba baterija iako je stav mojih par kolega koji imaju Suunto bio da prelazim sa konja na magarca , moguce al mi ovaj magarac nece crci kad mi je najpotrebniji , uradjena je jedna izmena, pa sam spoljni aluminijumski zastitnik do kucista ispoliro do ogledalo sjaja , jer kad trazim sa kolegama obicno smo u vidnom polju pa ogledalce dobro dodje za svetlosnu signalizaciju i on mi je zamenio Suunta (vidi se da mu nisam promenio bateriju na slici od malera :-)) i nemam zamerke jer i dalje nudi vise nego sto ja realno koristim :-)

Ipak jednu manu ima a to je masivnost i previse spejsi i sportski izgled za Gradsku i urbanu sredinu , pa sam nabavio i Sunto Observer (jednom Suunto , uvek Suunto) sa titanijumskim kucistem , posto mi je rukovanje Suntom mnogo blize i prirodnije zbog dugogodisnje upotrebe vectora , koji je velicinom i tezinom dosta manji i laksi i da kazem svedeniji, pa se s njim druzim i po gradu i kuci :-)

Inace GPS uredjaj koji koristim je Navigon sa Off kartama , koji staje u dzep i moze da se koristi i kao auto navigacija(i sad je u autu ) i kao navigacija pesaka ali njega koristim uglavnom po gradovima, mada ga nacesce spakujem na kampovanje, za ne daj boze ...

S leva na desno Suunto Vector , Casio ProTrek Solar , Suunto observer Titanium :

Slika

Ispolirani deo koji fungira kao ogledalce za signalizaciju :

Slika

Povratak na “Navigacija, Komunikacija, Signalizacija”