Lezaljka/Ljuljaska/Hammock

(šatori, vreće, podloge, vatra, voda...)

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
SashaM
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 3:31 pm

Re: Lezaljka/Ljuljaska/Hammock

Postod SashaM » Uto Sep 27, 2011 12:18 pm

Vrlo sličan koncept dd ležaljci je ovaj...
http://www.mosquitohammock.com/junglehammock.html
Postoje i slike za zimsko postavljanje a na netu ima bezbroj rešenja sa posebno pravljenim navlakama za zaštitu od hladnoće.

Ja na pecanje bez ove ležaljke ne idem. Tlo oko reka je ili vlažno ili katastrofalno nepristupačno i uvek mi je lakše da mačetom očistim deo između dva drveta i da montiram viseću ležaljku nego da tražim pogodno mesto za bivi vreću ili šator. A postavljanje ležaljke je tek priča za sebe. Uz dobre kanape ili gurtne i poznavanje par čvorova sve traje max 5min. Nezamenljiv je osećaj kada se blago ljuljuškate između dva drveta uz blago pirkanje vetra i cvrkut ptica.... :handgestures-thumbupleft:
Istina ne mogu svi da se naviknu na položaj u ležaljci. Meni lično ne smeta ali su mi rekli da hrčem kao zmaj kada spavam na leđima... :o

Korisnikov avatar
Radiobunker
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 1:36 pm

Postod Radiobunker » Uto Sep 27, 2011 4:43 pm

Kodzo napisao:Ovo je jako interesantno rešenje.

Slika

Jeste, zanimljivo je mada iskreno nemam zelju da spavam po snegu negde napolju osim ako me teska nuzda ne natera :-) U svakom slucaju slika govori da se i to moze :-)

SashaM napisao:Ja na pecanje bez ove ležaljke ne idem. Tlo oko reka je ili vlažno ili katastrofalno nepristupačno i uvek mi je lakše da mačetom očistim deo između dva drveta i da montiram viseću ležaljku nego da tražim pogodno mesto za bivi vreću ili šator. A postavljanje ležaljke je tek priča za sebe. Uz dobre kanape ili gurtne i poznavanje par čvorova sve traje max 5min. Nezamenljiv je osećaj kada se blago ljuljuškate između dva drveta uz blago pirkanje vetra i cvrkut ptica.... :handgestures-thumbupleft:
Istina ne mogu svi da se naviknu na položaj u ležaljci. Meni lično ne smeta ali su mi rekli da hrčem kao zmaj kada spavam na leđima... :o

Pa tom se idejom i ja vodim...lakse je okaciti lezaljku nego na nekom tezem terenu postaviti sator.

Sto se polozaja za spavanje tice...pa ja mislim da bi mogao da spavam u tome ali ne znam pouzdano dok ne probam a dace bog bice to uskoro. Ozbiljno se razmisljam da narucim jednu od onih DD lezaljki.

Ovaj paket mi deluje primamljivo.

http://www.ddhammocks.com/product/pack-full

Hrkanje...pa dobro je to...tera divlje zveri dalje od bivka pa oko toga nema brige :teasing-poke:

zlatar
Pridružio se: Pet Jun 17, 2011 1:05 pm

Postod zlatar » Uto Sep 27, 2011 6:09 pm

JOOJ nikako ne mogu da odmorim u ležaljci,imam onu veliku pletenu,matorci uživaju al meni ne odgovara.Lakše mi na travu leći,pružim ranac ili vreću a krilo između dva drveta.
Mada me zanima kako bi napravio ležaljku od šatorskog krila,to nisam probao..

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Uto Sep 27, 2011 6:31 pm

Malo ti je šatorsko krilo za ležaljku, ako mislimo na ovo naško, ne znam za stranjske.
I da, hammock je dobar gde su prenamnoženi gmizavci zvani krpelji, a kod nas je to fala bogu na puno mesta.
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
Radiobunker
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 1:36 pm

Postod Radiobunker » Uto Sep 27, 2011 6:35 pm

Rece mi na temu krpelja prijatelj koji radi u jednoj policijskoj jedinici da je neki njihov spavao na zemlju u vreci i da se zesce napunio krpeljima. Imao je jedno dvadesetak komada na sebi. To zna da bude bas opasno.

zlatar
Pridružio se: Pet Jun 17, 2011 1:05 pm

Postod zlatar » Uto Sep 27, 2011 8:40 pm

Uf to je gadna zverka,oko Save i u ravnici ih ima na tone,kad izvodim kerove na trening ili lov naprskam i njih i sebe do kolena.Odeću skidam napolju i sve istresam a znao sam da nađem i po 10-15kom na pantalanoma,čizmama a kerove odmah prskam.Kerovi su ih nalazili čak i ispod snega usred februara.

Na planinama ih nisam video nikad preko 1000m visine,sigurno ih ima ali daleko manje.

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Uto Sep 27, 2011 9:42 pm

Pantalone u čarape su zakon. Bolje da ih bištem sa pantalona nego sa kože. To u pokretu. I "online" pretraga sebe, očešem se o nešto, pogledam. Zahvaljujući tome sa sebe sam ih skinuo na stotine u trčanju, a tek nekoliko zabodenih.

Prespav je već druga zverka, tu čovek i može da nema sreće. Ako nagazi na leglo, može da se desi na desetine, i stotine krpeljčića da zapati.

Pošto sam na BG teritoriji, stalna su mi pratnja, tek ih letnje žege i zimski mrazevi potisnu.
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
survival men
Pridružio se: Pon Apr 18, 2011 3:54 pm

Postod survival men » Čet Nov 17, 2011 6:30 pm

Kad pogledam sve ove postove i razmislim gde sve mogu da se zadesim dobijam želju da i ja kupim Hammock, nalazio sam na neke jeftine koji su za manje kilaže, ja imam oko 100 kilograma (neki put manje, neki put više), pa me zanima gde bih mogao da nađem neki za nas preko 100kg i koja je cena.
Pošteno da kažem, ne bih davao neke velike pare, da bi je koristio par puta godišnje. Vučina reče da ih ima negde jeftino, neka kaže gde pa da uzmem jedan!!!
Indian makes small fire, sits close.
White man makes big fire, sits far away.
-- Stalking Wolf

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Čet Nov 17, 2011 9:15 pm

StepenWolf napisao:Našao sam ih za nekoliko stotina dinara, a reći ću gde kad ih bude stalno bilo na stanju :dance:

"Tamo" nema :naughty:
Ima u army-shopu.
20 E

Korisnikov avatar
survival men
Pridružio se: Pon Apr 18, 2011 3:54 pm

Postod survival men » Čet Nov 17, 2011 9:55 pm

Hvala na odgovoru, pogledaću!!!
Indian makes small fire, sits close.
White man makes big fire, sits far away.
-- Stalking Wolf

Povratak na “Bivak”